Jolanta Kwaśniewska przejęła obowiązki Pierwszej Damy. Za to, co zrobiła na ulicznym performansie, należą się jej brawa. Do tego wyglądała bez skazy

Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska pojawiła się na wydarzeniu w centrum Warszawy. Jak wyglądała dawno niewidziana żona Aleksandra Kwaśniewskiego? W czym wzięła udział?

Jolanta Kwaśniewska przez wielu uważana jest za najlepszą Pierwszą Damę po 1990 roku. Choć od prezydentury jej męża, Aleksandra Kwaśniewskiego minęło już 16 lat, jego małżonka nadal zajmuje wysokie miejsca w rankingach popularności – Polacy cenią ją nie tylko za sposób, w jaki pełniła obowiązki Pierwszej Damy.

Była prezydentowa słynie z nienagannego stylu i dobrych manier. Przez 10 sezonów uczyła w swoim programie Lekcja stylu reguł savoir-vivre. Jolanta Kwaśniewska mimo upływu lat, nadal prezentuje się nienagannie i jest chętnie brana przez Polki za przykład.

Kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia, że Kwaśniewscy zmagają się z koronawirusem. Rzadko byli widywani więc w przestrzeni publicznej. Jednak Jolanta zdecydowała się pojawić na wydarzeniu w centrum Warszawy. Jak się prezentowała?

Jolanta Kwaśniewska na spektaklu Płoniemy. Wydarzenie pamięci Piotra Szczęsnego

Piotr Szczęsny 9 października 2017, ok. 16.30 na Placu Defilad w Warszawie puścił ulubiony utwór, Kocham wolność zespołu Chłopcy z Placu Broni, oblał się łatwopalnym płynem i podpalił. Umarł 10 dni później, nie odzyskując przytomności. Miał 54 lata. Swój Manifest zakończył słowami:

Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej! Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj, zanim całkowicie pozbawi nas wolności. A ja wolność kocham ponad wszystko. Dlatego postanowiłem dokonać samospalenia i mam nadzieję, że moja śmierć wstrząśnie sumieniami wielu osób, że społeczeństwo się obudzi i że nie będziecie czekać aż wszystko zrobią za was politycy – bo nie zrobią! Obudźcie się! Jeszcze nie jest za późno!.

Cztery lata później, 19 października 2021 roku, artyści wzywają do uczestniczenia w wydarzeniu pamięci Piotra Szczęsnego, który dokonał aktu samospalenia w proteście przeciwko polityce rządu PiS.

Bądźmy razem pod PKiN. Wszyscy, którzy cierpią, patrząc na to, co się dzieje z nami i wokół nas. Wierzymy wciąż w siłę protestu obywatelskiego, wierzymy w podstawowe zasady praworządności, w zasadność wolnych mediów, niezawisłość sądów, w działania humanitarne, które są konieczne dla ratowania życia ludzi na naszej granicy. Przyjdźcie wszyscy, którym nie są obce te wartości! Do zobaczenia!.

Spektakl Płoniemy. Wydarzenie pamięci Piotra Szczęsnego wyreżyserował Tomasz Jan Wygoda, tancerz, aktor, choreograf Teatru Wielkiego Opery Narodowej.  Autorem plakatu jest Wilhelm Sasnal, malarz, rysownik, filmowiec i twórca komiksów. Wśród osób, które zdecydowały się uczestniczyć w zdarzeniu byli m.in. Maja Komorowska, Krystyna Janda, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Ewa Skibińska, Karina Seweryn, Piotr Polak, Andrzej Chyra i dawna niewidziana publicznie Jolanta Kwaśniewska. Jak prezentowała się dawna Pierwsza Dama?

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych była Pierwsza Dama, jak zawsze wyglądała niezwykle szykownie. Wybrała czarne spodnie i golf, na które nałożyła ciepłą granatową kurtkę z pistacjową podpinką. W dłoniach trzymała parasol, a na niezbędne drobiazgi miała małą torebeczkę. Nie sposób nie zauważyć jej starannie wystylizowanej fryzury. Zajrzyjcie do naszej galerii.


Jolanta Kwaśniewska na spektaklu Płoniemy...

Jolanta Kwaśniewska na spektaklu Płoniemy...

Jolanta Kwaśniewska i Krystyna Janda na spektaklu Płoniemy...

Jolanta Kwaśniewska i Krystyna Janda na spektaklu Płoniemy...

Jolanta Kwaśniewska na spektaklu Płoniemy...

Jolanta Kwaśniewska na spektaklu Płoniemy...

Komentarze

 • Gość Agus pisze:

  Co za elegancja!!! Zwykła kurtka na popołudniowe zakupy. Jak większość kobiet w tym kraju. Nic szczególnego. Ot, czysto i schludnie.

 • Mirabelka że szczawiem pisze:

  Mam głodowa rentę jak mam żyć. Opał po 1500.wy obludni szmaciarze. Fluidoliwe manekiny.

 • Gość pisze:

  Niewiem co takiego pięknego widzicie w tej kwasniewskiej tu vhodzi o polityke nie o damy co było za jej meża a co jest teraz morawievki się postawil a czy do tej pory ktoś tak zroił i niewiem jak możecie tego tuska pokazywać to jest gad

 • GośćPolka pisze:

  A co działo się z polskimi rodzinami za rządów jej męża? emigrowali z Polaki. Mieli bardzo ciężko na obczyźnie. Do ojczyzny wrócić nie mogli bo była wielka bieda. A ona brylowała na salonach w całym świecie i trwoniła fundusze cieżko wypracowane przez Polaków. Ona trwoniła a Polacy biedowali.

  • Gość zadowolony pisze:

   glupoty opowiadasz a kto ich zmuszał do wyjazdów my normanie pracowali biedy nie było ja mawet się budowałem za granicę nie musiałem wyjeżdżac kto jest chętny do pracy to ma nawet w Polsce i kraść nie było potrzeba

  • Gość pisze:

   Przecież wtedy bezrobocie szalało, bez znajomości nie można było nawet sprzątaczką zostać. Bogaty nigdy biednego nie zrozumie…

  • Gość Aga pisze:

   Bezrobocie było ogromne, a Olek zapijał smutki

 • Jędrzej Szarmach pisze:

  Piękno i inteligencja w jednym. Brawo p. Jolanto

 • Mirka pisze:

  Jolanta Kwaśniewska jak zawsze elegancka i gustownie ubrana.Jest nadal piękną kobietą 🌷

  • Gość Agus pisze:

   Gdzie tu elegancja? Zwykła kobieta pracująca, po pracy, na popołudniowych zakupach. Czysto, schludnie, poprawnie. Kurtka i golf: jak wiele kobiet w Polsce w czasie brzydkiej pogody. I tyle! Żadnych sensacji. Czym tu się podniecać?! Nie macie o czym pisać? Piszcie o poezji Norwida (na przykład).

 • Gość pisze:

  Jak ona trzyma z Jandą, to przestaję być jej fanką! Obie stetryczałe komunistki, i pewnie obie zaszczypawkowane.

 • Gość kobieta pisze:

  Jola wracaj na salony ,My Ciebie potrzebujemy !Polska potrzebuje takiej Kobiety !

 • Gość pisze:

  NAJWSPANIALSZA PREZYDENTOWA TO BYŁA PANI MARIA KACZYŃSKA TO BYL CHODZACY ANIOŁ. JEJ ELEGANCJA SPOSOB MOWIENIA NIE DOROWNAJĄ ZADNEJ INNEJ.