Dziennikarka TVP Info wygrała nierówną walkę z nowotworem: „Dziewięć miesięcy ciemności, strachu i wyrzeczeń”. Wróciła z ważnym apelem

Żaklina Skowrońska pokonała nowotwór

Żaklina Skowrońska pokonała nowotwór

Dziennikarka TVP Info przez ostatnie miesiące walczyła ze śmiertelną chorobą. Teraz Żaklina Skowrońska poinformowała, jaki jest wynik tych nierównych zmagań.

33-letnia reporterka TVP Info Żaklina Skowrońska, która związana jest z lokalnymi oddziałami telewizji w Szczecinie i Kielcach, przez dziewięć miesięcy zmagała się z chorobą. Mimo to, cały czas pojawiała się na szklanym ekranie. Teraz z radością oznajmiła światu, że wygrała walkę z nowotworem.

Żaklina Skowrońska pokonała nowotwór. O zmaganiach z chorobą napisała w poście

Żaklina Skowrońska pokonała śmiertelną chorobę, o czym postanowiła napisać w sieci. Dziennikarka TVP Info nie ukrywa, że to był trudny dla niej czas.

Kilka miesięcy temu mój świat zatrząsł się w posadach. Lekarze zdiagnozowali u mnie nowotwór, złośliwego chłoniaka. Wyczerpująca chemioterapia odbierała siły i energię, pozbawiła włosów-atrybutu kobiecości. Choroba zmieniła moją codzienność, choć nigdy nie zabrała radości życia i nadziei na wyzdrowienie – zaczęła swój wpis.

Wyznała, że walka z nowotworem trwała dziewięć miesięcy. Podziękowała także tym, którzy pomogli jej przetrwać ciężkie chwile. Podkreśliła też, że swoje zdrowie zawierzyła Bogu.

Po blisko dziewięciu miesiącach ciemności, strachu i wyrzeczeń mogę powiedzieć – WYGRAŁAM. Dzięki moim Rodzicom, dzięki wspaniałym lekarzom z Wojskowego Instytutu Medycznego, i tym wszystkim ludziom, o których wiem już, że są mi naprawdę Bliscy. Tu w Warszawie i Kielcach, Szczecinie, a nawet dalekiej Italii. Przetrwałam także dzięki sile modlitwy – nic bez Boga.

Podczas zmagań z chorobą nie zrezygnowała z pracy, która jest jej pasja i dawała jej siłę.

W ciągu ostatnich miesięcy praca, moja największa życiowa pasja, sprawiała, że mogłam podnosić się i ruszać w świat. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali w tym, by w trakcie leczenia móc pojawiać się na antenie TVP Info, pracować, podróżować. To dawało siłę.

Żaklina zaapelowała także do internautów, żeby celebrowali życie. Dodała też, jak ważne są badania profilaktyczne.

Dzisiaj – po tym najtrudniejszym życiowym doświadczeniu – chcę Wam powiedzieć, że każdego dnia, trzeba prawdziwie żyć. Barwnie i nieprędko. A także – wiedzieć o sobie wszystko. Nie bać się. Wykonywać regularne badania. Tylko w ten sposób można dać sobie szansę.
Bądźcie zdrowi i szczęśliwi, jak ja – zakończyła.

Pod postem nie brakuje ciepłych słów i życzeń zdrowia.


Żaklina Skowrońska z TVP Info pokonała nowotwór

Żaklina Skowrońska z TVP Info pokonała nowotwór

Żaklina Skowrońska z TVP Info pokonała nowotwór

Żaklina Skowrońska z TVP Info pokonała nowotwór

Żaklina Skowrońska z TVP Info pokonała nowotwór

Żaklina Skowrońska z TVP Info pokonała nowotwór

Komentarze

  • Barbara pisze:

    Nigdy nie słyszałam, żeby p. Żaklina „szczuła”. To bardzo miła dziennikarka. Jej reporterskie relacje zawsze były na poziomie. Życzę Jej dużo zdrowia. A ty gościu lepiej milcz, zamiast pisać taki bzdurny komentarz!!!

  • Gość pisze:

    bardzo miło, natomiast jakoś ciężko mi przejść do porządku nad tym, że ta Pani z kolei szczuje i wywołuje pośrednio stres u ludzi pracując gdzie pracuje…

  • Gość pisze:

    Dużo zdrowia ,Pani Żaklino.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×