Urszula pokazała dom. To 800 m² w amerykańskim stylu. Takich luksusów nie ma nawet Kuba Wojewódzki

Dom Urszuli

Dom Urszuli

Urszula niezbyt często wpuszcza media do swojego domu. Tuż przed pandemią zrobiła wyjątek i swoją wielką posiadłość zaprezentowała Uli Chincz w programie Gwiazdy prywatnie. Widać amerykański rozmach!

Urszula urodziła się i wychowywała w Lublinie. Swoją karierę rozpoczynała na początku lat 80. z zespołem Budka Suflera, z którym nagrała takie hity jak: Luz blues, W niebie same dziury, Dmuchawce, latawce, wiatr czy Malinowy król. Dziś, wraz z młodszym synem i mężem, mieszka w podwarszawskim Józefowie, dwie ulice dalej od swojego starszego dziecka.

Ojcem starszego syna gwiazdy – Piotra, był gitarzysta Budki Suflera – Stanisław Zybowski, z którym pod koniec lat 80. Urszula wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski nagrali płytę, której sukces zaskoczył nawet ich samych. Album Biała droga sprzedał się w nakładzie ponad 800 tys. egzemplarzy. Sukces płyty przyniósł ogromne pieniądze. Wokalistka mogła w końcu pomyśleć o zbudowaniu własnego domu. Ale właśnie wtedy pojawiła się śmiertelna choroba jej męża.

Stanisław Zybowski zmarł kilka miesięcy przed przeprowadzką do nowego domu. Mieli tam zamieszkać razem ze starszym synem. Wokalistka wykończyła dom przy pomocy Tomasza Kujawskiego, w którym po śmieci Stanisława znalazła oparcie.

Tomek podczas choroby męża i po jego śmierci bardzo mi pomógł. Nie planowałam tego związku, tak się po prostu stało – mówiła w wywiadzie.

Jak mieszka Urszula? Dom gwiazdy

Dom Urszuli mieści się niemal w lesie i być może otoczenie właśnie wpłynęło na styl, w jakim został urządzony. Posiadłość jest ogromna, ma niemal 800 m². Wokalistka samodzielnie rozrysowała projekt domu na kartce, a projektant, który go odwzorowywał, uznał, że nie da się zmniejszyć powierzchni, bez znacznych zmian. Swoje wnętrza gwiazda pokazała Uli Chincz.

Gwiazda hitu Na sen czuwała nad wszelkimi pracami, a w niektórych sama brała udział. Własnoręcznie pomalowała poręcze schodów.

Dom Urszuli

Dom Urszuli

Duża kuchnia urządzona jest w drewnie, a ściany częściowo wykończone są tradycyjną cegłą. W kuchni znajduje się kredens z filiżankami, których Urszula jest wielbicielką, a salonie jest wyjątkowa wystawa koników na biegunach, które piosenkarka wciąż otrzymuje od fanów i przyjaciół. Jednego z nich dostała wiele lat temu od Andrzeja Piasecznego.

Dom Urszuli

Dom Urszuli

Górne pomieszczenia w domu gwiazdy to  strych, który został zaadaptowany jako pomieszczenie dla gości i zespołu Urszuli. Poza tym mieści się tam siłownia z sauną i pokój do słuchania muzyki. Na dole w piwnicach znajduje się epicentrum muzyczne, czyli studio nagrań. To tam powstają nowe piosenki gwiazdy.

Niedawno Urszula zaprezentowała premierowy utwór Od piątku do poniedziałku. Niespodzianką jest klip powstał z fragmentów nagrań, jakie artystka otrzymała od swoich wielbicieli.


Urszula

Urszula

Dom Urszuli

Dom Urszuli

Dom Urszuli

Dom Urszuli

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×