Szukaj

Tymon Tymański zrobił coming out! Publicznie opowiedział o swojej orientacji. Co na to jego była żona?

Tymon Tymański o swojej orientacji

Tymon Tymański o swojej orientacji

Tymon Tymański zabrał głos na temat orientacji Fryderyka Chopina. Przy okazji sam zdecydował się na coming out i ujawnił, że jest biseksualny.

Tymon Tymański muzyką interesuje się już od dzieciństwa. W 1979 roku założył pierwszy zespół The Howling Dogs. Przez kolejne lata był związany z takimi grupami jak m.in. Miłość, Kury, Polish Brass Ensemble, Jazz Out, Mu. Współpracował z wieloma wykonawcami. Wśród nich warto wymienić takie nazwiska: Chris Speed, Jim Black, Lech Janerka, Włodzimierz Kiniorski, Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer.

Tymon szerszej publiczności dał się poznać jako juror programu Must Be the Music oraz uczestnik drugiej edycji show Azja Express. To właśnie te dwa formaty przyniosły mu grono nowych fanów.

Tymon Tymański dokonał coming outu

Tymański aktywnie działa w social mediach. Niedawno zabrał głos w sprawie orientacji Fryderyka Chopina. Jakiś czas temu w szwajcarskim radiu SRF wyemitowano audycję Mężczyźni Chopina. Dziennikarz w jej trakcie powiedział, że kompozytor był gejem. Dowodem mają być prywatne listy, w których dominują opisy świadczące o jego skłonnościach. Prowadzący mówił, że ukrywano to ze względu na to, iż próbowano go dopasować do konserwatywnych, polskich norm.

Audycję nagłośniły światowe media, w tym m.in. The Guardian. Na ten temat dyskutuje się na całym świecie.

Głos w tej sprawie zabrał też Tymon Tymański. Uważa, że Fryderyk Chopin był biseksualny. Przy okazji przyznał, że on sam wykazuje zainteresowanie tą samą płcią:

Chopin był gejem? Nie – po prostu był biseksualny. Jak Lou Reed, David Bowie… Ja… I spora większość z Was, homofoby.

Chopin był gejem? Nie – po prostu był biseksualny. Jak Lou Reed, David Bowie… Ja… I spora większość z Was, homofoby 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Posted by Tymon Tymański on Thursday, November 26, 2020

Internauci niemal natychmiast zareagowali na ten wpis. Część z nich gratuluje Tymańskiemu odwagi, są też tacy, którzy odnoszą się do postawionej przez niego tezy:

  • Jak dowodzą badania, każdy jest biseksualny, tylko że każdy w innym stopniu.
  • A któryż dobry twórca nie był/ nie jest?? Wydaje się, że rozwój zmierza w kierunku panseksualizmu. Miłość płci nie wybiera.
  • Ogromny rispekt. Napisałeś że jesteś bi…? Zaimponowała mi twoja odwaga.

Chociaż pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, wpisu nie skomentowała jego była żona, Maria. Warto przypomnieć, że para rozstała się w 2019 roku:

Wspólnie podjęliśmy ostateczną decyzję o rozwodzie i nie widzę żadnej szansy na powrót do Tymona — komentowała w rozmowie z Faktem.

Maria w tej samej rozmowie powiedziała też, że wiedziała o zdradach męża. On sam się jej do tego przyznał, jednak to nie niewierność była powodem do podjęcia decyzji o rozwodzie.


Tymon Tymański - Azja Express 2, konferencja

Tymon Tymański - Azja Express 2, konferencja

Azja Express 2 - Tymon Tymański i Lucas Hellmann

Azja Express 2 - Tymon Tymański i Lucas Hellmann

Tymon Tymański w jury Must Be The Music fot.WBF

Tymon Tymański w jury Must Be The Music fot.WBF

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×