Szukaj

Finalista “Mam Talent” walczy z groźnym nowotworem. Opowiedział o okrutnej diagnozie [WIDEO]

Tomasz Kabis z "Mam Talent" ma raka

Tomasz Kabis z “Mam Talent” ma raka

Tomasz Kabis, iluzjonista znany z Mam Talent 4 lutego ogłosił, że ma raka. Artysta podzielił się trudnym wyznaniem z fanami, a później opowiedział o swojej chorobie w Dzień Dobry TVN. W jakim jest obecnie stanie?

Tomasz Kabis, finalista Mam Talent, który swoimi magicznymi sztuczkami zachwycił Polaków, choruje na raka. Mężczyzna podzielił się z fanami smutną wieścią 4 lutego, a 10 lutego w Dzień Dobry TVN opowiedział dokładnie z jaką chorobą się zmaga i jak radzi sobie z faktem, że jest chory. W rozmowie z Magdą MołekMarcinem Mellerem zdradził, że choroba zaatakowała znienacka.

Kabis wspomniał, że zła nowina przyszła w Boże Narodzenie:

Dwa dni przed Bożym Narodzeniem dostałem ataku kaszlu z krwią. Cięzko mi było oddychać. Zgłosiłem się do szpitala, wyszło, że mam coś w klatce piersiowej. Dwa dni później okazało się, że jest to jakiś nowotwór. Pamiętam, że prosiłem bardzo, żeby chociaż na święta wyjść do domu, bo chcieli mnie zatrzymać. Na wypisie okazało się, że to nowotwór serca, opłucnej, rzucił się też na wątrobę. To jest dopiero początkowy stan, ciągle walczymy. Myślę, że będzie dobrze.

Jak wyjawił Tomasz, po świętach trafił prosto do szpitala, gdzie lekarze wycięli guza. Wyznał też, że przez lata nikt nie skojarzył bólu barku i ramienia z rakiem:

Od razu po Nowym Roku do szpitala na stół. Wycięli część tego guza, okazało się, że wycięli go do w całości. Urósł do imponujących rozmiarów 15 centymetrów na 11 centymetrów. Objawy były takie, że bolał bark, bolała łopatka. Nikt nie skojarzył tego z rakiem. Ten nowotwór często jest od okresu dziecięcego.
Nie mogłem uwierzyć.

Dlaczego zdecydował się opowiedzieć o tym otwarcie i wyznać światu, że choruje?

Bałem się strasznie, że puszczę to w Internecie i ludzie stwierdza, że mogę chcieć sobie robić reklamę kosztem choroby. Chodziło bardziej o to, że pojawiały się plotki, ludzie zastanawiali się czy żyję czy nie, więc chciałem to wszystko uciąć. Poprosiłem o modlitwę i z całego świata spłynęło od ludzi bardzo dobrych.

Kibicowaliście mu w programie? Będziecie kibicować teraz?

Finalista „Mam talent” jest w śpiączce. Jego żona zwróciła się z dramatycznym apelem

„Za talentem nie poszła głowa. Ogromny zawód”. Agnieszka Chylińska zmiażdżyła największe objawienie „Mam talent”. Mocne!

Triumfował w „Mam talent 11”, chwilę później przeżył chwile grozy. Tragiczny wypadek finalisty show


Badasz się regularnie?

×