Szymon Hołownia zabrał głos w sprawie uchodźców z Syrii. Czy przyjmie ich do swojego domu?

Szymon Hołownia o uchodźcach

Szymon Hołownia o uchodźcach

Szymon Hołownia o uchodźcach z Syrii

Szymon Hołownia nawołuje Polaków do przyjmowania uchodźców z Syrii. Sytuacja kryzysowa, w której aktualnie znalazła się Europa podzieliła społeczeństwo na dwie grupy. Duża część jest zdecydowanie przeciwko takiej formie pomocy. W sprawie uchodźców wypowiedziało się wielu ludzi z polskiego show biznesu.

Zobacz: Skrajne opinie gwiazd o uchodźcach. Robert Lewandowski, Sara Boruc, Magda Gessler… Kto jest za przyjęciem, a kto przeciw?

Szymon Hołownia uważa, że zaoferowanie pomocy imigrantom w postaci zakwaterowania w prywatnych domach, pomoże umocnić się polskiemu kościołowi oraz pomoże Polakom zrozumieć trudne kwestie o swoim bycie:

Najtrudniej namówić do dzielenia się tych, którzy zdobyli swoje „trochę”. Naharowali się przy tym, a teraz ktoś miałby przyjść i dostać to wszystko za darmo?! Sprawdź, czy to, co mówisz o uchodźcach, nie mówi w pierwszym rzędzie czegoś ważnego o tobie.

A czy sam jest gotowy na taki krok?

W tej chwili nie mam do tego warunków. Ale natychmiast wesprę taki projekt finansowo, popytam w kościele, do którego chodzę, czy coś się w tej sprawie dzieje (…) Przejrzałem już ubrania, segreguję książki, część chcę na ten cel sprzedać w antykwariacie.

Jest to deklaracja, która może jeszcze dużo namieszać w swoim odbiorze.

Szymon Hołownia

Fotografia: AKPA

Szymon Hołownia na 6. Warszawskich Targach Książki 2015

Szymon Hołownia na 6. Warszawskich Targach Książki 2015


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×