Zabójca Pawła Adamowicza, Stefan W. uniknie więzienia?

Paweł Adamowicz

Paweł Adamowicz

Stefan W. zabił prezydenta Pawła Adamowicza. Prawdopodobnie nie trafi do więzienia, tylko do zakładu psychiatrycznego. Zobacz, co wiadomo w tej sprawie. 

Paweł Adamowicz został zamordowany w styczniu. To właśnie wtedy podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na scenę wbiegł nożownik, który śmiertelnie ugodził Prezydenta Miasta Gdańska. Pomimo prób lekarzy i całonocnej operacji, mężczyzna zmarł i pozostawił pogrążoną w żałobie rodzinę.

Za czynem tym stał Stefan W., który nie próbował uciekać. Wręcz przeciwnie, złapał za mikrofon i przemówił do tłumu wyznając, że celowo zabił Adamowicza. W jego ocenie w ten sposób zemścił się na Platformie Obywatelskiej, przez którą miał doznać krzywdy.

Na szczęście mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Okazuje się jednak, że jest spora szansa na to, że nożownik nie trafi do więzienia, a do zakładu psychiatrycznego. Z takimi informacjami przychodzi Gazeta Wyborcza. Dziennikarzom udało się ustalić, że biegli nie wnioskowali o przedłużenie obserwacji Stefana W.

Jak nieoficjalnie podaje gazeta,  Stefan W. zostanie uznany za niepoczytalnego. Oznacza to, że zabójca Pawła Adamowicza prawdopodobnie nie będzie sądzony w procesie karnym, sprawa o zabójstwo zostanie umorzona, a on trafi do zamkniętego oddziału.

Podobno będzie to Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej w Starogardzie Gdańskim. Obiekt ten posiada bowiem wysoki poziom zabezpieczenia, z profesjonalną ochroną i monitoringiem. Sam budynek natomiast otoczony jest wysokim murem.

Zobacz: Magdalena Adamowicz uczciła 20 rocznicę ślubu. Pokazała zdjęcia i zamieściła poruszający wpis

Zobacz: Córki Magdaleny Adamowicz swoimi życzeniami na Dzień Matki rozczuliły cały internet. Nagrały piękny film [WIDEO]

Zobacz: Szczera do bólu Magdalena Adamowicz w programie Moniki Olejnik! Czy wdowa po prezydencie Gdańska spotka się z matką mordercy swojego męża? Co na to jej córki?

 


Stefan Miłosz – zamachowiec zatrzymany po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza

Stefan Miłosz – zamachowiec zatrzymany po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza

Kim jest Stefan W., mężczyzna, który zaatakował Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska?

Kim jest Stefan W., mężczyzna, który zaatakował Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska?

Stefana Wilmont (fot. o2.pl)

Stefana Wilmont (fot. o2.pl)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×