„Smoleńsk” NAJGORSZYM filmem na świecie. Nagły spadek na liście IMDb nie był przypadkowy. Komu zawdzięcza swój „sukces”?

Smoleńsk najgorszym filmem na świecie

Smoleńsk najgorszym filmem na świecie

Smoleńsk Antoniego Krauze ogłoszony najgorszym filmem na świecie według IMDb. Jak ocenili go użytkownicy największego portalu filmowego na świecie?

To już 11 lat odkąd media obiegły wiadomości, że prezydencki Tupolew nie dotarł bezpiecznie na miejsce przeznaczenia. Samolot z głową państwa i innymi pasażerami o 8.41 runął i rozbił się nieopodal lotniska w Smoleńsku.

W katastrofie, która wstrząsnęła Polską 10 kwietnia 2010 roku, oprócz Lecha i Marii Kaczyńskich zginęli m.in. przedstawiciele Parlamentu, sił zbrojnych, bliscy osób zamordowanych przez NKWD w Katyniu oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie – Ryszard Kaczorowski.

Od tamtych wydarzeń minęła już ponad dekada, a ciągle budzą one ogromne emocje. Wszystko za sprawą ciągnącego się latami śledztwa i wielu teorii spiskowych wokół tragedii. Niezależnie od wszystkiego, wszyscy są zgodni, że doszło do ogromnego nieszczęścia.

Zobacz także: Żal, ból i smutek. Dzieci ofiar katastrofy smoleńskiej w miażdżącym serce wywiadzie. Od tragedii minęło 10 lat

Na podstawie tych tragicznych wydarzeń powstał film w reżyserii Antoniego Krauze. Produkcja właśnie zyskała miano najgorszego filmu na świecie.

Smoleńsk najgorszym filmem na świecie na IMDb

Użytkownicy największego portalu filmowego na świecie oceniają filmy i na tej podstawie powstaje m.in. oficjalna lista 250 najlepszych i 250 najgorszych produkcji. Na tej drugiej Smoleńsk Antoniego Krauze znalazł się już w 2017 roku – na początku roku był na 95. pozycji z 2,7 na 10. Teraz osiągnął jednak pierwszą pozycję, z notą 1,2 na 10.

Nagły spadek Smoleńska na liście najgorszych filmów nie jest przypadkowy. W sobotę, w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej, został wyemitowany w TVP. W niedzielę przed południem na stronie tygodnika „NIE” na Facebooku poinformowano, że brakuje  mu lekko ponad 2000 negatywnych ocen, by został najgorszym filmem świata na liście IMDb.

„SMOLEŃSKOWI” BRAKUJE LEKKO PONAD 2000 NEGATYWNYCH OCEN, BY ZOSTAŁ NAJGORSZYM FILMEM ŚWIATA NA LIŚCIE IMDB. NIE MUSZĘ CHYBA MÓWIĆ, CO Z TYM ZROBIĆ.

Posted by Tygodnik NIE on Sunday, April 11, 2021

Do akcji oceniania filmu włączyli się internauci. Na profilu Make Life Harder znalazł się snap, który zachęcał do oceniania Smoleńska na protalu.

Make Life Harder - ocena Smoleńska

Make Life Harder – ocena Smoleńska

W portalu Internet Movie Data Base oceniło film ponad 10,5 tysiąca osób. Zestawienie uwzględnia tylko filmy fabularne. Żeby tytuł znalazł się na liście, musi go ocenić przynajmniej 1500 użytkowników IMDb. Komentarze, jakie mnożą się, nie są, delikatnie rzecz ujmując, pochlebne.

  • Najgorszy film, jaki w życiu widziałem.
  • Tania propaganda.
  • Dno.
  • Dziwię się, że PiS w ciągu trzech lat tylko 418 osobom, by oceniły film na 10 gwiazdek.
  • Twój czas jest zbyt cenny, żeby tracić go na ten film.

Smoleńsk wyprzedził w niefortunnym rankingu filmy: Ptakodemia, Ludzka stonoga III czy Hobgobliny. Pełna lista tutaj.

Nie doczekał dnia, kiedy jego film znalazł się na pierwszym miejscu rankingu jego twórca, Antoni Krauze. Zmarł w nocy 14 lutego 2018 roku.

O czym jest film Smoleńsk?

Fabuła filmu odnosi się do katastrofy wojskowego samolotu Tu-154M 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku i w zamierzeniu twórców ma przedstawiać historię osób skupionych wokół tego wydarzenia, których dotknęła tragedia. Bohaterką fabularną jest dziennikarka Nina, która prowadzi samodzielnie działania ukierunkowane na poznanie prawdy o katastrofie.

O wyniku śledztwa dziennikarki widz może się jedynie domyślać na podstawie urywków z lotu z 10 kwietnia, które są pokazywane w trakcie drugiej połowy filmu. Widać na nich start samolotu, rozmowy pilotów i zachowania pasażerów.

W następnej scenie duchy ofiar Katynia salutują przed duchem Prezydenta i jego małżonki. Zakończenie filmu stanowi widok manifestujących na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie zwolenników teorii zamachu.


Smoleńsk najgorszym filmem na świecie

Smoleńsk najgorszym filmem na świecie

Make Life Harder - ocena Smoleńska

Make Life Harder - ocena Smoleńska

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016:

Ranking 10 najgłośniejszych filmów 2016: "Smoleńsk"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×