Gwiazdor „Jurassic Park” jest chory na rzadką odmianę raka. „Nie chcę przestać żyć”. Opowiedział o leczeniu

Sam Neil

Sam Neil

San Neil, aktor, polskim widzom znany głównie z filmu Jurassic Park, ma rzadką odmianę raka. W jakim jest stanie?

Sam Neil, którego polscy widzowie znają z Jurassic Park, podczas ubiegłorocznej promocji kolejnej części filmu Jurassic World Dominion zauważył u siebie niepokojące objawy. Poszedł do lekarza, żeby się przebadać. Aktor właśnie ujawnił, że zdiagnozowano u niego chłoniaka angioimmunoblastycznego T-komórkowego, czyli rzadką odmianę raka krwi.

Neil udzielił także wywiadu, w którym opowiedział o walce z chorobą.

Sam Neil jest chory na raka

Sam Neill zdecydował się udzielić wywiadu i opowiedział o swojej chorobie i leczeniu w wywiadzie z The Guardian. Przyjmował chemioterapię, która jednak nie przyniosła pożądanego efektu. Lekarze zdecydowali się na wdrożenie nowego leku i na szczęście udało mu się wrócić do zdrowia. Będzie jednak musiał przyjmować specyfik każdego miesiąca do końca życia.

Nie mogę udawać, że w ostatnim roku nie doświadczyłem mrocznych chwil. Ale te mroczne chwile rzuciły światło na ulgę. Wiesz, sprawiły, że jestem wdzięczny za każdy dzień i niezmiernie wdzięczny za wszystkich moich przyjaciół. Po prostu cieszę się, że żyję.

Żeby odwrócić nieco myśli od tego, jak może się zakończyć jego walka o zdrowie, Sam Neil zaczął pisać pamiętnik. Publikacja 21 marca trafi do księgarni. Na początku pierwszego rozdziału książki aktor wyznał, że czuje, że umiera.

Nie boję się śmierci, ale to by mnie wkurzyło. Nie boję się śmierci. To, czego nie chcę zrobić, to przestać żyć, ponieważ naprawdę lubię żyć – podsumował.

Wyznał też, dlaczego zabrał się za pisanie.

Nie miałem nic do roboty. A przywykłem do pracy. Uwielbiam pracować. Uwielbiam chodzić do pracy. Uwielbiam być z ludźmi każdego dnia i cieszyć się ich towarzystwem i przyjaźnią. I nagle zostałem tego pozbawiony. Pomyślałem: „Co mogę teraz zrobić?”. Nigdy nie miałam zamiaru pisać książki. Ale jak już zacząłem, uświadomiłem sobie, że to w jakiś sposób daje mi powód, by żyć. Kładłem się spać, myśląc „Jutro napiszę o tym… to zapewni mi rozrywkę”. I to naprawdę uratowało mi życie, bo nie przeszedłbym przez to, nie mając nic do roboty – wyznał.

Z kolei w wywiadzie dla BBC opowiedział o refleksji na temat własnego życia.

Traktowałem życie jako przygodę, dość mroczną przygodę, ale przygodę mimo wszystko. A dobre dni są po prostu fantastyczne i kiedy dostajesz dobre wiadomości, to jest to absolutnie radosne.

Obecnie stan aktora jest określany jako dobry, a choroba jest w remisji.


Sam Neil (fot. ONS)

Sam Neil (fot. ONS)

Sam Neil

Sam Neil

Sam Neil

Sam Neil

Komentarze

  • Lilka pisze:

    Zycze duzo zdrowia. A jednak pieniadze daja szczescie, bo bez nich taka kuracja nie bylaby mozliwa. Jeszcze raz : Duzo zdrowia i radosci z kazdego dnia. Ja tez kocham zycie i szanuje gazda jego godzine.
    20 Marca – Swiatowy Dzien Szczescia

Najczęściej czytane dziś

×