Szukaj

Olga Tokarczuk zabrała głos po tym jak uhonorowano ją literackim Noblem. To wystąpienie przejdzie do historii [WIDEO]

Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. Mamy wideo z jej pierwszego wystąpienia po ogłoszeniu laureatów tego najważniejszego wyróżnienia na świecie. Pisarka przebywa obecnie w Niemczech, gdzie odbyła się konferencja prasowa. Zobaczcie, co powiedziała.

Olga Tokarczuk – polska pisarka, została wyróżniona Literacką Nagrodą Nobla za 2018 rok. To niesamowity sukces, znowu o Polsce jest głośno na świecie. Jesteśmy bardzo dumni. Mamy film z jej wystąpienia na konferencji prasowej w Niemczech.

Zobacz: Nie wierzymy, że to prawda. Minister kultury nie zna twórczości Olgi Tokarczuk. Mistrzowską ripostę Macieja Stuhra zapamięta na długo

Co Olga Tokarczuk powiedziała na konferencji?

Olga Tokarczuk, podczas konferencji w Niemczech, przebywa tam w trasie promocyjnej, zadedykowała nagrodę swoim rodakom. Powiedziała też, że Polska jest w bardzo ważnym momencie, tuż przed wyborami. Nie omieszkała więc zaapelować o udział w nich.

Dedykuję tę nagrodę Polakom. Jesteśmy kilka dni przed ważnymi wyborami. Te wybory mogą zmienić przyszłość tego kraju. Chciałabym powiedzieć moim przyjaciołom, ludziom w Polsce, zagłosujmy dobrze, za demokracją.

Zobacz: Olga Tokarczuk dostała Nobla! Historyczny sukces Polki! Dołączyła do grona najwybitniejszych

Internauci gratulują Oldze Tokarczuk

Na słowa Olgi Tokarczuk bardzo żywo zareagowali internauci. To bardzo ważny głos. Kiedy laureatka tak ważnej nagrody apeluje do narodu, żeby wybrał się na wybory i mądrze głosował.

  • Brawo dla tej pani!! Idę na wybory.
  • Mądre słowa! Każdy powinien iść na wybory. To dla nas tak ważne – piszą obserwujący.

Polacy z Nagrodą Nobla. Kto dostał, oprócz Olgi Tokarczuk dostał tę nagrodę?

Oprócz Tokarczuk, tylko w tej samej kategorii zostali wyróżnieni Henryk Sienkiewicz (1905 r.), Władysław Reymont (1924 r.), Czesław Miłosz (1980 r.) i Wisława Szymborska (1996 r.). Z Polską związany był też Isaac Bashevis Singer, laureat z 1978 r.

Oprócz literatów, Noblem zostali wyróżnieni także Maria Skłodowska-Curie (1903 r., 1911 r.), Józef Rotblat (1995 r.) i Lech Wałęsa (1983 r.).

Zobacz: Olga Tokarczuk za Nobla dostanie astronomiczną kwotę. Ile wpłynie na jej konto? Dwa lata temu podniesiono stawkę


Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk - gratulacje od Agnieszki Woźniak-Starak

Olga Tokarczuk - gratulacje od Agnieszki Woźniak-Starak

Olga Tokarczuk - Literacka Nagroda Nobla za 2018 rok

Olga Tokarczuk - Literacka Nagroda Nobla za 2018 rok

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×