Szukaj

Dumna Martyna Wojciechowska pokazała urodzinowy prezent od córki Kabuli. Łza może zakręcić się w oku

Martyna Wojciechowska i Kabula

Martyna Wojciechowska kończy dzisiaj 46 lat. Dziennikarka otrzymała wiele życzeń, jednak te od adoptowanej córki są szczególne. Co napisała Kabula do swojej mamy?

Martyna Wojciechowska to jedna z najbardziej znanych podróżniczek w Polsce. Dziennikarka zwiedziła już niemal cały świat. Od ponad dekady na antenie stacji TVN możemy oglądać jej program Kobieta na krańcu świata. Program ten od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W 2015 roku jeden z odcinków jej show został przekształcony na film dokumentalny. Nosi on tytuł Ludzie Duchy i opowiada o dzieciach z Tanzanii, które chorują na albinizm. Jego bohaterką jest nastoletnia Kabula Nkalango Mensaje.

Dziewczynka w wyniku ataku nieznanego sprawcy straciła rękę. W Tanzanii osoby dotknięte albinizmem są prześladowane, ponieważ poszczególnym częściom ich ciała przypisywane są magiczne moce. Ten przesąd rozpowszechniają tamtejsi uzdrowiciele i szamani, którzy chcą używać ich części ciała do przygotowywania swoich mikstur. Podróżniczka zdecydowała się na adopcję bohaterki swojego filmu. Pomogła jej uzyskać wykształcenie i ułatwiła tym samym strat w dorosłe życie. Na prośbę swojej córki Kabuli Martyna zdecydowała się także na adopcje jej przyjaciółki o imieniu Tatu. To właśnie historia jej adopcyjnych córek skłoniła Martynę do założenia fundacji UNAWEZA, która pomaga kobietom rozwinąć skrzydła.

Martyna Wojciechowska pokazała życzenia od córki

Martyna Wojciechowska poznała historię swojej przyszłej córki podczas nagrywania programu. Okazało się, że połączyła je bardzo wyjątkowa więź. Dzisiaj dziennikarka obchodzi swoje 46 urodziny. Z tej okazji Kabula postanowiła przesłać swojej mamie życzenia. Chociaż dzieli je tysiące kilometrów i nie mogą spędzić tego dnia razem, to mieszkająca w Tanzanii dziewczyna nigdy nie zapomni tego, jak bardzo pomogła jej w życiu adopcyjna mama.

Pięknym zdjęciem i życzeniami otrzymanymi od córki podróżniczka pochwaliła się w social mediach.

Takie życzenia i grafikę dostałam dziś od mojej kochanej Kabuli. Ja też jestem wdzięczna Losowi, że postawił Cię na mojej drodze życia – napisała Martyna.

Takie życzenia i grafikę dostałam dziś od mojej kochanej Kabuli❤️Ja też jestem wdzięczna Losowi, że postawił Cię na…

Opublikowany przez Martynę Wojciechowską Niedziela, 27 września 2020

Następnie solenizantka opublikowała słowa swojej adopcyjnej córki.

Dziękuję Bogu za to, że dał mojej mamie serce i wizje, które głosi po całym świecie, wyciągając pomocną dłoń do potrzebujących. Modlę się, aby Bóg chronił ją przed wszelkimi przeszkodami, które mogą utrudnić spełnianie jej wizji w tym, co chce osiągnąć. Dziękuję również Bogu za wprowadzenie jej do mojego życia. Dziękuję Jej za wszystko, co zrobiła dla mnie i wielu innych ludzi na świecie. Droga Mamo, życzę Ci miłych i szczęśliwych urodzin, ciesz się swoim urodzinowym przyjęciem i bądź błogosławiona.

Swoimi życzeniami Kabula wzruszyła swoją mamę, ale także wielu internautów. Pod postem Martyny pojawiły się nie tylko życzenia urodzinowe, ale także komplementy dla jej adopcyjnej córki.

My również życzymy Martynie wszystkiego najlepszego.


Martyna Wojciechowska z córką Kabulą Nkalango

Martyna Wojciechowska z córką Kabulą Nkalango

Martyna Wojciechowska z córką Kabulą w Dzień Dobry TVN

Martyna Wojciechowska z córką Kabulą w Dzień Dobry TVN

Martyna Wojciechowska z córką Kabulą w górach

Martyna Wojciechowska z córką Kabulą w górach

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×