Małgorzata Rozenek pokazała ciążowy brzuszek, jednak daleko jej było do radości. Mocnym przesłaniem wbiła w fotele tysiące Polaków

Małgorzata Rozenek pokazała ciążowy brzuch

Małgorzata Rozenek pokazała ciążowy brzuch

Małgorzata Rozenek zamieściła zdjęcie z ciążowym brzuszkiem. Niestety przy tej okazji nie przekazała fanom żadnych dobrych wieści. 

Małgorzata Rozenek to jedna z największych gwiazd TVN. Przed laty prowadziła format Dzień Dobry TVNPrzysporzył on jej naprawdę sporo popularności. Dziś spełnia się jako influencerka i szczęśliwa mama. Z Radosławem Majdanem ma jednego syna, Henryka. Para wychowuje też dzieci Gosi ze związku z Jackiem RozenkiemStanisława Tadeusza.

W czwartek dość niespodziewanie dodała do sieci nietypowe zdjęcie.

Małgorzata Rozenek z mocnym przesłaniem

Zapozowała do niego z ciążowym brzuchem. Fotografię wykonano oczywiście przed kilkoma laty. W jej opisie napisała o podręczniku do nowego przedmiotu, Historia i Teraźniejszość, w którym – jak wskazała – uderzono w dzieci poczęte metodą in vitro.

Od września w szkołach ponadpodstawowych w Polsce nauczany będzie nowy przedmiot – historia i teraźniejszość, który zastąpi wiedzę o społeczeństwie (na poziomie podstawowym). Autor podręcznika uderza w nim w dzieci, poczęte w procesie leczenia niepłodności metodą in vitro. Dzieci KOCHANE i długo wyczekiwane przez swoich rodziców – zaczęła wpis.

Dalej zwróciła uwagę na inne kontrowersyjne przemyślenia autora książki:

Co się między innymi dzieje, wg autora? Przede wszystkim to, że lansowany obecnie, inkluzywny model rodziny zakłada przywodzenie na świat dzieci w oderwaniu od naturalnego związku kobiety i mężczyzny, najchętniej w laboratorium, a sferę płodności traktuje się obecnie jako obszar produkcji ludzi, czy jak mówi autor wprost „hodowli”. W tekście podręcznika autor stawia także pytania zasadnicze: „Kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju „produkcję”?”

Małgorzata Rozenek w obronie dzieci poczętych metodą in-vitro

Gosia tak oburzyła się tekstem podręcznika, że postanowiła wytłumaczyć internautom, czym jest niepłodność i jakie są metody walki z tym schorzeniem. Jak zasugerowała, metoda in vitro uchodzi za najlepiej zbadaną oraz najskuteczniejszą.

Niepłodność jest chorobą cywilizacyjną, która postępuje. Obecnie wg szacunków Polskiego Towarzystwa Medycyny i Rozrodu boryka się z nią niemalże 1,5 miliona par – prognozy są nieubłagane, w kolejnych latach będzie ich jeszcze więcej. To oznacza, że będzie jeszcze więcej realnych ludzi, potrzebujących leczenia za pomocą różnych metod, w tym często najskuteczniejszej metody – in vitro. Ludzie będą potrzebowali leczenia. In vitro jest skutecznym, przebadanym procesem medycznym. Jeśli człowiek zachoruje na zapalenie płuc, dostaje antybiotyki i w ostateczności udaje się go wyleczyć – czy zadajemy pytanie, kto go będzie teraz, takiego wyleczonego kochał? Najpewniej nie przychodzi nam to do głowy – wytłumaczyła.

Następnie oceniła, że treść podręcznika „krzywdzi”, „szkaluje” i „poniża” dzieci oraz ich rodziców, a ponadto „przekłamuje rzeczywistość” i jest tylko „publicystyką”:

Dlaczego więc z taką łatwością zadaje się tego typu pytania w przypadku in vitro, które jest jedną z metod leczenia? Treść podręcznika, która ma trafić do polskich szkół krzywdzi, powiedzmy to wprost; KRZYWDZI, SZKALUJE, PONIŻA…dzieci, rodziców, ich rodziny i przyjaciół. Przekłamuje rzeczywistość, podając za fakty coś, co nie ma z faktami nic wspólnego. Ma więc do czynienia więcej z niewyszukaną publicystyką, aniżeli treścią do nauczania historii i teraźniejszości.

I – nie gryząc się w język – odpowiedziała na pytanie postawione przez autora opracowania:

Nie możemy pozwolić, żeby ta kwestia przeszła bez echa. Więc na pytanie autora „kto będzie kochał te dzieci?” Odpowiadam kur***, JA!

Pełen felieton do przeczytania poniżej.

Reakcje na wpis Małgorzaty Rozenek

W sekcji komentarzy pojawiły się głosy wsparcia dla Gosi, która sama urodziła dzięki metodzie in-vitro, oraz piętnujące poglądy autora podręcznika do HiT-u:

 • HiT to skaaandal!!!! – napisała Monika Olejnik.

 • Brawo Małgosia! – Katarzyna Zielińska.

 • Brawo. Ważny głos – Paulina Krupińska.

 • Brawo Małgośka! – Anna Mucha.

Podobnych wpisów znalazły się setki.

Gosia nie po raz pierwszy staje w obronie tej metody. Dumna mama trójki chłopców jakiś czas temu uczestniczyła w specjalistycznym panelu dyskusyjnym w Parlamencie Europejskim w Brukseli, podczas którego krzewiła wiedzę na temat in-vitro.

A wy co myślicie na temat zapłodnienia pozaustrojowego?


Małgorzata Rozenek pokazała brzuch i uderzyła w autora podręcznika do HiT

Małgorzata Rozenek pokazała brzuch i uderzyła w autora podręcznika do HiT

Małgorzata Rozenek nadużyła filtrów?

Małgorzata Rozenek nadużyła filtrów?

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek

Komentarze

 • Ania pisze:

  Szokująca głupota, obok której trudno przejść obojętnie. Powrót do średniowiecza w dzisiejszej polityce, pełnej kłamliwej narracji, zniekształcającej rzeczywistość do granic absurdu.

 • Me pisze:

  Nie jest moja ulubienica Malgosia, ale za tą otwarta aktywna walkę na rzecz dzieci poczetych IN VITRO, jak również tej najbardziej skutecznej metody w przypadku kiedy zawodzi natura. Brawo Małgosiu, popieram i podpisuje się pod tym co napisałaś. Gdybym była młodsza pewnie i ja skorzystslabym z tej metody, wtedy wieki temu IN VITRO nie było tak dostępne, możliwe co teraz i dobrze ze jest bo daje to szanse na bycie Matka, Rodzicami. Więcej rozgłosu trzeba a pro po tego tematu, i rzecz najważniejsza : obecni NIEUDACZNICY ZE średniowiecza, którzy sobą reprezentują tylko ZERO, POWINNI PILNOWAĆ I REGULOWAĆ U SIEBIE W DOMU CO, JAK, KIEDY, ILE RAZY, CIEMNOTĘ TEŻ NIECH WTLACZAJA SWOIM DZIECIOM, OD RESZTY NIECH SIĘ ODPIERWIASTKUJA ‼️‼️‼️I CZAS NAJWYŻSZY ABYŚMY MY POLACY POWIEDZIELI TEJ BANDZIE ZEGNAJCIE, NADSZEDŁ CZAS ROZLICZENIA ‼️‼️‼️

 • Gość pisze:

  Pani Małgosia mija się z prawdą – in vitro nie jest metodą leczenia niepłodności lecz zapłodnieniem pozaustrojowym. Człowiek nie staje się płodny po zastosowaniu in vitro.

 • Gośćzamjne cesx pisze:

  In vitro nie jedt leczeniem nieplodnosci. Ono pozwala byc rodxicami parom , ktore bez jego.pomocy nigdy nie foczekaliby sie potomstwa. Gdyby bylo.leczeniem sama by urodzila przy jej pomocy 1 dziecko, pozostale urodziyby die z poczecia naturalnego. Sama sobie przeczy , ekspertka od siedmiu bolesci.

  • Gość pisze:

   A wymiana zastawki, dializowanie, proteza? Dajcie spokój z tym medrkowaniem głupie to takie. Ile metod w medycynie usuwa przyczyny, od tych tipsów, botoksow I sztucznych rzęs mózgi Wam wyprasowało. Ultraortodoksyjni Żydzi robią in vitro a u nas to już prawie Taliban! zagęszczenie głupoty boli. A Jezus to poczęty byl konwencjonalnie przyczepili się do tego in vitro i w kółko to samo

 • Gość pisze:

  Uważam, że nasze Państwo powinno pomóc swoim obywatelom i w pełni sfinansować on vitro. Każdy ma prawo do szczęścia i założenia szczęśliwej rodziny. Adopcja nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Każda kobieta marzy by poczuć ruchy dziecka pod sercem bez względu na to czy dziecko zostało poczęte w sposób naturalny , czy przez in vitro. Skandaliczne jest nazywanie dzieci z in vitro ,,hodowlą,,. Każda istota ludzka zasługuje na szacunek, niezależnie od tego czy jest z in vitro, czy jest niepełnosprawne. Drodzy politycy zrozumcie, że wszyscy ludzie mają serce, duszę i uczucia, które wy ranicie. Planujecie się w swych osądach i poglądach

 • Gość pisze:

  Dziki kraj, chorzy udzie którzy na nich głosują… Chcą wychować sobie społeczeństwo … Skandal

 • Gość pisze:

  Brawo Pani Małgosiu. Staje Pani po dobrej stronie. Ja też będę kochała dzieci z in vitro.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×