Szukaj

Najbogatszy człowiek świata. Pierwsze i drugie miejsce dzieli tylko 1 mld różnicy! Mark Zuckerberg zamyka listę

Najbogatsi mężczyźni na świecie

Najbogatsi mężczyźni na świecie

Przez ostatnie kilka lat Jeff Bezos dysponował majątkiem, który pozwolił mu cieszyć się tytułem najbogatszego człowieka na świecie. Kto cały czas depcze mu po piętach?

Jeff Bezos to amerykański prezes, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazon.com, czyli firmy, którą założył niemal 30 lat temu. Imperium biznesmena w ciągu ostatnich dwóch lat nie miało zbyt łatwo. Po rozwodzie z żoną McKenzie Scott, jego majątek uszczuplił się o papiery wartościowe wyceniane obecnie na 58 mln dolarów. Była żona przejęła niemal połowę majątku. Pandemia koronawirusa pozwoliła mu jednak szybko odbudować straty.

To właśnie na początku zeszłego roku nastąpił drastyczny wzrost zapotrzebowania na zakupy on-line. Spowodowało to znaczny wzrost wartości akcji Amazona, które stanowią największą część majątku miliardera. Kolejną firmą, którą założył Bezos jest Blue Origin. Skupia się ona na najnowocześniejszych technologiach, które mają ułatwić podróżowanie w kosmos dla przyszłych pokoleń.

W 2017 roku Jeff po raz pierwszy znalazł się na 1. miejscu w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Zdetronizował wtedy założyciela Microsoftu, Billa Gatesa. Początek 2021 toku przyniósł kolejne zmiany na czele listy Bloomberg Billionaires Index.

Kto wyprzedził Bezosa i jest najbogatszym człowiekiem na świecie?

Kto jest najbogatszym człowiekiem na świecie?

Przez wiele lat to Bill Gates dysponował największym majątkiem na ziemi. Niemal 4 lata temu wyprzedził go właśnie Bezos i od tamtej pory utrzymywał się na pozycji lidera. W tym roku musiał jednak ustąpić miejsca założycielowi Tesli i SpaceX. W styczniu 2021 najbogatszym człowiekiem na świecie był Elon Musk. Jest to dosyć zaskakująca zmiana, biorąc pod uwagę, że zeszły rok zaczynał on z majątkiem wartym ok. 27 mld dolarów, co pozwalało mu ledwo załapać się do pierwszej 50.

Elon Musk zawdzięcza pozycję lidera, na którą wskoczył w styczniu tego roku, nagłemu wzrostowi cen akcji Tesli. Ich kapitalizacja w ciągu roku wyniosła 754%. Przewaga Muska, wynosiła zaledwie i aż 1 miliard dolarów. Obecnie panowie Bezos i Musk cały czas walczą o pozycję lidera. Wszystko zależy od spadku lub wzrostu cen akcji Amazona i Tesli.

Bloomberg Billionaires Index podaje, że na dzień 17 lutego to Bezos znowu jest na pierwszym miejscu, a jego majątek szacuje się na 191 miliardów dolarów, Elon Musk dysponuje majątkiem w wysokości 190 mld dolarów. Według ekspertów sytuacja znowu może się odwrócić w ciągu kilku najbliższych godzin.

Trzecie miejsce zajmuje Bill Gates, który ma na koncie 137 mld, tuż za nim na liście jest francuski biznesmen oraz prezes koncernu LVMH – Bernard Arnault z majątkiem wycenianym na 116 mld, a pierwszą piątkę zamyka założyciel Facebooka Mark Zuckerberg z kwotą 104 mld.


Jeff Bezos i Lauren Sanchez na wakacjach

Jeff Bezos i Lauren Sanchez na wakacjach

Elon Musk i Grimes

Elon Musk i Grimes

Bill Gates – założyciel firmy Microsoft

Bill Gates – założyciel firmy Microsoft

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×