Księżniczka Liechtensteinu wzięła ślub. Suknia ślubna wygląda jak bogatsza wersja kreacji Meghan Markle

Ślub księżniczki Liechtensteinu

Ślub księżniczki Liechtensteinu

Księżniczka Liechtensteinu Maria Anunciata wzięła ślub. Są pierwsze zdjęcia z ceremonii. Internauci uważają, że przy wyborze sukni ślubnej inspirowała się kreacją Meghan Markle. Widać podobieństwo?

W tym roku wiele gwiazd zdecydowało się sformalizować swoje związki. Część z nich już od dawna planowała ceremonię na ten rok, inni zmuszeni byli przełożyć ją w czasie ze względu na pandemię koronawirusa.

Choć wesela gwiazd cieszą się dużym zainteresowaniem internautów, jeszcze większe wzbudzają śluby rodzin królewskich. Tak było np. w przypadku ceremonii Meghan Markle i księcia Harry’ego. Uroczystość transmitowana była w telewizji niemal na całym świecie. Według danych statycznych w samej Polsce obejrzało ją niespełna 3 miliony osób.

Choć o brytyjskiej rodzinie królewskiej mówi się najczęściej, to warto pamiętać, że również w Liechtensteinie podmiotem władzy są Książę i Naród. Dziś wszyscy mają tam szczególny powód do świętowania.

Księżniczka Maria Anunciata z Liechtensteinu wzięła ślub

Księżniczka Maria Anunciata wraz z Emanuelem Musini pierwszą ceremonię ślubną zorganizowali 26 czerwca. Był to ślub cywilny, który odbył się w Villa della Tenuta di Fassia we Włoszech. Wówczas też ustalili termin ślubu kościelnego, który odbył się 4 września w Wiedniu.

Panna młoda tego dnia oczarowała wszystkich swoją przepiękną kreacją. Miała na sobie białą, satynową suknię ślubną z obszernymi rękawami. Jej głowę zdobiła korona wysadzana klejnotami oraz piękny welon, na którym zostały wyszyte kwiaty. Włosy splecione w warkocz zostały upięte z tyłu. Całość dopełniły proste kolczyki z perełkami.

Wielu internautów twierdzi, że suknia ślubna Marii Anunciaty z Liechtensteinu była bardzo podobna do tej, którą wybrała Meghan Markle. Kreację dla księżnej Sussexu stworzył dla niej dom mody Givenchy. Była ona niezwykle prosta, minimalistyczna, a i tak robiła ogromne wrażenie. W takim sam sposób można scharakteryzować kreację księżniczki Marii, która była jedynie nieco bardziej zdobiona.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z ceremonii oraz porównanie sukien ślubnych księżniczki Liechtensteinu i Meghan.

Kim jest Maria Anunciata?

Maria Anunciata jest 36-letnią córką księżnej Margharety z Luksemburga i księcia Mikołaja z Liechtensteinu. Ma dwoje młodszego rodzeństwa: księżniczkę Marie-Astrid oraz księcia Josefa-Emmanuela. Jest wnuczką Wielkiego Księcia Jeana z Luksemburga i księżnej Józefiny-Charlotte z Belgii. W związku z powyższym jest księżniczką dwóch obecnych królestw.

Maria zajmuje się badaniem i kuratorstwem sztuki, najpierw dla muzeów, a później dla wydawnictwa artystycznego Cahiers d’Art. Obecnie pracuje przy niezależnych projektach. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć. W 2016 roku asystowała przy retrospektywie Picassa w Rzymie. Wystawa ta upamiętniała stulecie podróży Picassa do Rzymu i Neapolu z Jeanem Cocteau i Baletem Rosyjskim.

Kim jest Emanuel Musini?

Musini ma 40 lat i jest współzałożycielem i prezesem Pilo Health. Firma ta zajmuje się zdrowiem w domu, a swoją siedzibę ma w Bostonie w Stanach Zjednoczonych.


Ślub Marii Anunciaty, księżniczki Liechtensteinu

Ślub Marii Anunciaty, księżniczki Liechtensteinu

Ślub Marii Anunciaty, księżniczki Liechtensteinu

Ślub Marii Anunciaty, księżniczki Liechtensteinu

Ślub Marii Anunciaty, księżniczki Liechtensteinu

Ślub Marii Anunciaty, księżniczki Liechtensteinu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×