Kate, Pippa i James Middleton uczestniczyli w terapii! Wszystko przez poważne problemy ze zdrowiem PSYCHICZNYM. Wypłynęły szczegóły

Pippa Middleton, James Middleton, księżna Kate

Pippa Middleton, James Middleton, księżna Kate

Hello przedstawiło historię terapii, której poddało się rodzeństwo Middleton – James, Pippa i Kate. Dlaczego zdecydowali się oni na taki krok?

Hellomagazine, z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10 października), opisał historię terapii, w której uczestniczyli James Middleton, Pippa Middleton i księżna Kate. Jak się okazuje, rodzeństwo razem chodziło na spotkania prowadzone w ramach terapii poznawczo-behawioralnej. Więcej o szczegółach terapii opowiedział sam James. Szczegółami podzielił się on z brytyjskim dziennikiem The Daily Telegraph.

Księżna Kate z rodzieństwem na terapii

James wyznał, że to właśnie on mierzył się z poważnymi problemami ze swoim stanem psychicznym. Przez długi czas towarzyszyła mu depresja i myśli samobójcze.

W spotkaniach uczestniczyli wszyscy członkowie rodziny. Niekoniecznie w tym samym czasie, ale albo indywidualnie, albo razem. I to było bardzo ważne, ponieważ pomogło im to zrozumieć mnie i to, jak działa mój umysł. Myślę, że terapia pomogła mi w tym, że nie potrzebuję, aby moja rodzina pytała mnie: „Co możemy zrobić?”. Jedyną rzeczą, którą mogli zrobić, było przyjście na niektóre sesje terapeutyczne, aby zacząć rozumieć – James opowiedział dziennikarzom.

Jeszcze w innym wywiadzie, dla pisma Daily Mail, opowiedział on o tym, że walczył z zespołem ADD, czyli z zaburzeniem koncentracji uwagi:

Dopadało mnie każdej nocy. Katatonia nieistniejących dźwięków grała mi w głowie. Czułem się, jakby ktoś przestawiał mi w głowie stacje radiowe i nie przejmował się tym, że audycja wciąż się zmienia – wyznał.

Zespół ADD ma najpewniej podłoże genetyczne. Polega m.in. na problemach z wykonywaniem jednej czynności. Takie zaburzenia poważnie komplikują życie towarzyskie i często uniemożliwiają choremu prowadzenie normalnych relacji międzyludzkich. Taka sytuacja prowadzi, oczywiście, do problemów z życiem zawodowym:

W tamtym okresie zakopywałem się pracą, gapiłem w komputer całymi dniami, robiłem to do ostatnich sił, żeby potem wrócić do domu i robić to samo. Nie byłem w stanie komunikować się ze światem, nie potrafiłem nawet odpisać na maila. Nie mogłem porozumieć się nawet z tymi, których kochałem najbardziej: z moją rodziną i bliskimi przyjaciółmi – dodał rozmówca Daily Mail.

James, dzięki wsparciu rodziny i skutecznej terapii poznawczo-behawioralnej, poradził sobie ze swoimi problemami i powrócił do zdrowia.

Kim jest James Middleton?

James Middleton uchodzi za najmniej znanego członka klanu. Szwagier przyszłego króla jest przedsiębiorcą, który działał m.in. w firmach zajmujących się produkcją słodyczy. 34-latek znany jest też z miłości do swoich czworonożnych przyjaciół. Często dodaje  na Instagramie zdjęcia, które przedstawiają go podczas zabawy z psiakami. Przykład jego dobrych relacji ze zwierzętami można zobaczyć na zamieszczonym poniżej filmie wideo.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Kiedy go obchodzimy?

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada 10 października. Ustanowiono go po, aby walczyć ze stygmatyzowaniem chorych osób i okazać im wsparcie. Zainicjowano go w 1992 roku. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego jest wspierany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) – ponadnarodowa organizacja wspiera obchody od strony technicznej i merytorycznej. Tylko w samej Europie schorzeniami psychicznymi może być dotkniętych aż 110 milionów ludzi. Szczególnie powszechne są depresja i zaburzenia lękowe. Innymi popularnymi zaburzeniami psychicznymi są m.in. bezsenność, zaburzenia somatoformiczne i uzależnienie od alkoholu. Znacznie mniej osób cierpi na zaburzenia osobowości czy chorobę dwubiegunową.


Brat księżnej Kate bez koszulki. James Middleton na treningu

Brat księżnej Kate bez koszulki. James Middleton na treningu

James Middleton wziął ślub

James Middleton wziął ślub

Siostra księżnej Kate w bikini

Siostra księżnej Kate w bikini

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×