Księżna Kate ma całą listę ZAKAZÓW. Czego nie może robić? Niektóre pozycje brzmią kuriozalnie

Księżna Kate

Księżna Kate

Na światło dzienne wyszła lista z czynnościami, których nie może wykonywać Kate. Dotyczą one nawet jedzenia ziemniaków. Jakimi jeszcze zakazami ją ograniczono?

Księżna Kate to żona księcia Williama – drugiej osoby w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Młoda księżna już lata temu podbiła serca mieszkańców Wysp Brytyjskich, którzy uwielbiają śledzić nowości z życia prywatnego rodziny królewskiej Windsorów.

Nowe doniesienia z pewnością dostarczą Brytyjczykom okazji do kolejnych plotek. W sieci bowiem pojawiła się lista zakazów dla Kate. Jak się okazuje, księżna nie może wykonywać wielu czynności, co jest związane z respektowaniem rygorystycznej etykiety dworskiej.

Lista zakazów dla księżnej Kate. Czego nie może robić?

Darren McCrady, szef pałacu królewskiego, wyjawił, że księżna Kate musi się liczyć z szeregiem ograniczeń dotyczących jej codziennego życia.

Arystokratce nie wypada jeść ziemniaków, makaronu, ryżu, skorupiaków, pasztetu. Jeszcze więcej o jej zakazach napisał William Heseltine, autor The Royals in Australia, książki poświęconej obyczajom brytyjskich elit.

Pisarz wskazał na to, że małżonka Williama nie może m.in. posiadać profili w serwisach społecznościowych, robić sobie zdjęć typu selfie, nosić butów na koturnie.

Damie nie wolno też kłaść się spać przed królową Elżbietą II. Podobno zakaz ten nie był respektowany przez wszystkich członków rodziny królewskiej. Miała mu się sprzeciwiać księżna Diana (zm. 1997) – matka Williama i Harry’ego.

Skandale na królewskim dworze

Wspomniana księżna Diana była bodaj największą skandalistką w najnowszej historii królewskiego dworu Zjednoczonego Królestwa. Arystokratka zdecydowała się na rozwód z księciem Karolem, gdy na światło dzienne wyszło to, że mąż ją zdradzał.

Diana od tego czasu pokazywała się publicznie w wyzywających strojach, czym budziła wzburzenie brytyjskich konserwatystów. Nieudany związek doprowadził księżną do prób samobójczych, bulimii i problemów ze zdrowiem psychicznym. W 1992 roku brytyjski premier John Major poinformował o separacji Diany i Karola.

Pałac Buckingham ogłasza, że książę i księżna Walii zdecydowali się na separację. Ich konstytucyjna pozycja pozostaje niezmieniona. Decyzja została podjęta za obopólną zgodą, oboje też będą wspólnie wychowywać swoje dzieci. Ich Królewskie Wysokości będą także w przyszłości wypełniać zobowiązania publiczne oraz w miarę możliwości brać wspólnie udział w uroczystościach rodzinnych oraz narodowych. Królowa oraz książę Edynburga ubolewają nad tą decyzją, przyjmują ją jednak ze zrozumieniem i współczuciem, uwzględniając trudności, które doprowadziły do tego kroku. Ich Królewskie Wysokości mają nadzieję, że nie będzie więcej naruszana sfera prywatności księcia i księżnej. Obydwoje są zdania, że zachowanie nienaruszonej sfery prywatnej księcia i księżnej jest konieczne do zapewnienia ich dzieciom szczęśliwego i bezpiecznego domu oraz dalszego wypełniania przez nich obowiązków publicznych – przekazał.

Rozwód sfinalizowano w sierpniu 1996 roku. Diana zachowała szereg profitów i otrzymała odszkodowanie pieniężne w wysokości 17-20 milionów funtów brytyjskich. W 1997 roku zginęła w tragicznym wypadku samochodowym we Francji.


Księżna Kate w Brize Norton w Anglii

Księżna Kate w Brize Norton w Anglii

Księżna Kate bez makijażu w ogrodzie

Księżna Kate bez makijażu w ogrodzie

księżna Kate

księżna Kate

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×