Księżna Diana wygarnęła Camilli prosto w twarz, co o niej myśli. Ujawniono zapis nieprzyjemnej rozmowy

Księżna Diana do końca walczyła o swoje małżeństwo z księciem Karolem. Gdy tylko dowiedziała się, że ten ją zdradza, natychmiast wkroczyła do akcji. Zdecydowała się nawet na ostrą konfrontację z Camillą Parker-Bowles. Podczas nieprzyjemnej rozmowy nie przebierała w słowach.

Nie bez powodu nazywano ją Królową Serc. Wrażliwa na ludzkie cierpienie pierwsza żona księcia Karola angażowała się w działalność organizacji charytatywnych, odwiedzała chorych w szpitalach i ofiary wojen w obozach dla uchodźców… Księżna Diana była uosobieniem łagodności. Ale potrafiła też być twarda i walczyć, o to, na czym jej zależało.

W 1986 roku książę Karol zaczął romansować ze swoją dawną ukochaną. Książę i Camilla Parker Bowles byli parą na początku lat 70. W połowie lat 80. znowu zapałali do siebie miłością. Przez prawie trzy lata żona księcia żyła ze świadomością, że w jej małżeństwie „zrobiło się tłoczno”. W końcu – w 1989 roku – zdecydowała się zawalczyć o męża.

Romans Karola i Camilli. Reakcja księżnej Diany

Lady Di pojawiła się niespodziewanie na 40 urodzinach siostry Camilli. Na miejscu był Karol, ale Diana nie była zaproszona. Księżna podeszła do męża i Camilli, i stanowczym tonem poprosiła o chwilę rozmowy z kochanką męża. W rozmowie ze swoim późniejszym biografem miała przyznać, że była przerażona, ale „śmiertelnie spokojna”:

Powiedziałam: „Wiem, co dzieje się między tobą i Karolem, i chcę, żebyś o tym wiedziała. Tak nie postępują damy” – relacjonowała Andrew Mortonowi Diana.

Odpowiedź Camilli totalnie zaskoczyła księżną Walii:

Powiedziała mi: „Masz wszystko, czego chciałaś. Zakochują się w tobie mężczyźni na całym świecie i masz dwoje pięknych dzieci. Czego chcesz jeszcze?” – opowiedziała swojemu biografowi Diana.

Księżna Diana i książę Karol w Korei

Księżna Diana i książę Karol w Korei, ostatnie wspólne wystąpienie

Księżna nie dała się sprowokować i spokojnie odpowiedziała Camilli:

Chcę mojego męża.

Rozmowa z Camillą nie zakończyła jej romansu z księciem Karolem. Książę był na Dianę zły za konfrontację z Parker-Bowles. Diana – zraniona do żywego jego brakiem lojalności – sama zaczęła romansować z innymi mężczyznami.

Jak przypomina wp.pl Howard Hodgson w książce Karol. Mężczyzna, który będzie królem, księżna Diana wielokrotnie zostawiała rywalce okrutne wiadomości.

Pod koniec lat 80. Camilla Parker Bowles otrzymywała w nocy telefony. Jedno z nagrań brzmiało: 'Wysłałam kogoś, żeby cię zabił. Są na zewnątrz w ogrodzie. Wyjrzyj przez okno: widzisz ich? Pani Parker Bowles doskonale zdawała sobie sprawę, że to Diana, chociaż księżna nigdy się do tego nie przyzna. Niemniej jednak musiało to być bardzo denerwujące.

Małżeństwo księcia Karola i Diany zakończyło się rozwodem w 1996 roku. Rok później Diana zginęła w wyniku obrażeń poniesionych w tragicznym wypadku samochodowym w Paryżu.


Księżna Diana i książę Karol (film Diana, 7 dni)

Księżna Diana i książę Karol (film Diana, 7 dni)

Księżna Diana i książę Karol w Korei – ostatnia wspólna wizyta książęcej pary

Księżna Diana i książę Karol w Korei – ostatnia wspólna wizyta książęcej pary

Książę Karol i księżna Diana z synami Williamem i Harrym w 1995 roku (fot. ONS)

Książę Karol i księżna Diana z synami Williamem i Harrym w 1995 roku (fot. ONS)

Komentarze

 • Gość pisze:

  Człowiek nieszczesliwi krzywdzi inne osoby.

 • Gość pisze:

  Tak to jest, jak rozdziela się chłopaka z Jego miłością. On był głupi godząc się na na to i biorąc ślub z Dianą. To zapoczątkowało niepotrzebny dramat. Wystarczyło postawić się monarchii i wziąć ślub z Camillą, nie było by tego wszystkiego

  • Gość pisze:

   Karol i Camilla od początku powinni być razem i królowa o tym wiedziała. Dlatego Harremu pozwolili na ślub z zupełnie obcą, nieznaną rozwódką w średnim wieku. Ale jak wszyscy wiemy, w jego przypadku, wpuścili do rodziny destrukcyjną psychopatkę. Tak że… Nigdy nie wiesz…

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×