Szukaj

William spotkał się z Harrym i złamał żelazną zasadę królowej. Sporo ryzykował, by odzyskać brata

Książę Harry i książę William

Książę Harry i książę William

Książę Harry niedawno przyleciał do Wielkiej Brytanii. Pogodził się ze starszym bratem Williamem, który wyciągnął do niego rękę na zgodę. Zagraniczne tabloidy zdradzają kolejne szczegóły pojednania.

Książę Harry zrezygnował z pełnienia swoich funkcji w rodzinie królewskiej. W marcu 2020 roku razem z Meghan Markle i Archiem przeprowadzili się za ocean. Przez pewien czas mieszkali w Los Angeles, potem w Santa Barbara. Wkrótce ich rodzina się powiększy. Była aktorka jest w ciąży i już wiadomo, że powita na świecie córeczkę.

Niedawno mąż Meghan Markle przyleciał do Wielkiej Brytanii i dołączył do pogrążonej w żałobie rodziny. 9 kwietnia zmarł książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, a także ukochany dziadek Harry’ego i Williama. Książę wiedział, że w tym trudnym czasie powinien być z bliskimi. Dlatego bez chwili namysłu wsiadł w samolot i przyleciał do swojej ojczyzny. Jego żona, ze względu na fakt, że jest w zaawansowanej ciąży, nie mogła mu towarzyszyć.

Książę Harry odzyskał brata. Jak wyglądało jego spotkanie z Williamem?

Książę Harry, gdy dotarł do Londynu, odbył pięciodniową kwarantannę w Frogmore Cottage. Potem wykonał test na COVID-19. Wynik był negatywny. Dzięki temu mógł dołączyć do rodziny podczas pogrzebu księcia Filipa. Gdy uroczystości żałobne dobiegły końca, książę uciął sobie krótką pogawędkę ze starszym bratem, Williamem. Chociaż mówiło się, że są w konflikcie, wiele osób uznało, że wówczas się pojednali.

Okazuje się jednak, że książęta nie spotkali się po raz pierwszy na pogrzebie dziadka. Osoby z otoczenia rodziny królewskiej donoszą, że William odwiedził brata w jego posiadłości krótko po tym, jak ten wylądował w Wielkiej Brytanii. Podobno następca tronu, który przeszedł COVID-19 rok temu, nie przejmował się, że jego czupurny brat ma kwarantannę. W ten sposób naruszył zasady ustalone przez monarchinię. Królowa Elżbieta II jednak o niczym nie wiedziała, a przynajmniej tak twierdzi Woman’s Day, powołując się na swoje źródło.

Informatorzy zagranicznej prasy podają, że William w trakcie spotkania utrzymywał Harry’ego na dystans. Pragnął jednak oczyścić atmosferę przed pogrzebem dziadka, by zaoszczędzić zbędnych emocji królowej i reszcie rodziny. Zdawał sobie sprawę z tego, że podczas transmitowanej na żywo ceremonii cały świat będzie oceniać ich zachowanie.

Cały świat miał obserwować, jak idą ramię w ramię za trumną księcia Filipa. William wiedział, że rozejm jest potrzebny dla dobra królowej. Straciła ukochanego męża, a ostatnią rzeczą, jakiej potrzebowała, to wnuki kłócące się w kaplicy św. Jerzego. To spotkanie było pierwszą od dawna szansą braci na rozmowę w cztery oczy – mówi informator Woman’s Day.

William zdaje sobie sprawę, że czasu się nie cofnie, a pewne decyzje może jedynie zaakceptować. Nie widzi więc sensu w tym, by karać młodszego brata za wydarzenia z przeszłości. Chce jednak zrobić wszystko, by odzyskać z nim dobry kontakt.

Kilka godzin po tym, jak książę Harry i książę William spotkali się w cztery oczy, poinstruowali swoich pracowników, by wydali oświadczenia, w których upamiętnią dziadka, księcia Filipa. Młodszy z braci opublikował swój hołd 30 min po tym, jak swoim wpisem podzielił się starszy.


Książę Harry i książę William

Książę Harry i książę William

Książę Harry, książę William, książę Andrzej (kondukt żałobny) – pogrzeb księcia Filipa

Książę Harry, książę William, książę Andrzej (kondukt żałobny) – pogrzeb księcia Filipa

Książę Harry, książę William, książę Andrzej (kondukt żałobny) – pogrzeb księcia Filipa

Książę Harry, książę William, książę Andrzej (kondukt żałobny) – pogrzeb księcia Filipa

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×