Nie żyje Krzysztof Zakrzewski. Był gwiazdą szklanego ekranu

Krzysztof Zakrzewski nie żyje

Krzysztof Zakrzewski nie żyje

Krzysztof Zakrzewski, znany polski aktor, nie żyje. O śmierci jako pierwszy poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Mężczyzna odszedł w wieku 72 lat.


Krzysztof Zakrzewski, aktor filmowy, dubbingowy i teatralny zmarł po długiej i heroicznej walce o powrót do zdrowia. O jego śmierci  poinformował Związek Artystów Scen Polskich, publikując na swoim profilu krótkie oświadczenie.

Z żalem i niedowierzaniem żegnamy Krzysztofa Zakrzewskiego – aktora, absolwenta Wydziału Aktorskiego łódzkiej Filmówki. Odszedł po długiej, heroicznej walce. Jeszcze niedawno wydawało się, że zwycięskiej – czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku Związku Artystów Scen Polskich.

Miał 72 lata.

Krzysztof Zakrzewski nie żyje

Krzysztof Zakrzewski od dłuższego czasu walczył z chorobą, jednak jak dotąd nie ujawniono, co mu dolegało. Bliscy oraz koledzy z branży wierzyli  w to, że wraca do pełni sił. Ostatnio był w coraz lepszej formie. Jak poinformował Związek Artystów Scen Polskich, niedawno został wybrany do Zarządu Sekcji Dubbingu ZASP.

Niemal przed chwilą Koleżanki i Koledzy wybrali go do Zarządu nowo powstałej Sekcji Dubbingu ZASP. Świetnie wyglądał, wydawało się, że wraca do nas z nową energią, by włączyć się w społeczne działania, a zawodowo wcielić się w kolejne postaci w filmie i dubbingu właśnie.

Zakrzewski miał bardzo dobrą opinię w środowisku artystycznym. Koledzy zapamiętali, go jako wyrazistą osobę o pięknym, melodyjnym głosie.

Był wyrazisty, świetnie śpiewał, miał charakterystyczny głos, więc nie dziwi, że w studiach nagraniowych spędził niezliczone godziny. Dzisiaj trudno pogodzić się z myślą, że już się nie zobaczymy – napisano w dalszej części oświadczenia ZASP.

Informacja o śmierci aktora pojawiła się również na portalu dubbing.pl:

Kolejny cios dla świata dubbingu – dziś w wieku 72 lat po walce z chorobą odszedł wybitny Krzysztof Zakrzewski – napisano.

Kim był Krzysztof Zakrzewski?

Krzysztof ukończył w 1972 roku studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt ról dubbingowych, choć można było zobaczyć go również na szklanym ekranie – aktor wystąpił m.in. w Prawie AgatyLekarzachSzpilkach na GiewoncieNiani czy Tygrysach Europy.

Od 1959 roku podkład głos do postaci z filmów i bajek. Można było usłyszeć go m.in. w Świecie LudwiczkaPokemonach, czy bajce Johnny Bravo. To on podkładał głos w Teletubisiach dla Tinky-Winky.

Poniżej możecie obejrzeć nagranie, które przedstawia, jakim postacią podłożył głos na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Śmierć Zakrzewskiego wstrząsnęła branżą.


Krzysztof Zakrzewski nie żyje

Krzysztof Zakrzewski nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×