Szukaj

Królowa Elżbieta II w urodziny księżnej Kate wbiła szpilę Meghan Markle. To musiało ją zaboleć

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle i książę Harry

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle i książę Harry

Królowa Elżbieta II uczciła urodziny księżnej Kate z wielkim rozmachem i wbiła szpilę Meghan Markle. To, co zrobiła rozbawiło wszystkich fanów, którzy stoją po stronie monarchini w jej konflikcie z Sussexami.

Meghan Markle i książę Harry dwa dni temu pokazali się publicznie po długiej, prawie dwumiesięcznej przerwie od pracy. Fani książęcej pary ucieszyli się z ich ponownego zaangażowania w obowiązki królewskie. Przed wejściem do Canada House, w którym gościli, witał ich tłum stęsknionych wielbicieli.

Niecałe 24 godziny później Meghan i Harry zaszokowali swoich wielbicieli i cały świat. Oświadczyli na Instagramie, że wycofują się z pełnienia obowiązków służbowych:

Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji zdecydowaliśmy się na zmianę w tym roku, i zacząć odgrywać nową rolę w tej instytucji (rodzinie królewskiej). Zamierzamy wycofać się jako„ starsi ”członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, jednocześnie nadal w pełni wspierając Jej Królewską Mość Królową. Z Państwa zachęty, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani do dokonania tej zmiany. Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Ojczyzny i naszych mecenasów. Ta równowaga pozwoli nam wychować naszego syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następny rozdział, w tym uruchomienie naszej nowej organizacji charytatywnej – napisali w oświadczeniu.

Swoją decyzję ogłosili dokładnie dzień przed 38 urodzinami księżnej Kate, co tylko spotęgowało krytykę pod ich adresem. Niektóre media nawet spekulują, że było to celowe działanie ze strony Sussexów. W szczerość intencji powątpiewają też internauci.

  • Nie lubimy was!
  • Za mało i za późno, Judasze!
  • Ależ Wy macie tupet… – czytamy w komentarzach.
Księżna Kate i Meghan Markle świętują obchody Wspólnoty Narodów

Księżna Kate i Meghan Markle

Królowa Elżbieta II świętuje urodziny Kate

Wielu zastanawia się jednak, jak do całej sprawy podchodzi królowa Elżbieta II. Plotki głoszą, że oświadczenie Sussexów miało doprowadzić monarchinię najpierw do furii, a potem załamania. Nie spodziewała się tak okrutnego zachowania po swoim wnuku.

Na razie w mediach pojawiło się tylko jedno, lakoniczne oświadczenie, z treści którego wynika, że ród Windsorów nie jest, delikatnie mówiąc, zadowolony z decyzji Harry’ego i Meghan.

Choć królowa Elżbieta II wciąż milczy na temat zawieruchy na swoim dworze, to nie zapomina o urodzinach Kate. Na swoim profilu na Instagramie złożyła oficjalne życzenia dla jej następczyni:

Życzymy księżnej Cambridge wszystkiego najlepszego z okazji urodzin – czytamy we wpisie.

Oczywiście nie napisała ich sama, ale nie jest tajemnicą, że każdy komunikat zamieszczany w mediach społecznościowych jest (a przynajmniej powinien być) akceptowany przez królową.

Brytyjskie media sugerują, że swoją postawą królowa zignorowała decyzję Meghan i Harry’ego. A jakby tego było mało zamieściła mnóstwo pięknych zdjęć z księżną Kate. Na wszystkich wyglądają jak najlepsze przyjaciółki.

Meghan nie mogła liczyć na podobną, równie wylewną publikację w dniu swoich urodzin, które świętowała 4 sierpnia. Co prawda na profilu królowej pojawiły się życzenia, ale opatrzone jedynie zdjęciem samej Markle. W ten sposób królowa wbiła szpilę ukochanej jej młodszego wnuka.


księżna Kate

księżna Kate

księżna Kate i królowa Elżbieta II

księżna Kate i królowa Elżbieta II

Książę Harry i Meghan Markle

Książę Harry i Meghan Markle

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×