Powstał film o ks. Janie Kaczkowskim. Patrzymy na odtwórcę głównej roli. Podobieństwo powala na kolana

Zakończono prace nad filmem o ks. Janie Kaczkowskim. Na planie Johnny'ego padł ostatni klaps. Kto zagrał główną rolę? Mamy zdjęcia z planu.

Właśnie zakończono zdjęcia do filmu Johnny w reżyserii Daniela Jaroszka. Produkcja przybliży postać księdza Jana Kaczkowskiego, łamiącego stereotypy założyciela hospicjum domowego w Pucku, niezwykle popularnego duchownego, vlogera, autora książek, który zmarł w marcu 2016 roku.

Film Johnny o ks. Janie Kaczkowskim. Zdjęcia z planu. Kto gra główną rolę?

W sierpniu padł pierwszy klaps na planie filmu Johnny. Zdjęcia realizowane były w plenerach Konstancina, Sopotu i Pucka, a za cały projekt odpowiada debiutujący w roli reżysera filmowego Daniel Jaroszek. Dotychczas związany był z branżą reklamową. Do produkcji o ks. Kaczkowskim zatrudnił plejadę gwiazd, które mają na swoim koncie najważniejsze wyróżnienia w branży filmowej.

W rolę duchownego, który łamał stereotypy i cieszył się szacunkiem ze strony nie tylko współwyznawców, ale również osób, którym nie było po drodze z Kościołem, wcielił się Dawid Ogrodnik. Obok niego zobaczymy Patryka, z którego perspektywy opowiedziana jest historia Kaczkowskiego. Zagra go Piotr Trojan – nagradzany za film 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. W obsadzie znaleźli się także Maria Pakulnis, Anna Dymna, Joachima Lamża i Witold Dębicki.

Johnny pokaże, jak drogi głównych bohaterów krzyżują się, gdy Patryk trafia na prace społeczne do puckiego hospicjum. To właśnie tam poznaje ks. Jana Kaczkowskiego, który do pracy przy wyjątkowym miejscu zaangażuje buńczucznych i czupurnych uczniów zawodówki.

Ksiądz Kaczkowski zostanie pokazany dokładnie tak, jak zapamiętali go wierni. Jako czuły, ciepły i walczący o dobre relacje z drugim człowiekiem. W produkcji nie zabraknie dobrego humoru i komentarzy duchownego – słynnych cytatów. W finałowej scenie przybliżone zostaną ostatnie chwile życia ks. Jana, które spędził w założonym przez siebie hospicjum.

To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. „Johnny” to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim – wyznał reżyser Daniel Jaroszek.

Premiera Johnny’ego zaplanowana jest na jesień 2022.


Kadr z filmu o ks. Janie Kaczkowskim

Kadr z filmu o ks. Janie Kaczkowskim

Kadr z filmu o ks. Janie Kaczkowskim

Kadr z filmu o ks. Janie Kaczkowskim

Kadr z filmu o ks. Janie Kaczkowskim

Kadr z filmu o ks. Janie Kaczkowskim

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×