Igor Sypniewski nie żyje. Piłkarz reprezentacji Polski miał zaledwie 47 lat. „Lekarze robili co mogli”

Igor Sypniewski nie żyje

Igor Sypniewski nie żyje

Igor Sypniewski nie żyje. Piłkarz był zawodnikiem między innymi takich drużyn jak: ŁKS Łódź, czy Panathinaikos Ateny. Wielokrotnie też występował w barwach reprezentacji narodowej. 

Igor Sypniewski nie żyje. Smutne informacje właśnie obiegły media. Piłkarz, który był wielokrotnym reprezentantem Polski, miał zaledwie 47 lat. O śmierci jako pierwszy poinformował Dziennik Łódzki.

W rozmowie z Przeglądem Sportowym wszystko potwierdził Jacek Bogusiak, który wspominał, że zaledwie miesiąc temu sportowiec znakomicie się czuł:

Lekarze robili co mogli, ale nie mogli go uratować. Jeszcze miesiąc temu był na meczu ŁKS i pił z nami kawę — powiedział Bogusiak w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet.

Kondolencje pojawiły się już w social mediach należących do ŁKS Łódź.

Dotarła do nas tragiczna wiadomość. Odszedł Igor Sypniewski, były piłkarz ŁKS-u, reprezentant Polski, postać znana każdemu ełkaesiakowi. Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Igor Sypniewski zmarł w szpitalu w nocy z czwartku na piątek. Przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Kim był Igor Sypniewski?

Igor Sypniewski urodził się w 1974 roku w Łodzi. W swojej karierze sportowej pojawił się w takich klubach jak: ŁKS Łódź, Panathinaikos Ateny (gdzie był uznawany za jednego z najbardziej zdolnych zawodników), Wisła Kraków i Malmoe. Dwukrotnie został też powołany do kadry narodowej. W 1999 roku zagrał z Nową Zelandią, a dwa lata później wystąpił w spotkaniu z Kamerunem. Razem z drużyną Malmoe FF w 2004 roku udało mu się zdobyć Mistrzostwo Szwecji.

Pomimo tego, że jego kariera rozwijała się znakomicie, to w 2002 roku pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że ma problemy z alkoholem. Nałóg zaczął powoli niszczyć jego karierę.

Wspomnienia zawodnika zostały spisane przez Żelisława Żyżyńskiego i Paweł Hochstima w książce ZaSYPAny, która ukazała się w październiku 2014.


Igor Sypniewski nie żyje

Igor Sypniewski nie żyje

Igor Sypniewski nie żyje

Igor Sypniewski nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×