Wirtualna Polska

Dramatyczne wyznanie gwiazdy polskiego sportu

Dramatyczne wyznanie gwiazdy polskiego sportu

Andrzej Niemczycki Fot. ons

Wirtualna Polska

Andrzej Niemczyk trener polskich siatkarek wydaje właśnie biografię. To opowieść o latach jego kariery i kawał historii polskiej siatkówki, ale także tragiczne opowieści  z życia trenera o których zgodził się po raz pierwszy opowiedzieć.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Andrzej Niemczyk jest ojcem czwórki dzieci. To już dorosłe kobiety i wydawać by się mogło, że czas leczy rany. Okazuje się, że w przypadku Andrzeja ta zasada nie ma zastosowania. Trener rozpacza nad piątym dzieckiem, które nie przyszło na świat. Kiedy jako dwudziestolatek związał się z Barbarą Hermel-Niemczyk, siatkarką olimpijką i zdobywczynią brązowego medalu na igrzyskach w Meksyku, Barbara zaszła w ciążę. zdecydowali się pobrać, a o wszystkim poinformowali rodziców Barbary. Ich reakcja była dla zakochanych zaskoczeniem. Zmusili Basię do aborcji twierdząc, że przez dziecko zmarnuje sobie dobrze zapowiadającą się karierę siatkarki.

Mieliśmy po niespełna 20 lat. Byłem przerażony, ale zdecydowałem wziąć na siebie odpowiedzialność. Postanowiliśmy się pobrać i wychować dzieciaka. Zorganizowaliśmy spotkanie w gronie rodzinnym, zaprosiliśmy moją mamę i rodziców Baśki. Ogłosiliśmy nowinę, opowiedzieliśmy o naszych planach i… Bach! Moi przyszli teściowie przeszli do ataku: »Nie dopuścimy, żebyś urodziła tego bachora. Zmarnujesz sobie życie. Przecież to będzie koniec twojej kariery. Nie zgadzamy się«. Zamurowało mnie. »Jak to się nie zgadzacie? – wyjąkałem. – Przecież to my czekamy na dziecko, a nie wy«. Niestety, byliśmy za młodzi, aby postawić na swoim. Moja mama próbowała się za nami wstawić, obiecała, że będzie się zajmowała dzieckiem, że pomoże, ale nic to nie dało. Rodzice Baśki nie zamierzali zmieniać zdania. Przekonali córkę, zawieźli ją do ginekologa i pozbyli się niewygodnego – dla nich – dziecka” – czytamy w książce

Andrzej nigdy się z tego nie otrząsnął.

Została mi trauma na całe życie. Czasami siadam, rozmyślam o moim pierwszym dziecku i płaczę. Nikomu nie życzę, aby musiał przechodzić przez takie piekło – opowiada w książce

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W rezultacie para pobrała się i doczekała potomstwa Mają ze sobą córkę: Małgorzatę – reprezentantkę Polski i mistrzynię Europy w 2003.

Małgorzata Niemczyk-Wolska Fot. screen z Wikipedia

Małgorzata Niemczyk-Wolska Fot. screen z Wikipedia

 


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×