Milionerzy. Dorota Wellman i Marcin Prokop nie popisali się. Już przy drugim pytaniu wykorzystali dwa koła ratunkowe. Ile ugrali?

Dorota Wellman, Marcin Prokop, Hubert Urbański

Dorota Wellman, Marcin Prokop, Hubert Urbański

Dorota Wellman i Marcin Prokop wystąpili w odcinku specjalnym Milionerów. Już po kilku pierwszych pytaniach mieli trudności z udzieleniem odpowiedzi. Ile udało im się wygrać?

Milionerzy to popularny teleturniej, który od początku prowadzi Hubert Urbański. Format po raz pierwszy wyświetlono na ekranach 3 września 1999 roku. Przez kolejne lata produkcja przyciągała łaknących wiedzy i emocji widzów przed telewizory, którzy z nadzieją czekali na moment, w którym poznają pierwszego zdobywcę głównej nagrody. W 2003 roku produkcja zniknęła na 5 lat z ramówki TVN. Ponownie wyświetlono ją 19 stycznia 2008 roku, jednak i tym razem podjęto decyzję o jej zdjęciu z anteny. Od 9 lutego 2017 roku emitowana jest bez przerwy.

Jak dotąd w historii Milionerów tylko czterem osobom udało się wygrać 1 milion złotych. Pierwszym zwycięzcą był Krzysztof Wójcik, który zdobył nagrodę w marcu 2010. Jego następcami byli Maria Romanek (21 marca 2018 roku), Katarzyna Kant-Wysocka (14 marca 2019 roku) i Jacek Iwaszko (21 września 2021 roku).

Co roku produkcja emituje kilka odcinków specjalnych z udziałem gwiazd, które przekazują swoją wygraną na cele charytatywne. Z okazji zbliżających się Mikołajek, w teleturnieju udział wzięli Dorota Wellman w parze z Marcinem Prokopem oraz Ewa DrzyzgaMichał Kempa. Jak poszło pierwszej dwójce?

Dorota Wellman i Marcin Prokop w Milionerach

Dorota WellmanMarcin Prokop od lat tworzą zgrany duet w Dzień Dobry TVN. W krótkim czasie skradli widzom serca, którzy cenią ich za niebanalne poczucie humoru, charyzmę oraz wyrozumiałość. Odkąd pracują razem, są sobie bardzo bliscy i chętnie biorą udział w różnych projektach. Nic więc dziwnego, że zdecydowali się wspólnie powalczyć o zwycięstwo w Milionerach.

W 510. odcinku dziennikarze przystąpili do gry o wysoką stawkę. Jakie było ich zdziwienie, gdy już na początku mieli trudności z wytypowaniem prawidłowej odpowiedzi. Pytanie warte tysiąc złotych brzmiało:

Który to zgodnie z ustawą o ruchu drogowym pojazd wolnobieżny?

A: tramwaj

B: autobus miejski

C: kolejka wąskotorowa

D: kosiarka samojezdna

Prowadzący Dzień Dobry TVN zgodnie przyznali, że nie znają się na motoryzacji.

Czy tramwaj to pojazd wolnobieżny? No nie, jechałem kiedyś z tramwajarzem, który cisnął 40 po mieście – skwitował Prokop.

Z pewnością wielkie było zaskoczenie publiczności, gdy uczestnicy zdecydowali się skorzystać z pierwszego koła ratunkowego. Osoby zgromadzone w studio nagrań oddały 80% głosów na kosiarkę samojezdną. Marcin jednak nie dał wiary ich odpowiedzi i skorzystał jeszcze z opcji „pół na pół”. Poddenerwowany dziennikarz gotowy był dodatkowo zadzwonić do przyjaciela, jednak zaniechał tego działania.

Ostatecznie Wellman i Prokop dotarli do pytania wartego 125 tysięcy złotych, które brzmiało w następujący sposób:

Co jest prawdą o wombatach?

A. mają skrzela

B. składają skrzek

C. skrzeczą, lecąc

D. ich kał ma kształt sześcianu

Z uwagi na to, że oboje mają ogromne poczucie humoru, nie obyło się bez żartów. Udzielając odpowiedzi na to pytanie, zaczęli na głos zastanawiać się nad poprawnością wariantu D.

  • Jak to zrobić, że to jest w kształcie sześcianu? – zapytała Dorota. 
  • Może mają rurę w kształcie sześcianu – odpowiedział jej kolega.
  • I produkują tak jak w fabryce – skwitowała 60-latka.

Prowadzący Dzień Dobry TVN polegli na tym pytaniu, jednak nie wyszli ze studia z pustymi rękami. Wspólnymi siłami udało im się wygrać 40 tysięcy złotych, które zasilą konto Fundacji TVN.

Jak Ewa Drzyzga i Michał Kempa wypadli w Milionerach?

Ewa i Michał mieli nieco lepszy początek, choć odpowiedzieli mniej odpowiedzi. Ostatnie pytanie, jakie padło z ust Huberta Urbańskiego było warte 75 tysięcy złotych i brzmiało następująco:

W przeróbce przeboju „Dom wschodzącego słońca”, gdy młody gitfunfel kopyrta:

A: wnoszą mu nosze

B: pikawa mu stawa

C: więdną nagietki

D: szlochają kobietki

Para długo zastanawiała się, który wariant wybrać, w związku z czym skorzystała z koła ratunkowego pół na pół. Wówczas komputer odrzucił dwie odpowiedzi. Ewa i Michał mieli do wyboru opcję A., czyli wnoszą mu nosze oraz B. pikawa mu stawa. Dziennikarka była przekonana, że to pierwsza z nich jest prawidłowa. Nieco innego zdania był Kempa. Mężczyzna od początku obstawał przy drugim wariancie, podobnie jak jego przyjaciel.

Drzyzga nie chciała ustąpić koledze, ani też skorzystać z ostatniego koła ratunkowego. Była niemalże pewna, że to ona ma rację, co skwitowała w następujący sposób:

Powiesz, że przez Drzyzgę przegraliśmy.

Chwilę później Urbański poinformował, że to niepoprawna odpowiedź. Krótko po tym, jak wypowiedział te słowa, w studio nagrań rozległ się krzyk dziennikarki.


Dorota Wellman, Marcin Prokop - Milionerzy

Dorota Wellman, Marcin Prokop - Milionerzy

Dorota Wellman, Marcin Prokop - Milionerzy

Dorota Wellman, Marcin Prokop - Milionerzy

Dorota Wellman, Marcin Prokop - Milionerzy

Dorota Wellman, Marcin Prokop - Milionerzy

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×