Wirtualna Polska

Dawid Woskanian z „Top Model” udzielił wzruszającego wywiadu. Jego słowa o walce z zespołem Tourette’a rozrywają serce

Dawid Woskanian z „Top Model” udzielił wzruszającego wywiadu. Jego słowa o walce z zespołem Tourette’a rozrywają serce

Dawid Woskanian Top Model

Dawid Woskanian zdobył sympatię widzów już w pierwszym odcinku Top model. Jego historia niesamowicie poruszyła jury. Pierwszy raz widzieliśmy płaczącego Marcina Tyczkę i tak rozklejoną Kasię Sokołowską. Zobaczcie, kim jest ten chłopak.

Wirtualna Polska

Dawid Woskanian pojawił się w pierwszym odcinku Top model. Kiedy wszedł na wybieg, nic nie zwiastowało tego, co się za moment wydarzy. Chłopak zapozował, zaczął rozmawiać z jury i wtedy coś zaniepokoiło patrzących kandydata na modela. Okazało się, że Woskanian cierpi na zespół Tourrete’a.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz: Martyna Wojciechowska zerwała zaręczyny! W ostatniej chwili zrezygnowała ze ślubu

Dawid Woskanian w Top model

W pierwszym odcinki programu pojawił się Dawid Woskanian. Na pozór typowy 20-latek. Nic bardziej mylnego. Chłopak od wielu lat zmaga się ze straszną chorobą. To zespół Tourrete’a. Przypadłość utrudnia mu życie na każdym kroku, ale na planie Top model pokazał, że może zapanować nad sobą i osiągnąć cel, jakim jest zostanie profesjonalnym modelem. Jego siła charakteru i opanowanie, jakim wykazał się podczas sesji, jaką zrobił mu Marcin Tyszka, doprowadziły jury do łez. Nigdy jeszcze nie widzieliśmy tak mocno poruszonej Kasi Sokołowskiej, czy płaczącego fotografa. Autentyzm i szczerość, a także doskonale, wysportowane ciało poprowadziły Dawida do kolejnego etapu programu.

View this post on Instagram

Cześć wszystkim! Jak się podobał pierwszy odcinek Top Model? Ja jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się przejść pierwszy etap i jadę na bootcamp!!! ???? Bardzo dziękuję moim rodzicom i siostrzyczkom za wielkie wsparcie i dopingowanie. No to widzimy się na bootcampie. ???????? @topmodelpolskatvn

A post shared by Dawid Woskanian (@dawid_woskanian) on

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czym jest zespół Tourette’a?

Zespół Tourette’a to wrodzone zaburzenie neurologiczne charakteryzujące się przede wszystkim występowaniem licznych tików ruchowych i werbalnych, opisane w 1885 przez francuskiego neurologa Georges’a Gillesa de la Tourette’a. Pierwsze objawy występują między 2. a 15. rokiem życia, z początku ograniczają się do prostych tików motorycznych. Pojawiają się również zaburzenia koncentracji, nadpobudliwość oraz utrudniona kontrola nad odruchami. Tiki zazwyczaj występują w postaci łagodnej, ograniczając się do mrugania oczami, ruchów ramion i głowy, grymasów, pochrząkiwania, mlaskania. W ciężkiej postaci zespołu Tourette’a tiki, zwane złożonymi, praktycznie uniemożliwiają normalne życie – chorzy podskakują, dotykają siebie i innych, kręcą się w kółko, wykonują serie nieskoordynowanych gestów. Syndrom Tourette’a nie ma wpływu na rozwój psychiczny i emocjonalny, inteligencję czy długość życia i dotyczy w większości przypadków dzieci. Objawy mogą być u każdego inne – zespół Tourette’a jest bardzo zindywidualizowaną chorobą.

Jak Dawid Woskanian radzi sobie z chorobą?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Podczas przesłuchania Dawid Woskanian opowiedział, jak ciężko żyje się z tą przypadłością. Ile razy musi się mierzyć z kpinami, czy obraźliwymi komentarzami otoczenia. Ma ogromne wsparcie rodziny. Bardzo pomaga mu w życiu sport. Swoja historię opowiedział też podczas niedzielnego wydania Dzień Dobry TVN, w którym pojawił się z siostrami, Leną i Anną. Na pytanie o chorobę powiedział:

Najgorsza rzecz, która przydarzyła mi się, związana z chorobą, nastąpiła ostatnio. Starsza pani popatrzyła na mnie i zapytała, czy jestem świrem. Odpowiedziałem: Nie, jestem chory. Mam zespół Tourette’a. Opowiedziała: Idź się powieś. Zaśmiałem się po prostu. Nie wiedziałem, jak mam zareagować – wyznał Kindze Rusin i Piotrowi Kraśko.

Wirtualna Polska

Woskanian doprowadził wszystkich członków jury Top Model do łez i przez wielu już jest typowany na zwycięzcę programu. Na jego profilu pojawiły się też liczne komentarze.

Naprawdę dostałem bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Dużo się wydarzyło, miło się zaskoczyłem. Dało mi to kopa motywacyjnego. Myślałem, że dużo będzie takich opinii, że przeszedłem ten casting, właśnie ze względu na to, że jestem chory, także zaskoczyło mnie to – mówił w rozmowie z dziennikarzami DD TVN.

Życzymy Dawidowi wytrwałości w dążeniu do celu i powodzenia w programie. Mamy nadzieję też, że nie będzie się spotykał już więcej z nienawistnymi komentarzami.

Zobacz: Dominika Tajner wspomina czas z rodziną Wiśniewskich. Opublikowała urocze zdjęcie: „W życiu piękne są tylko chwile”

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dawid Woskanian Top Model sesja

Dawid Woskanian Top Model sesja

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Dawid Woskanian Top Model

Dawid Woskanian Top Model

Dawid Woskanian

Dawid Woskanian

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×