Danuta Wałęsa wraca do gry. Była Pierwsza Dama ma szansę zgarnąć ogromne pieniądze. Szczegóły zdradził jej syn

Danuta Wałęsa

Danuta Wałęsa

Danuta Wałęsa w 2011 roku wydała swoją biografię, która okazała się prawdziwym bestsellerem. Syn byłej prezydenckiej pary zdradził, że jego mama szykuje kolejną książkę. Ile może na niej zarobić?

Danuta Wałęsa była jedną z najbardziej charyzmatycznych Pierwszych Dam w historii naszego kraju. Żona Lecha Wałęsy piastowała swoją funkcję u boku męża w latach 1990-1995. Była kobietą, która bardzo angażowała się w działalność kulturową oraz charytatywną. Objęła funkcję honorowego prezesa gdańskiej Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury. Była członkinią wielu rad honorowych i patronem niezliczonej ilości konkursów. W dniu 10 grudnia 1983 w imieniu swojego męża odebrała Pokojową Nagrodę Nobla. Została doceniona przez Bronisława Komorowskiego, który podczas piastowania urzędu odznaczył ją Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Wszystko to nie przeszkodziło jej spełniać się w macierzyństwie i małżeństwie. Danuta Wałęsa urodziła i wychowała aż ośmioro dzieci. Przez cały czas była także wielkim wsparciem dla swojego męża. W 2011 roku do księgarni trafiła jej autobiografia. Książka spotkała się z ogromnym zainteresowaniem czytelników. Marzenia i tajemnice w zaledwie kilka miesięcy po premierze osiągnęły sprzedaż na poziomie ponad 300 tysięcy egzemplarzy. Szacuje się, że była Pierwsza Dama na sprzedaży mogła zarobić aż 2 miliony złotych. Teraz jej syn poinformował, że jego mama pracuje nad kolejną publikacją.

Danuta Wałęsa pisze drugą książkę. Ile zarobi?

Wielki sukces autobiografii skłonił żonę Lecha Wałęsy do tego, by rozpocząć prace nad jej kontynuacją. Jarosław Wałęsa – 43-letni syn byłej prezydenckiej pary, obecnie poseł PO, był gościem w programie Express Biedrzyckiej. Podczas wywiadu mężczyzna zdradził plany swojej mamy.

Odzew po pierwszej edycji był tak ogromny, tyle listów mama otrzymała, tyle razy kobiety mówiły, że to jest ich historia… Mama ciężko pracuje nad książką, może właśnie nad takim dialogiem z czytelniczkami – mówił młody Wałęsa.

Syn Lecha i Danuty przyznał, że to jego mama w dużej mierze stoi za sukcesem ojca. Sama zajęła się rodziną, by jej mąż mógł odnosić kolejne sukcesy w polityce.

Ona otworzyła wszystkim Polkom oczy na to, jak wiele od nich zależy. Jak bardzo wdzięczni powinniśmy być naszym matkom i żonom za to, ile nam facetom, dają siły. Moja mama to bardzo silna kobieta, która umożliwiła ojcu, żeby mógł zostawić rodzinę dla polityki. To właśnie ten tandem pozwolił mu na to, żeby w latach 80. być tak skutecznym politykiem. To wszystko dzięki temu, że miał za żonę tak silną kobietę.

Widać, że syn jest bardzo dumny z pani Danuty i docenia jej trud włożony w opiekę nad rodziną. Entuzjazmu związanego z książką swojej żony nie podziela natomiast Lech Wałęsa, który niejednokrotnie w wywiadach podkreślał, że Danuta w swojej autobiografii zdradziła odrobinę za dużo.

Jeżeli kolejna książka spotka się z takim samym zainteresowaniem jak jej pierwsza część, to była Pierwsza Dama może ponownie liczyć na spore zyski.


Lech i Danuta Wałęsa na ślubie córki

Lech i Danuta Wałęsa na ślubie córki

Danuta Wałęsa

Danuta Wałęsa

Danuta Wałęsa o aborcji

Danuta Wałęsa o aborcji

Komentarze

  • Ilona pisze:

    Życzę sukcesów i samych dobrych chwil Po Jolancie K Pani Danuta jest chyba najbardziej lubiana i szanowana Pierwsza Damą w Polsce

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×