Kolejny cios dla Meghan i Harry’ego! Oto, co zrobiono z ich figurami woskowymi w Madame Tussauds

Madame Tussauds: Figury rodziny królewskiej

Madame Tussauds: Figury rodziny królewskiej

Figury woskowe Meghan Markle i księcia Harry'ego w Madame Tussauds nie stoją już przy pozostałych członkach rodziny królewskiej. Muzeum błyskawicznie zareagowało na oświadczenie pary. Co się stało z eksponatami?

Meghan Markle i książę Harry jeszcze kilka dni temu mogli poszczycić się książęcymi tytułami, szacunkiem poddanych i uznaniem ponad 70% Brytyjczyków. Wszystko zmieniło w chwili, w której para opublikowała oświadczenie z informacją o rezygnacji z pełnienia obowiązków służbowych.

Sussexowie, bez konsultacji z królową, odcięli się od rodziny królewskiej, za co zostali ostro skrytykowani przez internautów. W sieci aż roi się od obraźliwych komentarzy pod adresem Meghan i jej męża. Wielu współczuje królowej Elżbiecie II, która w wieku 94 lat musi być świadkiem tak przykrego rozłamu w swojej rodzinie.

Co Madame Tussauds zrobiło z figurami Meghan i Harry’ego?

Seniorka rodu na razie nie skomentowała wybryku swojego rudowłosego wnuka, ale zdążyła za to złożyć piękne życzenia księżnej Kate, co niektórzy odebrali jako złośliwość pod adresem Meghan Markle. To jednak dopiero początek przykrych sytuacji, jakie spotkają Sussexów.

Teraz Harry’ego i Meghan upokorzyło Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie. Podobizny książęcej pary, które cieszyły się niebywałą popularnością, zostały przeniesione do archiwum.

Według gazety The Sun pracownicy muzeum zdecydowali się usunąć małżonków z wystawy, gdyż według nich „nie są już ważną postacią, a do tego nie należą do brytyjskiej rodziny królewskiej”.

Oficjalnie głos w sprawie zabrał Steve Davies, menadżer londyńskiego oddziału Madame Tussauds:

Wraz z resztą świata reagujemy na zaskakujące wieści o wycofaniu się książąt Sussexu z pełnienia obowiązków. Od dzisiaj figury Meghan i Harry’ego nie będą już stały przy pozostałych członkach rodziny królewskiej. Jako dwie z naszych najpopularniejszych i najbardziej lubianych postaci, pozostaną one oczywiście ważną częścią eksponatów w Madame Tussauds w Londynie. Będziemy obserwować i reagować na to, co wydarzy się w przyszłości – przyznał w rozmowie z The Sun.

Z kolei jeden z pracowników muzeum, w rozmowie ze stacją BBC, przyznał, że decyzje o przeniesieniu lub archiwizacji figur nie są niczym szczególnym.

Stale sprawdzamy naszą kolekcję figur, aby najlepiej reprezentowała to, co chcą zobaczyć nasi goście. Poza tym stawianie Meghan i Harry’ego u boku królowej w tej sytuacji byłoby nietaktem.

Meghan Markle w Madame Tussaud – Figura woskowa

Meghan Markle w Madame Tussaud – Figura woskowa

Woskowe podobizny Meghan i Harry’ego stały w Madame Tussauds od maja 2018 roku, czyli od chwili, w której Markle oficjalnie dołączyła do rodziny królewskiej. Podobizny były umieszczone obok królowej i jej męża, księcia Filipa, oraz Kate i Williama. Obecnie miejsce po nich jest puste. Mówi się, że zajmą się książę Karol i księżna Camilla.

Muzeum Figur Woskowych zostało założone w 1835 przez Marie Tussaud w Londynie. Na świecie powstało więcej oddziałów, w których można podziwiać figury woskowe znanych ludzi z rozmaitych dziedzin życia, ale to brytyjski oddział może pochwalić się najpotężniejszą kolekcją.


Ekspozycja rodziny królewskiej z Meghan i Harrym w Madame Tussauds London

Ekspozycja rodziny królewskiej z Meghan i Harrym w Madame Tussauds London

Ekspozycja rodziny królewskiej bez Meghan i Harry'ego w Madame Tussauds London

Ekspozycja rodziny królewskiej bez Meghan i Harry'ego w Madame Tussauds London

Książę Harry i Meghan Markle w Madame Tussaud – Figury woskowe

Książę Harry i Meghan Markle w Madame Tussaud – Figury woskowe

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×