Piękny świąteczny gest Kingi Rusin. Przekazała paczki dla potrzebujących dzieci. Ich zawartość jest imponująca

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Piękny gest Kingi Rusin. Celebrytka ruszyła na pomoc potrzebującym dzieciom. Przygotowała dla nich świąteczne paczki. Co w nich będzie?

Kinga Rusin to jedna z najpopularniejszych dziennikarek. Ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Na początku lat 90. trafiła do pracy w Telewizji Polskiej. W 2000 roku zawiesiła na kilka lat pracę w mediach. W 2005 roku wróciła do nich z przytupem. Zaczęła wówczas współprowadzić kultowy program Dzień dobry TVN, w którym występowała do 2020 roku. Obecnie Kinga skupia się na działalności influencerskiej i prowadzeniu firmy. Regularnie publikuje swoje zdjęcia i komentarze na Instagramie. Nierzadko zabiera głos w sprawach ważnych dla milionów Polaków.

W życiu prywatnym była związana z Tomaszem Lisem. Para ma razem dwoje dzieci: Polę Igę. Od 2010 roku partnerem Kingi jest przystojny adwokat Marek Kujawa.

Była gwiazda TVN-u nie szczędzi pieniędzy na cele charytatywne. Ostatnio przekazała 30 tysięcy złotych na pomoc migrantom. Poinformowała o tym w obszernym wpisie. Rozpoczęła:

Wołanie o pomoc. Wysyłamy setki ratowników, jedzenie i koce, gdy gdzieś na świecie zdarzy się trzęsienie ziemi czy inna tragedia, gdy słyszymy rozpaczliwe wołanie o pomoc. Dziś błąkający się ludzie, w zimnie, w NASZYCH własnych lasach przy granicy potrzebują pomocy – by PRZEŻYĆ. I nie, nie przyszli zabijać i gwałcić, nie przyszli podpalić naszych domów.

Chwilę później uzupełniła:

Idzie ZIMA – trudniej przetrwać w lesie, trudniej ratować ludzi. Nie wiemy też ile osób znajdzie się u nas w najbliższych miesiącach. A pomoc kosztuje. Dlatego, tak jak razem z Wami zawsze pomagamy wpłacając na WOŚP, domy samotnej matki czy na organizacje walczące o zdrowie kobiet, tak i dziś razem musimy pomóc. Wpłacamy wraz z Markiem 30.000zł na trzy działające przy granicy organizacje i proszę Was, by jak najwięcej osób dało wsparcie – takie, jak może.

Kinga angażuje się w też pomoc „na miejscu”. Przed świętami zdobyła się na piękny gest wsparcia dla potrzebujących dzieci. Co im zaoferowała?

Kinga Rusin rusza na pomoc dzieciom. Co znajdzie się w jej paczkach dla nich?

Kinga Rusin dodała dziś na Instagramie post, w którym  pochwaliła się tym, że wesprze kilka Domów Samotnej Matki.

Święta… Podobnie jak w zeszłym roku robię prezenty dla kilku Domów Samotnej Matki. Zachęcam też wszystkich, którym dobrze się powodzi i którzy chcieliby się podzielić z innymi: zadzwońcie do któregokolwiek z tych Domów i zapytajcie jak pomóc. W tych domach są też dzieci w rożnym wieku i z różnymi potrzebami. Czasami marzą o drobiazgu – rozpoczęła.

W dalszej części wpisu przyznała, że kupiła dzieciakom z tych domów sprzęt do nauki zdalnej.

Ja zdecydowałam się znów kupić sprzęt do nauki zdalnej – laptopy z pełnym oprogramowaniem i akcesoriami, żeby dzieci mogły się po prostu godnie uczyć, żeby miały w miarę równe szanse na lepsze życie. Po prawie dwóch latach pandemii wiemy, że nauka zdalna stała się niestety normą. A jak uczyć się, gdy dzieci w domu jest ponad dwadzieścioro, a komputerów garstka? – uzupełniła.

To jednak nie wszystko. Kinga wyposaży też pokoje, w których będą mieszkały mamy i ich pociechy.

Wyposażę też pokoje, w których mieszkać będą mamy z dziećmi – pojawią się tam szafy, łóżka, stoliki. Na prośbę jednego z Domów kupuję kilkadziesiąt kompletów nowej pościeli – dodała.

Na zakończenie zaapelowała do ludzi dobrej woli o pomoc takim ośrodkom:

Teraz jesteście zabiegani, ale po Świętach też sięgnijcie po telefon i zapytajcie jak możecie pomóc.

Pełen wpis Kingi zobaczycie poniżej.

W komentarzach posypały się podziękowania i brawa. Również do nich dołączamy. Co myślicie o wspaniałym geście Kingi Rusin?


Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Komentarze