Kinga Rusin ruszyła na pomoc migrantom: „Polska, kraj Jana Pawła II, powinna mieć serce”. Zdobyła się na kosztowany gest. Brawo!

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin i Marek Kujawa wydadzą kilkadziesiąt tysięcy. Pieniądze przeznaczą na pomoc migrantom. Jaką kwotę wpłacili na konto fundacji?

Kinga Rusin, znana prezenterka telewizyjna i dziennikarka, pochodzi z Warszawy, gdzie urodziła się w marcu 1971 roku. Pracę zawodową rozpoczęła w Telewizji Polskiej. Realizowała dla niej materiały o charakterze informacyjnym i reportaże. W późniejszym czasie przeszła do stacji TVN. Współprowadziła tam poranny serwis Dzień Dobry TVN.

W latach 1994-2006 Rusin była żoną dziennikarza Tomasza Lisa. Ich związek nie wytrzymał próby czasu. Już po rozstaniu, związała się z adwokatem Markiem Kujawą.

Co ciekawe, obecny partner prezenterki jest zupełnym zaprzeczeniem jej ideału z dawnych lat. W 1994 roku tak opisała mężczyznę swoich marzeń:

To mężczyzna, który jest zaprzeczeniem typu włoskiego. Wolę towarzystwo refleksyjnego, ale i energicznego blondyna. Musi być konsekwentny. Uwielbiam pasjonatów. W lecie chciałabym pograć z nim w tenisa, a w zimie pojeździć na nartach. Jeżeli jednak przemówi do mnie ładnym, głębokim głosem i lekko mnie speszy spojrzeniem, a ja się w nim zakocham, to może wyglądać… zupełnie inaczej.

Marek, przypomnijmy, jest przystojnym brunetem, z brązowymi oczami i ciemną karnacją. Jego zdjęcia możecie zobaczyć w naszej galerii. Niezależnie od dawnego ideału Kingi, ich związek jest bardzo udany. Para regularnie podróżuje po różnych krajach świata. Jak się okazuje, ma też wspólne poglądy polityczne. Marek i Kinga zdecydowali się przeznaczyć dużą sumę na grupę, która stała się obiektem nagonki ze strony dużej części opinii publicznej.

Kinga Rusin i Marek Kujawa pomagają migrantom

Kinga Rusin przekazała na Instagramie, że wraz z partnerem przeznaczy 30 tysięcy złotych na wsparcie uchodźców, którzy zostali wykorzystani jako „zakładnicy” przez Aleksandra Łukaszenkę.

Dziennikarka podzieliła się tą informacją w obszernym wpisie. Dołączyła do niego kilka chwytających za serce zdjęć z granicy z przejmującym opisem:

Wołanie o pomoc. Wysyłamy setki ratowników, jedzenie i koce, gdy gdzieś na świecie zdarzy się trzęsienie ziemi czy inna tragedia, gdy słyszymy rozpaczliwe wołanie o pomoc. Dziś błąkający się ludzie, w zimnie, w NASZYCH własnych lasach przy granicy potrzebują pomocy – by PRZEŻYĆ. I nie, nie przyszli zabijać i gwałcić, nie przyszli podpalić naszych domów.

Na tym nie skończyła. Chwilę później dodała:

Idzie ZIMA – trudniej przetrwać w lesie, trudniej ratować ludzi. Nie wiemy też ile osób znajdzie się u nas w najbliższych miesiącach. A pomoc kosztuje.

Następnie przeszła już do meritum sprawy i zadeklarowała, że wesprze potrzebujących.

Dlatego, tak jak razem z Wami zawsze pomagamy wpłacając na WOŚP, domy samotnej matki czy na organizacje walczące o zdrowie kobiet, tak i dziś razem musimy pomóc. Wpłacamy wraz z Markiem 30.000zł na trzy działające przy granicy organizacje (@grupagranica, @polskamisjamedyczna, @fundacjaocalenie) i proszę Was, by jak najwięcej osób dało wsparcie – takie, jak może – uzupełniła.

W dalszej części wpisu uderzyła w publicystyczne tony. Odwołała się m.in. do postaci Jana Pawła II. Co napisała?

Obrona granic to nie jedyna powinność rządzących. Polska, kraj Jana Pawła II, powinna mieć serce. Pomimo prawnych i moralnych dylematów, większość Polaków nie ma wątpliwości: wymierzoną W NASZYM IMIENIU „karą” za nielegalne przekroczenie granicy, za lekkomyślność, może za, wg niektórych, głupią decyzję – nie może być śmierć. A brak pomocy w tych warunkach to wyrok śmierci.

Tym samym zaatakowała znane osoby, które  są krytyczne wobec osób, które niosą pomoc uchodźcom.

Niemoralne i niechrześcijanskie są wypowiedzi Ziemkiewicza (krytyka biskupów za chęć niesienia pomocy), Popek (straszy, że może to przebrani białoruscy żołnierze), Pawłowicz (pomoc to zdrada narodowa) czy Jakimowicza, który dopytywał podniecony o możliwość…strzelania. Niech Bóg osądzi ich wszystkich – podsumowała.

Pełen wpis Rusin zamieszczamy poniżej. Jak oceniacie jej zachowanie? Zgadzacie się z treścią wiadomości dodanej przez dziennikarkę i bizneswoman? Zachęcamy do dodawania komentarzy.


Zdjęcie z Instagrama Kingi Rusin. Dziennikarka pomoże uchodźcom

Zdjęcie z Instagrama Kingi Rusin. Dziennikarka pomoże uchodźcom

Zdjęcie z Instagrama Kingi Rusin. Dziennikarka pomoże uchodźcom

Zdjęcie z Instagrama Kingi Rusin. Dziennikarka pomoże uchodźcom

Zdjęcie z Instagrama Kingi Rusin. Dziennikarka pomoże uchodźcom

Zdjęcie z Instagrama Kingi Rusin. Dziennikarka pomoże uchodźcom

Komentarze

 • Gośćkira pisze:

  Ma, to daje. Właściwie to ona nie daje z dobrego serca, ale żeby o niej nie zapomniano, bo jest nikim.

 • On pisze:

  Znowu wszystkim celebrytom pierdolło na mózg 🤮👎🏼👎🏼👎🏼👎🏼👎🏼👎🏼

 • Gość pisze:

  Niech pomaga ale po co się tym chwali?

 • Gość pisze:

  Te pieniądze, które ofiarowuje to tu, to tam są dobrą inwestycją w przyszłość. Czyżby torowała drogę swojemu kochasiowi?

 • Gośćja7 pisze:

  znowu pseudo wyrocznia robi lansik, że ma kasę, ja wpłacam i się nie chwalę, i jeszcze bywalczyni marszu za aborcją powołuje się na Papieża, żenada

 • Gość pisze:

  Piękna inicjatywa I bardzo mądre słowa . Teraz jest czas ,źeby dać świadectwo naszego czlowieczeństwa lub wiary , jak kto woli .Poza tym 21 wiek zobowiązuje . To nie powinien być czas ciemnoty , zacofania I ksenofobii .

 • Magdaleng pisze:

  Najważniejsze, że p. Rusin pomaga i tylko to się liczy… bądźmy ludźmi

 • Gość pisze:

  Brawo Kinga!!!!

 • Gość pisze:

  Piękny gest. Dobrze, że pisze o tym może zachęci innych do wpłacania!!

 • Gość. pisze:

  Rusin nie da o sobie zapomnieć, albo publiczną wpłatą na migrantów, którzy zresztą mogą wrócić do swojego kraju, albo fotką z Adele.

 • Gość pisze:

  Taki lajf Bóg juz osądził to będzie szok ma pani racje ale co z tego kaźdy rzuca kamieniami w auto szefa jak nie dostanie wypłaty ale nie kaźde zusu krusy fundacje hospicja i inne darmozjady mogą liczyć na mldy państwowych dotacji na koszt podatnika i źyją chcesz sobie pomóc pomóz sobie sam tylko niech polaczki nie pómagają nikomu a będzie gitara show must i to tyle

 • Gość pisze:

  Wczoraj pod kościołami zbierano do puszek pieniądze dla emigrantów i nikt się tym nie chwalił. Darczyńcy pozostali anonimowi, a tu proszę, trzeba oznajmić całemu światu jaka to wielkoduszność. Ludzie codziennie zbierają fundusze dla ciężko chorych dzieci i nikt z nich się nie lansuje. A poza tym ta pani odpisze sobie od podatku, bo ma na to kwit.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×