Czarno-białe zdjęcie i tylko kilka słów o nowotworze. Nie da się przejść obojętnie obok nowego postu Artura Boruca

Artur Boruc

Artur Boruc

Artur Boruc opublikował na Instagramie czarno-białe zdjęcie i napisał kilka, ale bardzo ważnych słów na temat nowotworu.

Artur Boruc to jeden z najpopularniejszych polskich piłkarzy. Gra na pozycji bramkarza. Wielokrotnie reprezentował Polskę. Karierę rozpoczynał w klubie Pogoń Siedlce, wiele lat związany był z Legią Warszawa, do której wrócił po latach kariery poza granicami kraju. Grał w klubach Celtic, Fiorentina, Southampton oraz A.F.C. Bournemouth. Kibice kochają go za niezależność, fantazję i charakter podczas gry, a damska cześć wzdycha do przystojniaka z boiska.

Prywatnie wraz ze swoją żoną Sarą Mannei są rodzicami dwojga wspólnych dzieci. Ostatnia latorośl – syn Noah przyszedł na świat dwa lata temu. Chłopiec jest oczkiem w głowie rodziców. Dumny tata był nawet przy jego porodzie. Wspólne rodzinne zdjęcia dość często pojawiają się na profilu piłkarza i jego żony. Nie brakuje także fotografii, na których są tylko we dwoje.

Tym razem jednak Boruc poruszył poważną sprawę, a na jego Instagram wpadło czarno-białe zdjęcie. O co chodzi?

Artur Boruc opublikował post na temat raka. Co napisał?

W popołudnie 1 listopada na profilu na Instagramie Artura Boruca pojawiło się czarno-białe zdjęcie. Nie sposób przejść obok niego obojętnie. Zwłaszcza wpis zmusza do zastanowienia się. Szczególnie panów. Bramkarz Legii Warszawa nawołuje bowiem do samokontroli.

Wczesne wykrycie raka jąder i raka prostaty to szansa na całkowite wyleczenie! @badajjajka
#badajjajka #fundacjakochaszdopilnuj – napisał piłkarz.

To bardzo ważne, że osoby publiczne i popularne, jak Artur Boruc właśnie, zwracały uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka, bo wczesne wykrycie nowotworów, to niemal gwarancja wyleczenia. Samobadanie jest już bowiem coraz częściej stosowane przez kobiety, które chcą uniknąć raka piersi, ale u panów wciąż jest na zatrważająco niskim poziomie. Zwrócenie się do młodych mężczyzn, żeby dokonywali samokontroli, to jeden z najważniejszych celów kampanii.

Wielokrotnie pozostaje niezauważony, bądź lekceważony przez pacjentów z powodu niewielkich dolegliwości, jakie wywołuje. Najczęstszym objawem jest bezbolesne, wyczuwalne stwardnienie w miąższu jądra. Warto więc pamiętać o regularnym samobadaniu jąder, zwracając uwagę na wszelkie nieprawidłowości w jego budowie. Wykrycie nowotworu na wczesnych etapach rozwoju choroby pozwala na całkowite wyleczenie przy zastosowaniu jedynie zabiegu chirugicznego, unikając przy tym dalszego, trudnego leczenia onkologicznego – podkreśla lek. med. Michał Jung, urolog z Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku.

Także panowie, nie pozostaje nic innego, jak zacząć się kontrolować. Badajcie się!

Poniżej przypominamy rozmowę naszej reporterki z Krystyną Jandą, która wspominała walkę, jaka stoczył z rakiem Jerzy Stuhr.


Artur Boruc zaangażował się w kampanię społeczną

Artur Boruc zaangażował się w kampanię społeczną

Artur Boruc i Noah

Artur Boruc i Noah

Artur Boruc i Noah

Artur Boruc i Noah

Komentarze

 • memento mori pisze:

  „On zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust.” (Proroctwo Izajasza 53 – VIII wiek p.n.e.)

  „Jeżeli ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz(!) że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia.” (Rzymian 10:9-10)

 • Gość pisze:

  Co za debil pisze te artykuly

 • Uważny pisze:

  Ale o czym tu mowa, idziesz do lekarza podajesz mu co najmniej 5 objawów, które mogą świadczyć o nieprawidłowości ze strony organizmu. A on co, pewnie się pan nie wyspał, najadł kapusty, albo jest pan nerwowy. Tragiczny to jest poziom medycyny, w naszym kraju, w szczególności tej na NFZ. Dopiero jak będziesz sra….lał, czy rzygał krwią, to może łaskawie się ktoś nad tobą pochyli, ale to i tak nie jest pewne. Dopiero kiedy większość lekarzy zobaczy lub wyczuje guza, wielkości arbuza podejmują jakiekolwiek działanie, tylko że wtedy taki pacjent może ich cmoknąć……a jego jedynym działaniem pozostaje szukanie sobie parceli na cmentarzu. Nawet gdyby powtarzam gdyby jakiś lekarz wykrył u ciebie raka we wczesnym stadium, terminy na zabiegi z nim związane, powodują że jesteś i tak na straconej pozycji, i to czy przeżyjesz czy nie zależy wyłącznie od tego jak silny masz organizm, a nie od interwencji tych pseudo lekarzy. Krótko mówiąc, te kampanie powinny być kierowane w stronę lekarzy a nie ludzi, bo o i wiedzą że coś jest z nimi nie tak skoro przyszli do lekarza, tylko co z tego skoro on twierdzi że jesteś zdrowy jak „rak”. Powodzenia życzę.

  • Gość pisze:

   Bardzo dobrze napisane.Zgadxam się z tym.

  • GośćSiwula pisze:

   Bardzo dobrze napisane.Zgadxam się z tym.

  • Baśka pisze:

   Głupoty piszesz. Skąd niby wiesz te mądrości? Czy osobiście przeszłaś/eś przez to ? Ja tak…. gdy powiedziałam lekarzowi o dolegliwościach od razu dostałam skierowanie na tomografie i to na cito. Więc proszę albo zmień lekarza albo dowiedz się dokładnie jak zachowują się względem ludzi chorych.

  • Gość pisze:

   Bardzo dobrze napisane..Lekarze są różni, większość taka jak Pan opisuje.Wiem o czym piszę, ponieważ mam wyjątkowego lekarza rodzinnego,takiego z prawdziwego zdarzenia,Wszyscy moi znajomi zazdroszczą mi,Niestety taki lekarz to SKARB.

 • gosc pisze:

  Śliczne dziecko bo do ojca podobne, ta Sara to jakieś nieporozumienie, przecież on mógł mieć piękną, mądrą i bogatą.

 • Gość pisze:

  Kiedy lekarz rodzinny wystawil mi skierowanie na wykonanie szeregu badan, to zostałam zapytana dlaczego tak dużo i kto za to będzie płacił. Lekarz został upomniany żeby tyle badań diagnostycznych nie zlecał. To ja się pytam po jaka choinkę wszędzie się trabi , żeby się badać, że wczesna profilaktyka uchroni przed chorobą, czysta hipokryzja

 • Gość. pisze:

  Co to za baran wymyślił ten tytół?

 • Gość pisze:

  Badać się??? tylko jak,poprzez teleporade, bo wizyta za 2 lata u specjalisty… Tyle w temacie! Nie kazdy ma taki dostęp do medycyny jak slawni i bogaci, a juz sportowcy to caly sztab medyczny przy sobie… Smutne, ale prawdziwe…

  • Fred pisze:

   150 zł tyle kosztuje prywatna wizyta u urologa w umówiona i w przeciągu tygodnia jesteś po badaniu czy to drogo za życie? Chyba nie …

  • Gość pisze:

   Ma Pan rację!Badać się,tylko gdzie?

  • Ryszard pisze:

   Nie wiem gdzie mieszkacie ale ja czekałem 6 tygodni do urologa, wizyta niewiele daje jeszcze trzeba robić badania i co jakiś czas biobsje za trzecim razem wykryto raka ale szybką reakcja 7 tygodni radioterapii, 6lat jest spokój teraz systematycznie kontronle Niebadanie

 • Adi pisze:

  Bardzo dobrze że się zaangażował ,dzięki Artur jesteś wzorem pozdro z Kętrzyna

 • Gość pisze:

  Nie potrzebuję Boruca do niczego, żeby się badać. Jego twarz też do mnie nie przemawia.

  • Krzysztof pisze:

   Ja jestem po 1 badaniu. USG pokaże czy to torbiel czy góz. Pozostaje czekać a później działać. Pamiętajcie jestem po 2 nowotworach a teraz kolejna niepewność. Życzę wszystkimzdrowia

 • GośćIwona pisze:

  Chłopcy posłuchajcie badajcie się dobrze ze jest taka kampania możecie mi wierzyć przeszłam przez to z mezem

 • Gość pisze:

  Żonę to ten pan ma w Polsce i córkę , Sara to cudzołożnica

  • Gość pisze:

   Był nawet przy narodzinach syna. Też mi osiągnięcie. A przy jego spłodzeniu to nie był? Niech faceci będą od początku do końca, a nie chwalą się , że byli przy porodzie.

  • Jagoda pisze:

   Żal dupę ściska, patomoralisto

  • Ent pisze:

   Nie oceniaj jak nie znasz osoby

  • Vayolet pisze:

   Czytając te opływające nienawiścią komentarze typu „cudzołożnica” „był przy porodzie, co to za od
   osiągnięcie” widzę, że niektórzy polscy nadal ZAŚCIANKOWI! Toczy was zawiść, bo sami jesteście beznadziejni! Bez pomysłu na życie, bez ambicji

  • Darek pisze:

   A co cię obchodzi jego życie zajmij się swoim.

 • Gość pisze:

  Dla nich to kolejne źródło zarabiania pieniędzy. Jest akcja promocyjna gdzie potrzebni są znani ludzie do szerzenia profilaktyk zdrowia i ok. Ale to zwykli ludzie jak zachorują pozostają sami sobie bez wsparcia i pomocy

 • GośćBłażej pisze:

  Czymaj się Artur wiem co to znaczy mam syna 14 letniego u którego wykryto raka muzgu wiem co to znaczy ale musimy być silni i walczyć z tym.

  • qrara pisze:

   Coś nie tak u Ciebie z tym „muzgiem”….. gdy piszesz to oprócz telefonu TRZYMAJ w ręce słownik ortograficzny

 • Gość pisze:

  Ten portal zawsze wstawia takie oszukancze, klamliwe tytuly.

 • Rowernik pisze:

  Narzekacie na podstęp w tym tytule, artykule, ale przecież wiecie, że to taki portal. Możecie go nie czytać, no bo jest jednak brukowy.

 • Bonny Lad pisze:

  Dlatego tak jest , bo jest listopad i akcja Movember

 • Gość pisze:

  W którym miejscu p. Boruc napisał, że ma raka. Ludzie czytajcie że zrozumieniem.

  • Gość pisze:

   Bardzo dobra akcja, dzięki profilaktycznej wizycie został u mnie wykryty nowotwór , wizyta w szpitalu wycięcie i jestem w 100% zdrowy

 • Gość pisze:

  Pojebany tytuł ,
  Jutro będzie napisane np.Pan Robert Lewandowski na pewno odejdzie z tego świata, to pewne,Jest tylko kwestią czasu za 50 może 70 łat ale na pewno tak się stanie.