Beatę Kozidrak rozpiera duma. Jej młodsza córka zaimponowała całej Polsce. Agata ma swoje 5 minut

Beata Kozidrak

Beata Kozidrak

Agata Pietras, projektantka i właścicielka firmy Modlishka, udowodniła, że posiada ogromny talent i jeszcze większe serce. Swoją postawą zaimponowała internautom. Jej mama, Beata Kozidrak, jest pod wrażeniem. My również.

Do tej por głośno się mówiło głównie o Kasi Pietras, czyli starszej córce Beaty Kozidrak, która jest wokalistką. Oprócz śpiewania w chórkach w grupie BAJM, działa także jako solistka. Wczoraj, podobnie jak mama, wzięła udział w koncercie charytatywnym Player.pl – #Koncertdlabohaterów, podczas którego zbierano pieniądze na zakup środków ochrony indywidualnej dla służb medyczno-ratunkowych.

Czym zajmuje się Agata Pietras, córka Beaty Kozidrak?

Do akcji wsparcia polskich szpitali na swój sposób włączyła się także młodsza córka piosenkarki – 27-letnia Agata Pietras, projektantka i właścicielka firmy Modlishka.

Wspieramy akcje #szyjemymaseczkidlamedyków ! Wczoraj nasze maseczki odebrał Szpital kliniczny we Wrocławiu. Cieszymy się, że możemy pomóc! – napisała młoda projektantka.

Agata zdradziła, że w ciągu 3 godzin tworzy 100-150 maseczek. Dziennie powstaje około 250, bo poza szyciem ma też inne zajęcia.

Pracujemy we dwie: ja i moja przyjaciółka – również projektantka – Aleksandra Zgubińska, ale mamy pomocników w postaci naszych przyjaciół. Oprócz tego szyją panie krawcowe, które wzięły ze szwalni maszyny do szycia – zdradziła Agata portalowi ofeminin.pl.

Agata Pietras zdradza, że ona i jej firma, jak niemal wszyscy przedsiębiorcy w tym kraju, poniosła spore straty związane z koronawirusem. Miała już gotową kolekcję wiosenną, kupione materiały, umówioną sesję zdjęciową w Hiszpanii, a na dodatek wciąż płaci za wynajmowane lokale. Córka Kozidrak ostatecznie zrezygnowała z szycia wiosennej kolekcji, bo tego sezonu w modzie nie będzie.

Sklep internetowy wciąż działa, ale wiadomo, że ludzie o kupowaniu sukienek teraz nie myślą. Myśląc o potrzebach moich klientek, zaprojektowałam modułowe komplety bardzo wygodnych dresów! Niedługo będzie premiera w naszym sklepie online. (…) Mam nadzieję, że w przyszłości ludzie nas docenią, bo robimy to, co państwo dawno powinno nam wszystkim zapewnić – ochronę. – zdradza córka Beaty Kozidrak.

Agata Pietras szyje maseczki dla służb medycznych

Na Instagramie młoda projektantka zaprezentowała nawet tutorial pt. „Jak szyć maseczki ochronne”, który opracowała Aleksandra Zgubińska.

Agata zdradza, że skład materiałów konsultowała z lekarzami: maseczki wielorazowe muszą być ze stuprocentowej bawełny najwyższej jakości, tak żeby można je było wyprać w 90 stopniach. Powinny mieć też miejsce na filtr. Jedyny problem jest taki, że w hurtowniach brakuje niektórych części składowych do szycia maseczek.

Teraz brakuje nam płaskich, półcentymetrowych gumek. Zwykle można je dostać w pasmanteriach albo hurtowniach krawieckich, teraz są tylko na Allegro i kosztują 10 razy tyle co zazwyczaj. My to robimy non profit, zazwyczaj wyprodukowanie takiej maseczki kosztuje złotówkę, ale przy takiej ilości nie możemy sobie pozwolić na kupno gumek po wygórowanych cenach. Jeśli ktoś, kto to czyta, ma do takich gumek dostęp, niech da znać! – apeluje Agata.

Projektantce nie podoba się fakt, że niektóre polskie marki już zaczęły robić „modne” maseczki (do niedawna w swoim sklepie sprzedawała je Viki Gabor), Agata uważa, że to jest „słabe”.

Nigdy nie stworzę takiej kolekcji. Teraz też nie wyobrażam sobie zarabiać na chorobie i strachu, więc na naszych maseczkach nie ma żadnego logo, a szyjemy z tego, co mamy. – wyznaje Agata.

Kiedy Agata Pietras na swoim Instagramie ogłosiła, że zaczyna szyć maseczki dla szpitali, wśród setek pochwalnych komentarzy można było znaleźć też dwa słowa od Beaty Kozidrak:

Jestem dumna – napisała mama Agaty i wokalistka grupy Bajm.

My też jesteśmy dumni! Brawa Agato!


Beata Kozidrak i Agata Pietras

Beata Kozidrak i Agata Pietras

Agata Pietras

Agata Pietras

Beata Kozidrak i Agata Pietras

Beata Kozidrak i Agata Pietras

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×