NewsyMichał Szpak wygadał się o Eurowizji 2016. Piosenka jest już gotowa

Michał Szpak wygadał się o Eurowizji 2016. Piosenka jest już gotowa

Michał Szpak na Eurowizję 2016. Kto z Polski na Eurowizji 2016?
Michał Szpak na Eurowizję 2016. Kto z Polski na Eurowizji 2016?
Aneta Błaszczak

24.06.2015 17:12, aktual.: 24.06.2015 17:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż do Eurowizji 2016 pozostało jeszcze sporo czasu, to już teraz niektóre gwiazdy wyrażają chęć reprezentowania Polski. Zainteresowanym udziałem w przyszłorocznym konkursie jest Michał Szpak. Wokalista w wywiadzie dla Interia.pl przyznał, że jest gotowy zawalczyć o główną nagrodę z kandydatami z innych państw. Co więcej, ma już przygotowaną piosenkę.

Do udziału w Eurowizji przekonał Michała Szpaka tegoroczny konkurs. Jego uwagę zwróciła piosenka z Łotwy, którą od początku typowaliśmy na faworyta.

Obserwowałem w tym roku Eurowizję i faktycznie, po świetnej piosence z Łotwy [Aminata "Love Injected" - dop. red.], po prezentacji tak kompletnej i wybitnej artystki, tak emocjonalnej piosenki stwierdzam, że miałbym na Eurowizji szansę. Już nawet mam utwór, który chciałbym wykonać, który ukaże się na płycie w październiku. Chciałbym pojechać na Eurowizję, zmierzyć się z europejskimi artystami i zaprezentować kompozycję, która wiem, że odciśnie duże emocjonalne piętno na tym konkursie

Przy okazji Michał Szpak odpowiedział na porównania do Conchity Wurst. Po ubiegłorocznym zwycięstwie drag queen z Austrii, polskie media żartowały, że w odpowiedzi powinniśmy wysłać właśnie Michała. Artysta szczerze podziwia Conchitę, ale nie widzi w sobie żadnych cech wspólnych. Bliżej mu zdecydowanie do... Violetty Villas.

Conchita była świetna, to był doskonały występ, ale z góry obliczony na medialny sukces, co mi się nie spodobało. Przyznaję, że Conchita Wurst zrobiła coś bardzo ważnego dla społeczności, którą reprezentuje, ale przede wszystkim - jest kochana i doceniana w swoim kraju. Polska ma niezwykłych artystów, ale nie jest w stanie ich docenić, więc nie powinna oczekiwać od nich czegoś w zamian. W Austrii czy Włoszech jest inaczej - publiczność ich docenia i wspiera i to jest niezwykłe. Conchita Wurst nie zmarnowała swojej wygranej i jest niezaprzeczalnym przecinkiem w tym konkursie na przestrzeni lat. Chciałbym, aby mój występ był równie ważny, choć w innym sensie. Wiem, że porównuje się mnie do Conchity, choć nie uważam, żebym miał z nią cokolwiek wspólnego. Bardziej energią sceniczną czuję się związany z Violettą Villas, od której nauczyłem się szczerości przekazywania emocji podczas koncertów (cały wywiad przeczytasz tutaj)

Ostatni sukces Michała Szpaka na festiwalu w Opolu sugeruje, że Polacy chcieliby zobaczyć go na Eurowizji 2016. Piosenka w stylu "Jesteś bohaterem" miałaby szansę wygrać konkurs? Albo chociaż powtórzyć sukces Donatana i Cleo?

"Jesteś bohaterem" na festiwalu w Opolu 2015:

Fotografia: AKPA
Fotografia: AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także