NewsyMichał Szpak wygadał się o Eurowizji 2016. Piosenka jest już gotowa

Michał Szpak wygadał się o Eurowizji 2016. Piosenka jest już gotowa

Michał Szpak na Eurowizję 2016. Kto z Polski na Eurowizji 2016?
Michał Szpak na Eurowizję 2016. Kto z Polski na Eurowizji 2016?
Aneta Błaszczak
24.06.2015 17:12, aktualizacja: 24.06.2015 17:25

Chociaż do Eurowizji 2016 pozostało jeszcze sporo czasu, to już teraz niektóre gwiazdy wyrażają chęć reprezentowania Polski. Zainteresowanym udziałem w przyszłorocznym konkursie jest Michał Szpak. Wokalista w wywiadzie dla Interia.pl przyznał, że jest gotowy zawalczyć o główną nagrodę z kandydatami z innych państw. Co więcej, ma już przygotowaną piosenkę.

Do udziału w Eurowizji przekonał Michała Szpaka tegoroczny konkurs. Jego uwagę zwróciła piosenka z Łotwy, którą od początku typowaliśmy na faworyta.

Obserwowałem w tym roku Eurowizję i faktycznie, po świetnej piosence z Łotwy [Aminata "Love Injected" - dop. red.], po prezentacji tak kompletnej i wybitnej artystki, tak emocjonalnej piosenki stwierdzam, że miałbym na Eurowizji szansę. Już nawet mam utwór, który chciałbym wykonać, który ukaże się na płycie w październiku. Chciałbym pojechać na Eurowizję, zmierzyć się z europejskimi artystami i zaprezentować kompozycję, która wiem, że odciśnie duże emocjonalne piętno na tym konkursie

Przy okazji Michał Szpak odpowiedział na porównania do Conchity Wurst. Po ubiegłorocznym zwycięstwie drag queen z Austrii, polskie media żartowały, że w odpowiedzi powinniśmy wysłać właśnie Michała. Artysta szczerze podziwia Conchitę, ale nie widzi w sobie żadnych cech wspólnych. Bliżej mu zdecydowanie do... Violetty Villas.

Conchita była świetna, to był doskonały występ, ale z góry obliczony na medialny sukces, co mi się nie spodobało. Przyznaję, że Conchita Wurst zrobiła coś bardzo ważnego dla społeczności, którą reprezentuje, ale przede wszystkim - jest kochana i doceniana w swoim kraju. Polska ma niezwykłych artystów, ale nie jest w stanie ich docenić, więc nie powinna oczekiwać od nich czegoś w zamian. W Austrii czy Włoszech jest inaczej - publiczność ich docenia i wspiera i to jest niezwykłe. Conchita Wurst nie zmarnowała swojej wygranej i jest niezaprzeczalnym przecinkiem w tym konkursie na przestrzeni lat. Chciałbym, aby mój występ był równie ważny, choć w innym sensie. Wiem, że porównuje się mnie do Conchity, choć nie uważam, żebym miał z nią cokolwiek wspólnego. Bardziej energią sceniczną czuję się związany z Violettą Villas, od której nauczyłem się szczerości przekazywania emocji podczas koncertów (cały wywiad przeczytasz tutaj)

Ostatni sukces Michała Szpaka na festiwalu w Opolu sugeruje, że Polacy chcieliby zobaczyć go na Eurowizji 2016. Piosenka w stylu "Jesteś bohaterem" miałaby szansę wygrać konkurs? Albo chociaż powtórzyć sukces Donatana i Cleo?

"Jesteś bohaterem" na festiwalu w Opolu 2015:

Fotografia: AKPA
Fotografia: AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także