Newsy"Dawał biżuterię nieletnim za akty seksualne". Szokujący dokument na temat Michaela Jacksona obnaża przerażające fakty: „to potwór!”

"Dawał biżuterię nieletnim za akty seksualne". Szokujący dokument na temat Michaela Jacksona obnaża przerażające fakty: „to potwór!”

Michael Jackson
Michael Jackson
Elwira Szczepańska

26.01.2019 13:40, aktual.: 26.01.2019 22:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michael Jackson znów jest na językach wszystkich. W piątek 25 stycznia na festiwalu w Sundance pokazano 4-godzinny film dokumentalny na temat króla popu. W filmie Leaving Neverland ujawniono przerażające, nieznane fakty z życia kontrowersyjnego zmarłego muzyka. Rodzina opublikowała oficjalne oświadczenie.

Michael Jackson był legendą już za życia i nie sposób mu tego odebrać, ale poza świetną muzyką i niezapomnianymi występami scenicznymi Jackson zostawił za sobą górę kontrowersji. Jego niespodziewana i tajemnicza śmierć to jedynie jej czubek. Wiele mówiło się na temat tego, że uwielbiany przez miliony król popu dopuszczał się czynów karalnych w stosunku do dzieci - innymi słowy, zarzucano mu pedofilię. Muzyk do końca swoich dni odpierał te zarzuty, ale dowody przeciwko niemu piętrzyły się coraz bardziej.

Teraz sprawa wypłynęła na nowo, a wszystko dzięki filmowi dokumentalnemu Leaving Neverland, który zadebiutował na amerykańskim festiwalu filmowym w Sundance w piątek 25 stycznia. Już niedługo 4-godzinny dokument na temat wybryków Jacksona zostanie wyemitowany przez HBO. Tymczasem w sieci pojawiają się pierwsze opinie - widzowie są przerażeni tym, co zobaczyli.

 • Ten film to prawdziwy horror. Nie jest trudno uwierzyć w opowiedzianą w nim historię. Jackson był potworem - skwitował Jeff Wells zHollywood Elsewhere.
 • Jeden z chłopców dostawał od niego biżuterię za seks, z niektórymi aranżował udawane śluby - mówi w filmie Patrick Ryan z USA Today
 • Jestem w połowie czterogodzinnego dokumentu o Michaelu Jacksonie i już potrzebuję 400 pryszniców, aby znów czuć się czystym - napisał David Ehrlich z IndieWire

Podobnych wpisów w sieci jest dużo więcej, a film nie miał jeszcze nawet międzynarodowej premiery. Rodzina opublikowała zaś oświadczenie, w którym... nie bojkotuje jednak filmu:

Neutralne osoby i ich głosy zostały wykluczone z tego filmu, a tym samym twórcy nie dają odbiorcom wiarygodnego obrazu rzeczywistości. - skwitowali najbliżsi Michaela

Obejrzycie?

 • Joe Jackson, Michael i Janet
 • Michael Jackson na koncercie w Monachium (fot. East News)
 • Penny Marshal nie żyje
 • Joseph Jackson i Michael Jackson
 • Joseph Jackson i Michael Jackson
 • Michael Jackson - Grammy 1993, najgłośniejsze kreacje wszech czasów
 • Michael Jackson - Grammy 1984, najgłośniejsze kreacje wszech czasów
 • Janet Jackson i Michael Jackson - Grammy 1993, najgłośniejsze kreacje wszech czasów
[1/8] Joe Jackson, Michael i Janet
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także