NewsyMarieta Żukowska z "Barw szczęścia" narzeka na pracę w Polsce? Ma porównanie. "Pracujemy po 12 godzin"

Marieta Żukowska z "Barw szczęścia" narzeka na pracę w Polsce? Ma porównanie. "Pracujemy po 12 godzin"

Marieta Żukowska
Marieta Żukowska
03.12.2023 16:33, aktualizacja: 04.12.2023 06:22

Marieta Żukowska zapadła w pamięć widzów między innymi dzięki kreacji Bożeny Wiśniewskiej w serialu "Barwy szczęścia". Jej aktorski talent zwrócił jednak uwagę także włoskiego reżysera i została zaangażowana do produkcji "Lemon Tree". W rozmowie z portalem Plejada aktorka zdradziła, o ile ciężej pracuje się na polskich planach filmowych.

Marieta Żukowska o pracy we Włoszech. W Polsce aktorzy mają o wiele ciężej?

Marieta Żukowska nie ukrywała, że praca na planie we Włoszech była o wiele mniej wyczerpująca, niż w Polsce. Gwiazda "Barw szczęścia" była zdziwiona, że aktorzy pracują o wiele krócej niż ich polscy koledzy i koleżanki. Inne ma być także podejście reżyserów.

Ja nawet żartuję czasem, że jeśli ktoś przeżył polski plan zdjęciowy, to może grać wszędzie i nie powinien się niczym stresować. W Polsce gramy często po kilkanaście scen dziennie, we Włoszech dwie, góra trzy. W Polsce pracujemy po dwanaście godzin dziennie, tam maksymalnie osiem. gdy skończyliśmy grać  cenę i reżyser był zadowolony, to krzyczał "bravissima", dając uskrzydlającą dla aktora energię zwrotną (...) Mamy tak z 10-15 razy mniej czasu na zrobienie sceny — opisywała.

Zdaniem Marietty większe obciążenie aktorów w polskich produkcjach wynika przede wszystkim z ograniczonych budżetów. Jak Żukowskiej udało się dostać do włoskiego filmu?

Marieta Żukowska wystąpiła we włoskim filmie. Jak dostała rolę w produkcji?

Marieta Żukowska zapytana, jak otrzymała angaż do zagranicznej produkcji, przyznała, że została polecona reżyserowi przez asystentkę Andrzeja Wajdy.

Reżyser zobaczył filmy, w których grałam, a poleciła mu mnie Kasia Skórska (długoletnia asystentka Andrzeja Wajdy), która doskonale znała moje wcześniejsze role. Poczuła, że mogę pasować do tej. Bardzo się ucieszyłam z propozycji zagrania w tym filmie — mówiła.

Miejmy nadzieję, że to tylko jedna z zagranicznych przygód gwiazdy "Barw szczęścia".

Marieta Żukowska (fot. AKPA)
Marieta Żukowska (fot. AKPA)
Marieta Żukowska - premiera Small World
Marieta Żukowska - premiera Small World
Barwy szczęścia, Bożena (Marieta Żukowska)
Barwy szczęścia, Bożena (Marieta Żukowska)
Barwy szczęścia, Bożena (Marieta Żukowska)
Barwy szczęścia, Bożena (Marieta Żukowska)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także