NewsyMaja Ostaszewska dała upust emocjom. Pokazała środkowy palec i przemówiła: "Cicho już było"

Maja Ostaszewska dała upust emocjom. Pokazała środkowy palec i przemówiła: "Cicho już było"

Maja Ostaszewska (fot. KAPIF)
Maja Ostaszewska (fot. KAPIF)
08.10.2023 11:15, aktualizacja: 08.10.2023 12:46

Maja Ostaszewska jest jedną z bardziej zaangażowanych społecznie polskich aktorek. Niedawno zagrała w filmie "Zielona granica" Agnieszki Holland, za co spadła na nią krytyka. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post Maja wyznała, że jej zdaniem wolność słowa w Polsce jest zagrożona.

Jest zagrożona. Atak bezpardonowy, to jest przerażające. W chwili kiedy to są trolle, sfrustrowani hejterzy, to można to bagatelizować. Ale w chwili, kiedy minister sprawiedliwości, a zarazem prokurator generalny atakuje artystkę w sposób tak agresywny i wulgarny, naruszając jej dobre imię, dzieje się coś bardzo niedobrego – powiedziała o nagonce, jaką środowiska prawicowe rozpoczęły przeciwko filmowcom.

8 października, czyli tydzień przed wyborami, Ostaszewska zamieściła na Instagramie zdjęcie, na którym eksponuje środkowy palec. W jego opisie napisała kilka zdań o polityce.

Maja Ostaszewska pokazała środkowy palec

Aktorka zaczęła wpis od stwierdzenia, że "cicho już było", po czym zaapelowała do kobiet.

Każda z nas ma swoje powody, żeby chcieć decydować o sobie. I to nam się po prostu należy. Córki, matki, siostry, ciocie, babcie, przyjaciółki, koleżanki, dziewczyny, wiemy, co znaczy być kobietą w Polsce. Stanowimy ponad połowę społeczeństwa. A nasze głosy to miliony głosów. Nie zmarnujmy ich. Zagłosujmy dla siebie i najbliższych, najbliższego otoczenia, za które jesteśmy odpowiedzialne. Dla nastolatek, które jeszcze głosować nie mogą. Żeby żadna z nas nie musiała bać się żyć po swojemu – rozpisała się.

Jej zdaniem warto również zagłosować z uwagi na troskę o środowisko:

Pomyślcie też, że kto jak nie my może stanąć w obronie zwierząt i ochrony środowiska. Jest tyle powodów, żeby nie zmarnować naszego głosu.
Maja Ostaszewska topless
Maja Ostaszewska topless
Maja Ostaszewska pokazała środkowy palec (fot. Instagram)
Maja Ostaszewska pokazała środkowy palec (fot. Instagram)
Maja Ostaszewska
Maja Ostaszewska
Maja Ostaszewska dla WOŚP
Maja Ostaszewska dla WOŚP
Maja Ostaszewska
Maja Ostaszewska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także