NewsyGessler pogratulowała Idze Świątek, a ta jej odpowiedziała. I to jak! Takie słowa z ust mistrzyni to zaszczyt

Gessler pogratulowała Idze Świątek, a ta jej odpowiedziała. I to jak! Takie słowa z ust mistrzyni to zaszczyt

Magda Gessler, Iga Świątek
Magda Gessler, Iga Świątek
Marta Borkowska
13.10.2020 09:40, aktualizacja: 13.10.2020 11:58

Iga Świątek na długo zapadnie w pamięć wszystkich Polaków. To za sprawą jej ostatniego zwycięstwa, kiedy jako pierwsza nasza rodaczka zdobyła tytuł w singlu. Wygrała finał kobiecego turnieju z Sofią Kenin 6:4, 6:1. Warto dodać, że jej rywalki wprost nie miały najmniejszych szans z dziewczyną. Nie straciła w trakcie turnieju ani jednego seta.

Świątek swój sukces zdobyła w Roland Garros, była tam najmłodszą tenisistką od 1992 roku. Ostatnia nastolatka, która odniosła podobny wynik, wystąpiła tam w 1997 roku. Przed nią w finałach tej rangi grały mistrzynie takie jak: Agnieszka Radwańska i Jadwiga Jędrzejowska. Po tym wydarzeniu Iga wzięła udział w konferencji prasowej, kiedy to zdradziła, że sama nie mogła uwierzyć, w to co osiągnęła:

Szczerze, nie dotarło to do mnie. Będę potrzebowała jeszcze kilku dni, by spojrzeć na te dwa tygodnie z innej perspektywy. Jestem nadal trochę zszokowana. Mam dużo obowiązków z mediami, nie miałam czasu zastanowić się nad tym co się wydarzyło  - powiedziała tenisistka.

Magda Gessler pogratulowała Idze Świątek

Oczywiście informacja o zwycięstwie w mig obiegła światowe media. Zewsząd spływały gratulacje. Taka ilość dobrych słów może zaskoczyć niejednego i dość szybko przerodzić się w medialny szum wokół danej osoby. Jednak jak stwierdził szkoleniowiec Igi, wystarczy, że będzie trzymała się dalej swoich zasad i nic nie powinno jej przytłoczyć.

Iga zawsze gra dla zwycięstw, zawsze gra dla ludzi, którzy jej kibicują, uwielbia, kiedy jest doping. To sprawia, że robi to, co lubi, a cała reszta nie ma dla niej znaczenia - powiedział Piotr Sierzputowski.

W mediach społecznościowych również zawrzało. Słowa podziękowania płynęły nawet od osób, które nie mają zbyt wiele do czynienia ze sportem. W tym gronie znalazła się m.in. Magda Gessler, która osobiście pogratulowała Świątek.

Tysiąc, milion Besos dla @iga.swiatek... duma Polski... Cudna pasja - napisała.

Zapewne nie spodziewała się, że po krótkiej chwili otrzyma taką o to odpowiedź:

A ja jestem Pani fanką już od dawna… Besos z całego serca - odpisała Świątek.

Idze gratulujemy jeszcze raz!

Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu
Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu
Iga Świątek odpisała Magdzie Gessler
Iga Świątek odpisała Magdzie Gessler
zwycięstwo Igi
zwycięstwo Igi
Iga Świątek pozuje z pucharem. Wygląda jak prawdziwa gwiazda
Iga Świątek pozuje z pucharem. Wygląda jak prawdziwa gwiazda
Iga Świątek pozuje z pucharem
Iga Świątek pozuje z pucharem
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także