NewsyCórka Borisa Johnsona chciała wyglądać ślicznie, a spotkała ją fala hejtu. Czym tak podpadła Brytyjczykom?

Córka Borisa Johnsona chciała wyglądać ślicznie, a spotkała ją fala hejtu. Czym tak podpadła Brytyjczykom?

Boris Johnson
Boris Johnson
Krystyna Miśkiewicz

29.04.2020 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Boris Johnson to dosyć kontrowersyjna postać w brytyjskim rządzie. Premier Wielkiej Brytanii został ostro skrytykowany przez swoich rodaków za lekceważenie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Bardzo długo zwlekał z wprowadzeniem jakichkolwiek obostrzeń. Jego lekceważący stosunek doprowadził do tego, że polityk sam zaraził się śmiertelnym COVID-19 i walczył o życie w jednym z londyńskich szpitali. Jego stan określano jako krytyczny. Na szczęście wygrał walkę z SARS-CoV-2.

Boris Johnson: życie prywatne

Polityk ma za sobą dwa nieudane małżeństwa. Pierwsze z nich trwało sześć lat, a zaledwie kilka dni po rozwodzie z pierwszą żoną Jonson poślubił prawniczkę Marinę Whiller. Para przeżyła razem aż ćwierć wieku i doczekała się czwórki dzieci. Jednak ten związek również się rozpadł, a premier związał się z młodszą o 23 lata Carrie Symonds. 32-latka kilka dni temu urodziła Johnsonowi syna.

Córka Borisa Johnsona w ogniu krytyki. Za co?

W Wielkiej Brytanii sporą popularnością w kolorowej prasie cieszy się Lara Johnson-Wheeler. Córka Borisa Johnsona robi karierę w mediach i pracuje jako felietonistka dla brytyjskiej edycji magazynu Vouge. Jej najnowsza publikacja na łamach pisma wywołała wśród Anglików oburzenie.

Lara w artykule opowiedziała o swojej bardzo trudnej sytuacji. Kwarantanna nałożona na Brytyjczyków zastała ją podczas pobytu w rodzinnym domu w Oxfordshire. Razem ze swoim chłopakiem wybrała się tam zaledwie na kilkudniowy urlop, który przedłużył się w przymusowe, trwające już ponad miesiąc wakacje. Córka premiera Wielkiej Brytanii nie zabrała ze sobą wielkiego bagażu i przeglądając znalezione w domu stare ubrania, udała się w sentymentalną podróż w przeszłość.

Oburzenie rodaków wywołała natomiast wzmianka o jej niedawnych zakupach. Johnson-Wheeler ubolewa nad stanem swoich finansów podczas panującej pandemii, jednocześnie chwaląc się opaskami do włosów, za które zapłaciła krocie. Na sygnowane przez Pradę i Shrimps akcesoria do włosów trzeba wydać od 100 do 350 funtów. Brytyjczykom nie spodobało się, że w czasie, gdy wielu z nich straciło pracę i środki do życia, córka premiera chwali się luksusowymi zakupami.

Boris Johnson ma koronawirusa
Boris Johnson ma koronawirusa
Boris Johnson został ojcem. Carrie Symonds urodziła
Boris Johnson został ojcem. Carrie Symonds urodziła
Boris Johnson i Lara Johnson-Wheeler
Boris Johnson i Lara Johnson-Wheeler
Boris Johnson ma koronawirusa
Boris Johnson ma koronawirusa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także