Kate, Pippa i James Middleton uczestniczyli w terapii! Wszystko przez poważne problemy ze zdrowiem PSYCHICZNYM. Wypłynęły szczegóły
Hellomagazine, z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10 października), opisał historię terapii, w której uczestniczyli James Middleton, Pippa Middleton i księżna Kate. Jak się okazuje, rodzeństwo razem chodziło na spotkania prowadzone w ramach terapii poznawczo-behawioralnej. Więcej o szczegółach terapii opowiedział sam James. Szczegółami podzielił się on z brytyjskim dziennikiem The Daily Telegraph.
07.10.2021 12:40
Księżna Kate z rodzieństwem na terapii
James wyznał, że to właśnie on mierzył się z poważnymi problemami ze swoim stanem psychicznym. Przez długi czas towarzyszyła mu depresja i myśli samobójcze.
Jeszcze w innym wywiadzie, dla pisma Daily Mail, opowiedział on o tym, że walczył z zespołem ADD, czyli z zaburzeniem koncentracji uwagi:
Zespół ADD ma najpewniej podłoże genetyczne. Polega m.in. na problemach z wykonywaniem jednej czynności. Takie zaburzenia poważnie komplikują życie towarzyskie i często uniemożliwiają choremu prowadzenie normalnych relacji międzyludzkich. Taka sytuacja prowadzi, oczywiście, do problemów z życiem zawodowym:
James, dzięki wsparciu rodziny i skutecznej terapii poznawczo-behawioralnej, poradził sobie ze swoimi problemami i powrócił do zdrowia.
Kim jest James Middleton?
James Middleton uchodzi za najmniej znanego członka klanu. Szwagier przyszłego króla jest przedsiębiorcą, który działał m.in. w firmach zajmujących się produkcją słodyczy. 34-latek znany jest też z miłości do swoich czworonożnych przyjaciół. Często dodaje na Instagramie zdjęcia, które przedstawiają go podczas zabawy z psiakami. Przykład jego dobrych relacji ze zwierzętami można zobaczyć na zamieszczonym poniżej filmie wideo.
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Kiedy go obchodzimy?
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada 10 października. Ustanowiono go po, aby walczyć ze stygmatyzowaniem chorych osób i okazać im wsparcie. Zainicjowano go w 1992 roku. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego jest wspierany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) – ponadnarodowa organizacja wspiera obchody od strony technicznej i merytorycznej. Tylko w samej Europie schorzeniami psychicznymi może być dotkniętych aż 110 milionów ludzi. Szczególnie powszechne są depresja i zaburzenia lękowe. Innymi popularnymi zaburzeniami psychicznymi są m.in. bezsenność, zaburzenia somatoformiczne i uzależnienie od alkoholu. Znacznie mniej osób cierpi na zaburzenia osobowości czy chorobę dwubiegunową.