ExclusivePolak, który spotkał się z królową Maksymą i premierem Holandii. Kris Florek o swoim sukcesie za granicą

Polak, który spotkał się z królową Maksymą i premierem Holandii. Kris Florek o swoim sukcesie za granicą

Kris Florek
Kris Florek
23.08.2021 16:00, aktualizacja: 24.08.2021 13:31

Niewielu Polaków za granicą może pochwalić się tak imponującymi sukcesami jak Kris Florek. Biznesmen, który po zdaniu matury wyemigrował do Niemiec, a później do Beneluxu, szybko trafił do holenderskiego show-biznesu. Tamtejsi widzowie doskonale kojarzą go z lokalnej edycji Wolni od długów, w którym pomagał rodzinom pokonać kryzys.

Kris Florek spotkał się z holenderską królową

Swoją historię Florek opisał w dwóch książką. W swoim debiucie podzielił się spostrzeżeniami na temat podejścia Holendrów do Polaków. Nie ukrywa, że nasi rodacy nie mieli najlepszej opinii:

Moja książka, którą napisałem w Holandii dla Holendrów, opisywała nas - Polaków. Moim celem w Holandii było to, żeby pokazać nasz kraj i Polaków, i to aby zmienić ich wizję. Ta wizja, którą ja zobaczyłem, kiedy wyjechałem do Holandii, to mi się nie spodobała. Była to wizja bardzo negatywna, alkohol i różne takie rzeczy. I chciałem to zmienić.

Książka okazała się ogromnym sukcesem. Debiut Krisa trafił w ręce holenderskiej rodziny królewskiej. Przekazał go osobiście samej królowej Maksymie i premierowi Markowi Rutte, o czym opowiedział w rozmowie z Jastrząb Post:

Tę książkę dostała królowa. M.in napisałem książkę i tą książkę dostała królowa i wielu innych znanych w Holandii ludzi. Również premier Holandii. Składał mi gratulacje, że dzielę się tą historią, która motywuje też Holendrów i wydaje mi się, że to wpłynęło na to, że patrzą inaczej na Polaków.
Kris Florek i premier Holandii
Kris Florek i premier Holandii

Czy jego zdaniem Polacy to naród szczęśliwy?

Zauważyłem, że pewne rzeczy, które ja doświadczyłem w dzieciństwie, lub z przeszłości, jako nasza mentalność, są pewne rzeczy, które moglibyśmy zmie nić. Dlatego też napisałem książkę jak porównuje mentalność holenderską i polską i czego możemy się od siebie nauczyć. Wydaje mi się, że zawsze jest miejsce, aby się zmienić i aby być szczęśliwym

Cała rozmowa poniżej. Więcej na temat Kris Florka przeczytasz tutaj.

  • Kris Florek w Amsterdamie
  • Kris Florek z synem
  • Kris Florek w firmie
  • Kris Florek
  • Kris Florek
  • Kris Florek książka
  • Kris Florek w firmie
[1/7] Kris Florek w Amsterdamie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także