NewsyKamil Stoch mieszka w góralskim pałacu! Takiej willi mogą pozazdrościć mu światowe gwiazdy!

Kamil Stoch mieszka w góralskim pałacu! Takiej willi mogą pozazdrościć mu światowe gwiazdy!

Kamil Stoch - nominowany w 86. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2020 roku
Kamil Stoch - nominowany w 86. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2020 roku
Elwira Szczepańska
29.12.2019 15:00, aktualizacja: 29.12.2019 17:46

Kamil Stoch to obecnie jeden z popularniejszych skoczków narciarskich na świecie. Nic więc dziwnego, że na jego koncie pojawiły się gigantyczne kwoty.  Stać go więc jest na realizację swoich największych marzeń. Jednym z nich był własny dom. I właśnie zakończono budowę. Jak teraz mieszka skoczek?

Kamil Stoch - jak wygląda jego dom?

Kamil Stoch urodził się w Zakopanem, jednak większą część życia spędził z podhalańskiej wsi Ząb. On i jego żona Ewa marzyli o budowie własnego domu. Chcieli zamieszkać w rodzinnych stronach skoczka. Mogli w tym liczyć na pomoc ze strony lokalnej społeczności, która podarowała Stochowi kamień węgielny i tzw. sosręb, czyli główną belkę podtrzymującą dach w góralskim domu.

Zaraz po tym wydarzeniu para wybrała projekt domu stworzony przez miejscowego architekta. Budynek miał idealnie wpisywać się w górskie krajobrazy i zabudowę okolicy. Powstał prawdziwy pałac.

W czasie budowy, która ruszyła w 2014 roku bardzo pomocne okazały się znajomości skoczka. Kamil Stoch przez wiele lat występował w prezentacjach i reklamach przedstawiających nowoczesne technologie dla budownictwa. Autorem projektu domu jest Adam Bukowski.

Dom jest sporej wielkości i ma piękne kamienne fundamenty. Opiera się na pięciu głównych belkach. Ważny jest też dach, który jest bardzo ważny, bo nie tylko dodaje budowli urody, ale tez chroni go przed niszczącym działaniem wilgoci.

Wszystko zostało dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Stworzenie takiej konstrukcji jest niezmiernie trudne i niewielu cieśli potrafi poradzić sobie z precyzją takiego wykonania. Kamieniarka ułożona z kilkutonowych głazów także stanowi o atrakcyjności budowli. Wszystkie elementy to rękodzieło i praca lokalnych artystów – mistrzów, z którymi z przyjemnością współpracuję - zdradził szczegóły Adam Bukowski.

Budynek jest bardzo wysoki. Łącznie z piwnicą ma niemal cztery kondygnacje. W czasie budowy zastosowano nowoczesne materiały i technologie, które mają sprawić, że będzie on odporny na niesprzyjające warunki pogodowe. Nawiązująca do góralskiego stylu budowla jest powodem do dumy dla całej społeczności, a Kamil Stoch i jego rodzina mają komfortowy i piękny, wymarzony dom.

 • Kamil Stoch wygrał złoto na olimpiadzie w Pjongczangu
 • Dom Kamila Stocha
 • Dom Kamila Stocha
 • Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch na wakacjach w Meksyku
 • Ewa Bilan-Stoch i Kamil Stoch w tradycyjnych strojach ludowych na góralskim weselu
 • Ewa Bilan-Stoch z Kamilem Stochem w tradycyjnych strojach góralskich na wiejskim weselu
 • Dom Kamila Stocha
 • Dom Kamila Stocha
 • Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch
[1/9] Kamil Stoch wygrał złoto na olimpiadzie w Pjongczangu
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także