NewsyNie żyje gwiazda kultowego serialu. Przegrała walkę z rakiem

Nie żyje gwiazda kultowego serialu. Przegrała walkę z rakiem

Juliette Kaplan nie żyje
Juliette Kaplan nie żyje
Aneta Błaszczak

11.10.2019 14:49, aktual.: 11.10.2019 17:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smutne doniesienia z Wielkiej Brytanii. Juliette Kaplan nie żyje. Zmarła angielska aktorka, której ogromną popularność i uznanie zagranicznych widzów przyniosła rola Pearl Sibshaw w najdłużej emitowanym na świecie sitcomie BBC Last of the Summer Wine, który w Polsce emitowany był pod tytułem Babie lato. Juliette zagrała we wszystkich 31 seriach, które kręcono od 1973 roku do 2010.

Juliette Kaplan nie żyje

Informację o śmierci Juliette Kaplan potwierdziła agentka aktorki, która podziękowała "wszystkim, którzy przesłali swoją miłość i wsparcie tej nieustraszonej i niezwykle utalentowanej damie sitcomu".

31 lipca do mediów trafiła informacja, że Kaplan ciężko choruje. Jak podaje Wikipedia, aktorka przegrała walkę z rakiem. Odeszła w wieku 80 lat.

Kim była Juliette Kaplan?

Juliette Kaplan urodziła się 2 października 1939 roku w angielskim mieście Bournemouth. Wychowywała się w rodzinie żydowskiej, dzieciństwo spędziła w Południowej Afryce, gdzie jej ojciec pracował jako pilot.

Na małym ekranie zadebiutowała rolą w serialu Babie lato opowiadającym o mieszkańcach miasteczka Yorkshire. Publiczność może kojarzyć ją także z roli Agnes Tinker w Coronation Street. Jej dorobek artystyczny zamyka epizod w filmie You Are Whole, w którym wcieliła się w postać Pani Catberg.

Juliette Kaplan nie żyje
Juliette Kaplan nie żyje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także