Gwiazdy i byłe pary prezydenckie na zaprzysiężeniu Joe Bidena. Obamowie, Clintonowie, Bushowie, J.Lo, Lady Gaga

Kto był na zaprzysiężeniu Joe Bidena?

Kto był na zaprzysiężeniu Joe Bidena?

Kto pojawił się na zaprzysiężeniu Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych? Nie zabrakło gwiazd i byłych par prezydenckich. Zobacz zdjęcia.

Dzisiaj oczy całego świata zwrócone są na Stany Zjednoczone. Joe Biden został zaprzysiężony na 46. prezydenta jednego z największych światowych mocarstw. Amerykanie nie ukrywali, że cieszą się z tego stanu rzeczy. Już podczas kampanii wyborczej kontrkandydat Donalda Trumpa cieszył się wielkim poparciem wśród gwiazd show-biznesu. Jennifer Lopez, Lady Gaga oraz wiele innych sław otwarcie mówiło o tym, że zamierzają oddać na niego swój głos. Kontrowersyjna polityka jego poprzednika nie cieszyła się zaufaniem ludu.

Minione kilka godzin należało tylko i wyłącznie do Joe Bidena, który przez kolejne 4 lata będzie mieszkał razem ze swoją żoną Jill w Białym Domu. Kandydat Partii Demokratycznej został przyjęty z największymi honorami. Hymn narodowy zaśpiewała sama Lady Gaga, która jak zwykle postawiła na nieco kontrowersyjną stylizację. Podczas inauguracji prezydentury na scenie pojawiła się także „oblepiona” diamentami i złotem Jennifer Lopez.

Jedynymi osobami, które tego dnia miały ponure miny są Donald Trump i jego żona Melania, którzy opuścili Biały Dom w posępnych nastrojach.

Byłe pary prezydenckie USA na zaprzysiężeniu Joe Bidena

Donald Trump do ostatniej chwili nie mógł pogodzić się ze swoją przegraną, a podczas ostatniego przemówienia zaskoczył wszystkich zgromadzonych. Wyłamał się z wieloletniej tradycji i nie wziął udziału w zaprzysiężeniu swojego następcy. Na uroczystościach pojawili się natomiast inni byli prezydenci Stanów Zjednoczonych.

Joe Biden tego dnia miał przy sobie ogromne wsparcie. Oprócz ukochanej żony, dzieci i wnuczek u jego boku pojawili się także Barack Obama, Michelle Obama, George W. Bush, Laura Bush, Bill Clinton, Hillary Clinton.

Chociaż Joe Biden był otoczony całą rzeszą przyjaznych sobie osób, to była to jedna z najskromniejszych inauguracji w historii USA. Ze względu na pandemię nowy prezydent prosił Amerykanów o to, by nie podróżowali do Waszyngtonu, a uroczystość obejrzeli w domu przed telewizorem.

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z zaprzysiężenia Joe Bidena.


Michelle i Barack Obama – zaprzysiężenie Joe Bidena

Michelle i Barack Obama – zaprzysiężenie Joe Bidena

Michelle i Barack Obama – zaprzysiężenie Joe Bidena

Michelle i Barack Obama – zaprzysiężenie Joe Bidena

George W. Bush i Laura Bush – zaprzysiężenie Joe Bidena

George W. Bush i Laura Bush – zaprzysiężenie Joe Bidena

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×