Szukaj

Melania i Donald Trump ostatni raz opuszczają Biały Dom. Miny nietęgie, stylizacje pogrzebowe. Pierwsza Dama złamała tradycję

Donald Trump i Melania Trump

Donald Trump i Melania Trump

Donald Trump i jego żona Melania opuścili dzisiaj Biały Dom. Małżonkowie nie mieli zamiaru ukrywać swojego niezadowolenia. Jak wyglądali? Była już Pierwsza Dama USA swoją stylizacją podkreśliła ponury nastrój.

Donald Trump w ostatnich wyborach prezydenckich w USA ubiegał się o reelekcję. Niestety tym razem nie wzbudził już tak dużego zaufania wśród Amerykanów. Jego głównym przeciwnikiem był Joe Biden i to on już dzisiaj zostanie zaprzysiężony na najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych.

Odchodzący ze stanowiska biznesmen cały czas nie mógł się pogodzić z tym, co się stało. Uważał, że głosowanie zostało sfałszowane, a jego prawnik wystąpił z wnioskami do sądów w kilku stanach, aby podważyć wyniki. Ponowne kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

Chociaż były już prezydent nie uzyskał poparcia, które pozwoliłoby mu pozostać w Białym Domu, to nadal ma wierną grupę swoich zwolenników, którzy w ramach protestu wdarli się do Kapitolu i wywołali zamieszki. Kilka dni temu zginęły aż 4 osoby, a 50 zostało aresztowanych. Chociaż Trump próbował złagodzić sytuację, to i tak w jego oficjalnych przemówieniach dopatrzono się przesłanek nawołujących do przemocy.

Na kilka dni przed końcem prezydentury został zablokowany przez wszystkie największe media społecznościowe. Zbanowali go między innymi: Facebook, Instagram, Twitter, oraz You Tube. Dzisiaj Donald Trump i jego żona Melania opuścili Biały Dom.

Donald Trump i Melania opuszczają Biały Dom

Na dzisiaj zostało zaplanowane zaprzysiężenie Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump i jego żona nie ukrywają swojej niechęci do następców. Zerwali z 70-letnią tradycją i nie zaprosili Bidenów do Białego Domu, aby oprowadzić ich po posiadłości. Nie mają także zamiaru uczestniczyć w zaprzysiężeniu nowej głowy państwa.

Donald i Melania opuścili Biały Dom kilka minut po godzinie 14 czasu polskiego. Prezydent powiedział kilka słów do Amerykanów, którzy zgromadzili się przed budynkiem.

Moja prezydentura była znakomita pod każdym względem. Mówię wam „do widzenia”, ale mam nadzieję, że to nie będzie długie pożegnanie. Jeszcze się zobaczymy – podsumował ostatnie 4 lata.

Małżonkowie mieli bardzo smutne miny i próżno było szukać uśmiechu. Melania swoją stylizacją zerwała też z kolejną amerykańską tradycją. Odchodzące Pierwsze Damy zawsze ubierały się tego dnia w barwy flagi narodowej. Żona Donalda Trumpa włożyła na siebie czarny krótki żakiet z asymetrycznym zapięciem i suknię w tym samym kolorze.

Do ponurej stylizacji dobrała czarne szpilki od Christiana Louboutina z krokodylej skóry warte 795 dolarów (prawie 3 tys. zł) i torebkę Birkin od Hermesa za 70 tys. dolarów (ok. 265 tys. zł). Wszystko uzupełniła czarnymi długimi rękawiczkami i okularami przeciwsłonecznymi. Wyglądała jak kobieta w żałobie.

Podobnie jak jej mąż postanowiła pożegnać się z osobami, które zgromadziły się pod siedzibą prezydentów.

Bycie waszą pierwszą damą było wielkim honorem. Dziękuję za waszą miłość i wasze wsparcie. Niech Bóg wam błogosławi, niech Bóg błogosławi waszym rodzinom i całej Ameryce – powiedziała Melania.

Po tych słowach małżonkowie wsiedli na pokład helikoptera Marine One, który czekał na nich przed Białym Domem. Polecieli na Florydę.


Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Co za artykuł, gdzie te ponure nastroje? zwyczajne kłamstwo, Melania była wyjątkowo uśmiechnięta, radosna

 • Gość pisze:

  Wyglądała pieknie, jak zawsze. Żadna pokraka demokratyczna nie dorównuje jej. Zawsze była krytykowana przez zazdrość i niechęć do prezydenta Trumpa, który był najlepszym prezydentem, wszystko robił dla ludzi i państwa, które stawiał na pierwszym miejscu. Ok. 80 milionów ludzi głosowało na Trumpa, mówi ci to coś tepaku???

 • Gość pisze:

  Bye bye! I nie wracajcie! Dosyć zakłamania, głupoty i niewiedzy, jakie towarzyszyły temu facetowi udającemu prezydenta USA przez ostatnie lata.

 • Gość pisze:

  Melania wyglądała jak zwykle pięknie, klasa sama w sobie

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×