Szukaj

Donald Trump nie ma zamiaru odpuścić. Oto, co powiedział opuszczając gabinet w Białym Domu

Donald Trump

Donald Trump

Donald Trump wygłosił swoje ostatnie przemówienie, żegnając się z Amerykanami pod Białym Domem. Okazuje się, że nadal nie pogodził się z przegraną. Co powiedział?

Dzisiaj Amerykanie obchodzą jeden z najważniejszych dni rozpoczynającego się roku. Joe Biden został zaprzysiężony na urząd prezydenta USA. Na inauguracji pojawiło się wiele gwiazd show-biznesu, które już podczas kampanii prezydenckiej nie ukrywały swojego poparcia dla kontrkandydata Trumpa.

Hymn narodowy podczas uroczystości wykonała Lady Gaga, a wielki popis wokalny dała także Jennifer Lopez, która zachwyciła stylizacją. Niestety tej wielkiej radości nie podzielał ustępujący ze stanowiska Donald Trump.

Były prezydent USA cały czas nie może przełknąć gorzkiego smaku porażki. Tuż po ogłoszeniu wyników przegranych przez niego wyborów domagał się ponownego przeliczenia głosów w kilku stanach. Przeprowadzone kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości. On sam jednak cały czas uważał, że wybory zostały „skradzione”.

Chociaż jego prezydentura nie cieszyła dobrą sławą wśród większości Amerykanów, to nadal miał silną grupę zwolenników. Ostatnie dni jego rządów upłynęły pod znakiem skandalu po tym jak popierająca go grupa wtargnęła do Kapitolu i wywołała zamieszki.

Ostatnie słowa Donalda Trumpa przed opuszczeniem Białego Domu

Donald Trump dzisiaj krótko po godzinie 14 polskiego czasu opuścił Biały Dom. Razem z żoną Melanią wychodząc przed siedzibę prezydentów USA, trzymali się za ręce i nie ukrywali swojego niezadowolenia. Była Pierwsza Dama postawiła na bardzo ponurą stylizację i wyłamała się z kolejnej tradycji, którą piastowały jej poprzedniczki, nie zakładając na siebie kolorów narodowej flagi.

Małżonkowie nie silili się też zbytnio na uśmiech. Po przylocie do Maryland Trump wygłosił krótkie przemówienie:

To był wielki zaszczyt być waszym prezydentem… Zawsze będę o was walczył. Będę obserwował. Będę słuchał. Życzę nowej administracji powodzenia i wielkich sukcesów. Myślę, że odniesie wielki sukces. Mają podstawy do zrobienia czegoś naprawdę spektakularnego.

Przed wejściem do czekającego na nich przed Białym domem helikoptera Donald Trump powiedział kilka słów do zgromadzonych osób. Okazuje się, że cały czas nie ma zamiaru odpuścić:

Do widzenia. Kochamy was. Wrócimy w jakiejś formie. Życzę miłego życia. Do zobaczenia wkrótce – skwitował.

Donald Trump nie zdradził jednak żadnych szczegółów dotyczących jego pomysłu na powrót do Białego Domu. Może już za 4 lata ponownie zechce kandydować na ten urząd?


Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Donald i Melania Trump opuszczają Biały Dom

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Nareszcie,teraz kolej na Kaczyńskiego,Dudę i Rydzyka.

    • Gość pisze:

      To był mój prezydent, najlepszy w historii USA. Zajmij się sprawami Polski, a nie komentuj o sprawach, które przekraczają twój poziom logicznego rozumowania.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×