Szukaj

Lady Gaga narobiła szumu na zaprzysiężeniu Joe Bidena! Kreacja spektakularna. Wszyscy mówią o jednym detalu

Lady Gaga – zaprzysiężenie Joe Bidena

Lady Gaga – zaprzysiężenie Joe Bidena

20 stycznia odbyła się uroczystość zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie uświetniła Lady Gaga, która wykonała hymn narodowy. Jej stylizacja na długo wszystkim zapadnie w pamięć. Jak wyglądała?

20 stycznia 2021 roku jest wyjątkowym dniem dla Stanów Zjednoczonych. To dzisiaj zaprzysiężony został nowy prezydent USA, Joe Biden. To prawdziwe święto dla Amerykanów. Kandydat Demokratów zastąpił Donalda Trumpa. W uroczystości przejęcia władzy na Kapitolu udział wzięło wiele gwiazd, które swoją obecnością uświetniły ceremonię.

Podczas zaprzysiężenia 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych hymn narodowy wykonała Lady Gaga. Artystka zaskoczyła wszystkich swoją interpretacją utworu oraz niebanalną stylizacją.

Lady Gaga zaśpiewała hymn USA na Kapitolu. Jak wyglądała?

Dzień przed zaprzysiężeniem nowego prezydenta gwiazda wybrała się do Kapitolu, aby odmówić modlitwę, w której prosiła o to, aby Amerykanie ze spokojem podeszli do dzisiejszych uroczystości:

Modlę się, że jutro będzie dniem pokoju dla wszystkich Amerykanów. Dzień miłości, a nie nienawiści. Dzień akceptacji, a nie strachu. Dzień marzeń o naszej przyszłości w szczęśliwym kraju. Marzenie o braku przemocy, marzenie o bezpieczeństwie naszych dusz. Miłość z Kapitolu.

Inauguracja zaprzysiężenia 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena odbyła się w środę o godzinie 17.00 czasu polskiego. Podczas wydarzenia pojawiło się wiele gwiazd, wśród których zaszczytną funkcję sprawowała Lady Gaga. Wokalistka wykonała hymn narodowy Stanów Zjednoczonych.

Śpiewanie naszego hymnu narodowego dla narodu amerykańskiego to mój zaszczyt. Zaśpiewam podczas ceremonii, przejścia, chwili zmiany – między 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych a 46. Ma to dla mnie wielkie znaczenie. – napisała na Instagramie na kilka dni przed wydarzeniem.

Gwiazda zaskoczyła wszystkich wykonaniem utworu oraz stylizacją, jaką wybrała na tę okoliczność.

Na scenie pojawiła się w bardzo odważnej kreacji. Góra sukienki była prosta i wyglądem przypominała marynarkę, jednak zdobywczyni Oscara i Grammy ozdobiła ją wielką broszką w kształcie złotego gołębia – temu elementowi media poświęciły najwięcej miejsca. Ptak miał rozpostarte skrzydła i gałązkę oliwną w dziobie, które uznawane są za utrwalony przez chrześcijan symbol duszy i pokoju wywodzący się ze starożytności. Są też tacy, którzy błędnie skojarzyli biżuterię Gagi z serią filmów Igrzyska śmierci. Tam ptakiem-symbolem buntu był jednak nie gołąb, a kosogłos.

Dół kreacji robił największe wrażenie. Obszerna, asymetryczna różowa spódnica utrudniała jej swobodne zejście ze schodów. Wokalistka postawiła na prostą fryzurę. Włosy zostały spięte wysoko w delikatny warkocz przeplatany czarną wstążką. Z tyłu upięcie przyozdobiła niewielką czerwoną różą. W uszach miała złote kolczyki w kształcie gałązki zakończonej liśćmi.

To nie pierwszy raz, gdy Lady Gaga odśpiewywała hymn Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy zrobiła to podczas finału Super Bowl, który odbył się w 2016 roku. Jej występ został odebrany bardzo ciepło. Wokalistka wykonała hymn w duecie z Marlee Matlin, niesłyszącą aktorką, która wykonała utwór w języku migowym.

Jak podobał Wam się występ Lady Gagi podczas zaprzysiężenia Joe Bidena?


Lady Gaga – zaprzysiężenie Joe Bidena

Lady Gaga – zaprzysiężenie Joe Bidena

Lady Gaga – zaprzysiężenie Joe Bidena

Lady Gaga – zaprzysiężenie Joe Bidena

Lady Gaga – zaprzysiężenie Joe Bidena

Lady Gaga – zaprzysiężenie Joe Bidena

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×