Szukaj

Dzieci i wnuczki wspierały Joe Bidena na zaprzysiężeniu na 46. prezydenta USA. Nie zabrakło wzruszających scen

Joe Biden zaprzysiężenie

Joe Biden zaprzysiężenie

Joe Biden został zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Podczas ceremonii towarzyszyła mu rodzina. Kto jako pierwszy pogratulował mu objęcia stanowiska prezydenta?

20 stycznia Joe Biden został zaprzysiężony na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pokonał on w wyborach prezydenckich Donalda Trumpa. Choć niemal do końca w głosowaniu szli łeb w łeb, już kilka tygodni temu było wiadomo, że to kandydat Demokratów zostanie głową państwa. Dzisiejszy dzień był jedynie formalnością i celebracją całego wydarzenia.

Na ceremonii zaprzysiężenia obecnych było wiele gwiazd, które od początku dawały Joe Bidenowi bardzo silne poparcie. Wiele z nich krytykowało politykę Donalda Trumpa i otwarcie mówiło o tym, że swój głos oddadzą na kandydata Demokratów. Nowy prezydent mógł liczyć nie tylko na wsparcie artystów, ale i członków swojej rodziny. To oni towarzyszyli mu nie tylko w trakcie kampanii wyborczej, ale i w momencie zaprzysiężenia.

Dzieci i wnuczki Joe Bidena na zaprzysiężeniu na prezydenta USA

Joe Biden jest doświadczonym politykiem, jednak dwukrotnie musiał stawić czoło rodzinnej tragedii. W wypadku tuż przed Bożym Narodzeniem 1972 roku zginęła jego pierwsza żona, Neilla. Kobieta podróżowała autem z trojgiem dzieci, gdy te zostało uderzone przez samochód dostawczy. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniosła również ich malutka córka, Naomi, a dwóch synów – HunterBeau trafili w ciężkim stanie do szpitala. Drugi z nich zmarł w 2015 roku. W wieku 46 lat przegrał walkę z nowotworem.

Hunter Biden jest amerykańskim prawnikiem i doradcą inwestycyjnym. Był przedmiotem teorii spiskowych, forsowanych przez Donalda Trumpa, które dotyczyły transakcji bankowych i działań korupcyjnych na Ukrainie, w których miał uczestniczyć.

Nowy prezydent USA doczekał się również dziecka z obecną żoną. Ashley Biden bardzo wspierała ojca i często pojawiała się na wiecach wyborczych. W sierpniu poprowadziła zdalnie spotkanie Kobiety Wisconsin dla Joe Bidena.

Kiedy mówię, że jestem gotowa na prezydenturę Bidena, to nie tylko dlatego, że uważam mojego ojca za najlepszego człowieka (…) Pomoże nam rozwiązać wielkie wyzwania naszego pokolenia. Ma empatię i zapał, żeby pomóc w kwestiach rasowych i ekonomicznych nierówności, które osłabiają wiele społeczeństw – mówiła wtedy.

Hunter Biden i Joe Biden na zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta USA

Hunter Biden i Joe Biden na zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta USA

Joe Biden ma wielkie szczęście, ponieważ zawsze może liczyć na wsparcie najbliższych. Po ceremonii zaprzysiężenia, która odbyła się w West Side na Kapitolu, w pierwszej kolejności podeszli do niego członkowie rodziny. Jako pierwsza gratulacje złożyła mu Ashley, która czule przytuliła ojca. Zaraz po niej podszedł Hunter, który pogratulował ojcu nowej funkcji. Jill Biden również pospieszyła z gratulacjami.

Na dzień przed ceremonią Ashley wzięła udział w wywiadzie dla programu Today, w którym przyznała, że Melania Trump nie spotkała się z przyszłą Pierwszą Damą oraz nie udzieliła jej informacji na temat tego, jak powinna wykonywać swoje obowiązki, stosując przy tym tradycyjny protokół.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z zaprzysiężenia Joe Bidena. Uważacie, że kandydat Demokratów będzie dobrym prezydentem?


Naomi Biden i Natalie Biden – wnuczki Joe Bidena na zaprzysiężeniu

Naomi Biden i Natalie Biden – wnuczki Joe Bidena na zaprzysiężeniu

Hunter Biden i Joe Biden na zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta USA

Hunter Biden i Joe Biden na zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta USA

Temporary

President-elect Joe Biden, prays with his daughter Ashley Biden before he is sworn in as 46th president of the United States during the 59th Presidential Inauguration at the U.S. Capitol in Washington, Wednesday, Jan. 20, 2021. (AP Photo/Andrew Harnik)

Dodaj komentarz

 • Gośćx pisze:

  Szkoda Trampa, oszukali go, najlepszy prezydent od lat. Amerykanie jeszcze tego pożałują. Wybrali dziadka z demencją

 • Gość pisze:

  No i co z tym moim komentarzem ,zweryfikowany? Poprawny politycznie? Prawda nikogo nie obraża.

 • Gość pisze:

  Te wybory zpszostały sfałszowane,o nieprawidłowościach usłyszał cały świat,więc czym się tu ekscytować? To koniec demokracji i wolności w Ameryce,która była zawsze wzorem dla świata,a jej symbol STATUA WOLNOŚCI, płacze widząc ,co stało siè z Ameryką.Myśle,że ten zomny prysznic przyda siè obywatelom USA,obudzą się
  Nie przekupią wszystkich,bo żeby jednym coś dać,innym trzeba będzie zabrać.To oczywiste .Trump postawił na wzrost gospodarczy,a ci podniosą podatko ,zniszczą klasę średnią i wprowadzą zamordyzm na wzór chiński ,bo ludzie tego nie wytrzymają ,niewykluczone ,że rozpętajà wojnę na bliskim wschodzie i napadną na Iran. Gdyby Trump zgodził się na taki scenariusz ,to on byłby zaprzysiężony na drugą kadencję.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×