NewsyIga Świątek zalała się łzami po porażce. Ojciec zdradził ciekawy szczegół

Iga Świątek zalała się łzami po porażce. Ojciec zdradził ciekawy szczegół

Iga Świątek (fot. KAPiF)
Iga Świątek (fot. KAPiF)
10.01.2024 12:41

Nie ma w Polsce drugiej tenisistki, która cieszyłaby się obecnie równie dużym zainteresowaniem jak Iga Świątek. Swoimi licznymi sukcesami sportsmenka ugruntowała sobie pewne miejsce w historii polskiego sportu. Jak podkreśla, zawsze może liczyć na wsparcie swojego taty, który wytrwale kibicuje jej niezależnie od powodzenia w meczach. Tomasz Świątek w ostatniej rozmowie zdradził ciekawy szczegół na temat porażki swojej córki podczas igrzysk w 2021.

Iga Świątek nie płakała ze względu na porażkę

Fani tenisistki z pewnością pamiętają, jak mocno Iga przeżyła porażkę z Paulą Badosą w czasie wielkich rozgrywek. Jej ojciec wyjaśnił jednak, że późniejsze łzy wcale nie wynikały z tego faktu. Świątek obiecała sobie pewną rzecz, której nie udało jej się spełnić. Dotyczyła ona właśnie jej taty.

Łzy nie wynikały z tego, że przegrała, tylko z tego, że nie sprawiła mi urodzinowego prezentu w postaci zwycięstwa, bo tak jej na tym zależało. A w Paryżu 26 lipca będzie ceremonia otwarcia... - powiedział "Przeglądowi Sportowemu".

Nic jednak straconego. W tym roku gwiazda polskiego tenisa ma zamiar dać z siebie wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony w Paryżu.

Jest wszechstronnie przygotowana

Tomasz Świątek gorąco zapewnił, że jego córka jest świetnie przygotowana na nadchodzące wyzwanie. Jej zespół już teraz pozostaje w pełnej gotowości przed igrzyskami.

Na pewno Iga w Paryżu wybierze najlepsze możliwe rozwiązanie. Ma przy sobie doświadczonego trenera Tomasza Wiktorowskiego, ma Darię Abramowicz, która też ma doświadczenie i duży wpływ na to, co dzieje się u Igi. Ma też Macieja Ryszczuka, który w cieniu wykonuje świetną robotę w obszarze przygotowania fizycznego. Taki zespół może jej pomóc w każdej sytuacji - wyjaśnił.

Czekacie?

Iga Świątek na Malediwach
Iga Świątek na Malediwach
Iga Świątek na Malediwach
Iga Świątek na Malediwach
Iga Świątek na Malediwach
Iga Świątek na Malediwach
Iga Świątek wygrała French Open 2023 (East News)
Iga Świątek wygrała French Open 2023 (East News)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także