NewsyTak Iga Świątek świętowała sukces mistrzyni. Zdjęcie przedostało się do sieci

Tak Iga Świątek świętowała sukces mistrzyni. Zdjęcie przedostało się do sieci

Iga Świątek
Iga Świątek
Zuza Maciejewska

11.10.2020 10:40, aktual.: 11.10.2020 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iga Świątek zapisała się w historii polskiego sportu. Dotarła do finału wielkoszlemowego turnieju Roland Garros 2020 i okazała się być bezkonkurencyjna. W ostatecznym starciu pokonała Amerykankę rosyjskiego pochodzenia, Sofię Kenin, a swoją grą zachwyciła nie tylko Polskę, ale i cały świat.

Gdy emocje nieco opadły, tenisistka w mediach społecznościowych skomentowała zwycięstwo. W najnowszym poście w social mediach pokazała, że sukces nie uderzył jej do głowy. Napisała m.in.:

Ciężko opisać znaczenie, jakie ma dla mnie ten dzień. Osiągnięcie czegoś, o czym marzyło się tak długo wydaje się mało realne. A jednak jestem tu i właśnie wygrałam turniej Wielkiego Szlema!

Zachowała się też z wielką klasą i podziękowała rywalce.

Sofia, dziękuję Ci za mecz i życzę Ci wszystkiego, co najlepsze.

Iga Świątek świętuje sukces. Od pierwszych chwil otacza się luksusem

Świątek podczas turnieju nie była sama. Na trybunach mocno trzymali za nią kciuki jej najbliżsi: ojciec i siostra zawodniczki. Okazuje się, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie jeden ze sponsorów, który zapewnił bardzo komfortowe warunku podróży — transport odbywał się prywatnym odrzutowcem.

Dzięki hojnemu gestowi jeden z firm bliscy Igi mogli być naocznymi świadkami jej sukcesu. Obserwowali jak pokonuje swoją rywalkę, a potem odbiera puchar. Gdy emocje nieco opadły, tenisistka mogła się nieco wyciszyć i w spokojnej atmosferze spotkać się ze swoimi bliskimi.

Dowodem jest zdjęcie, które udostępniła na Twitterze Daria Abramowicz, psycholog, która współpracuje z tenisistką. Iga wraz ze swoimi bliskimi siedzi przy jednym stole, widać, że stoją na nim kieliszki . Z pewnością sukces Świątek był doskonałą okazją do wzniesienia niejednego toastu.

Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu
Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu
Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu
Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu
Iga Świątek, Agata Świątek i Tomasz Świątek
Iga Świątek, Agata Świątek i Tomasz Świątek
Iga Świątek i Agata Świątek
Iga Świątek i Agata Świątek
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także