Cenzura na pogrzebie Nawalnego? Borys Szyc publikuje zdjęcie, którego nie chciały pokazać media

Cenzura na pogrzebie Nawalnego? Borys Szyc publikuje zdjęcie, którego nie chciały pokazać media

Cenzura na pogrzebie Nawalnego? Szyc publikuje zdjęcie, które poruszyło internautów
Cenzura na pogrzebie Nawalnego? Szyc publikuje zdjęcie, które poruszyło internautów
Źródło zdjęć: © East News, KAPif | WOJCIECH STROZYK
02.03.2024 07:54

Pogrzeb Aleksieja Nawalnego, opozycjonisty i krytyka Putina, stał się wydarzeniem o globalnym znaczeniu. W uroczystościach w Moskwie uczestniczyły tysiące osób, a miliony śledziły je online. Aktor Borys Szyc podzielił się w mediach społecznościowych poruszającym zdjęciem z ceremonii, które niechętnie pokazywały media.

1 marca miała miejsce uroczystość pożegnania Aleksieja Nawalnego. W ostatniej drodze towarzyszyły mu tysiące ludzi w Moskwie, a wirtualnie miliony z całego globu. Jednak to, co się wydarzyło na ceremonii, jest tematem głośnych dyskusji. Aktor Borys Szyc opublikował poruszające zdjęcie z uroczystości, którego dotychczas unikały mainstreamowe meda.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tajemnica Śmierci Nawalnego

Aleksiej Nawalny, prominentny oponent Władimira Putina, zmarł 16 lutego w kolonii karnej IK-3 w Charp. Spędził tam ostatnie trzy lata. Jego śmierć wywołała falę smutku i oburzenia na całym świecie. Nawalny był znany z organizowania demonstracji i publicznego sprzeciwiania się polityce Kremla. Był również ofiarą próby otrucia nowiczokiem, którą przeżył wcześniej.

Przyczyny śmierci Aleksieja Nawalnego pozostają niejasne. Według oficjalnych doniesień poczuł się źle po spacerze i nagle stracił przytomność. Pomimo natychmiastowej interwencji medycznej, nie udało się uratować życia opozycjonisty. Te okoliczności wywołały liczne spekulacje i kontrowersje, zwłaszcza w kontekście wcześniejszych ataków na Nawalnego oraz jego działalności politycznej.

Borys Szyc szokuje zdjęciem z pogrzebu Nawalnego

Na swoim Instagramie Borys Szyc opublikował zdjęcie z ceremonii pogrzebowej Nawalnego. Fotografia przedstawia otwartą trumnę z ciałem zmarłego opozycjonisty. Jest to mocny i poruszający obraz, który nie został opublikowany przez wiele mediów.

To jest bardzo smutny dzień. Ilu ludzi jeszcze zginie przez tego tyrana. Ilu ludzi żyje w strachu. W zniewoleniu. Wydaje się to tak abstrakcyjne w XXI wieku. A jednak…

Wpis Szyca spotkał się z dużym odzewem internautów. Wśród komentujących znalazł się m.in. aktor Jacek Poniedziałek, który wyraził swój żal i gniew z powodu śmierci Nawalnego.

Nie da się zalajkować takiej tragedii. I takiego draństwa tego socjopaty i masowego mordercy! - napisał aktor.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także