Szukaj
Szukaj
Dziś niedziela, 21.01.2018

Kto z Polski na Eurowizję 2017? Jakie piosenki zgłoszono na preselekcje?

Eurowizja 2017 preselekcje


Piosenki zgłoszone na preselekcje do Eurowizji 2017

Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2017? Odpowiedź poznamy już 11 lutego. Wcześniej TVP ogłosi piosenki zakwalifikowane do preselekcji. Kto trafi na listę? Codziennie poznajemy kolejne gwiazdy zainteresowane udziałem w konkursie. Poniżej możecie posłuchać zgłoszonych propozycji. Pamiętajcie, że są to tylko kandydaci do Krajowych Eliminacji 2017. Od 5 do 10 artystów wybierze profesjonalne jury, a o tym, który utwór pojedzie do Kijowa zdecydują telewidzowie w głosowaniu SMS.

Lista piosenek zakwalifikowanych do preselekcji na Eurowizję 2017

  1. Aneta SablikUlalala  (posłuchaj)
  2. Martin FitchFight for Us (posłuchaj)
  3. Kasia MośFlashlight  (posłuchaj)
  4. Carmell – Faces (posłuchaj)
  5. Agata NizińskaReason (posłuchaj)
  6. Isabell Otrębus-Larsson – Voiceless (posłuchaj)
  7. Rafał BrzozowskiSky Over Europe (posłuchaj)
  8. Małgorzata „Lanberry” UściłowskaOnly Human (posłuchaj)
  9. PaullaChcę tam z Tobą być (posłuchaj)
  10. Olaf BressaYou Look Good (posłuchaj)

Aneta Sablik „Ulalala”

Zwyciężczyni niemieckiej edycji Idola, której płyta The One była nr 1 w Niemczech, Austrii i Szwajcarii chce reprezentować Polskę na Eurowizji 2017! Aneta Sablik na preselekcje zgłosiła piosenkę Ulalala. Jeśli to ona pojedzie do Kijowa, 12 punktów od zachodnich sąsiadów raczej mamy w kieszeni.

Ivs Alter „Like a miracle”

Iwona Kompała, czyli Ivs Alter, może być czarnym koniem tegorocznych preselekcji do Eurowizji 2017. Piosenkę Like a miracle nagrała w ostatniej chwili w Londynie. Stworzyli ją producenci przebojów Craiga Davida i Enrique Iglesiasa. Czy to ona będzie kandydatką z Polski do Kijowa? Posłuchajcie.

Mateusz Maga „First Kiss”

Pierwszym kandydatem, który opublikował piosenkę na Eurowizję 2017 był Mateusz Maga. Finalista Top Model wierzy, że jego piosenka First Kiss może przynieść mu sukces na scenie muzycznej, a Polsce pierwsze zwycięstwo na Eurowizji. Czy tak będzie? Opinie internautów są mocno podzielone.

Edyta Strzycka „After All”

Na udział w preselekcjach liczy też Edyta Strzycka, finalistka programu The Voice of Poland. Jej piosenka na Eurowizję 2017 nosi tytuł After All, a za tekst odpowiada Ian Rooth – były wokalista hiszpańskiego zespołu West Avenue.

Iwona Węgrowska „Alone”

Iwona Węgrowska po raz trzeci chce wystąpić w preselekcjach na Eurowizję 2017. Pomóc jej w tym ma piosenka Alone, którą fani określi jako najsłabszą spośród opublikowanych potencjalnych kandydatów.

Anna Cyzon „Not Completely Yours”

Anna Cyzon w 2010 roku otarła się o wyjazd na Eurowizję dla Polski. Z piosenką Love Me zajęła drugie miejsce w preselekcjach. Teraz znów próbuje swoich sił, tym razem z balladą rockową Not Completely Yours.

Alicja Ruchała „No Longer Want You”

Alicja Ruchała zyskała popularność jako modelka głównie w Turcji, Rosji i Grecji. Polka pojawiła się na kilku okładkach międzynarodowych magazynów takich jak Elle, Harper’s Bazaar czy Vogue. Teraz chce reprezentować Polskę na Eurowizji 2017. Jej piosenka No Longer Want You ma szansę zakwalifikować się do preselekcji? Trzymamy kciuki.

Paulla „Chcę tam z tobą być”

Dla Paulli występ na Eurowizji 2017 byłoby nie tylko szansą na powrót na scenę w Polsce, ale też spełnieniem marzeń o karierze w Europie. Jej piosenka na preselekcje to polskojęzyczna ballada Chcę tam z tobą być.

Leszek Stanek „Give Me a Hug”

Na Eurowizję 2017 chce jechać także… Leszek Stanek. Okazuje się, że uczestnik Azja Express ma nie tylko ciekawy głos, ale też utwór, który być może odniesie sukces w Europie.

Aktualizacja: Leszek Stanek wycofał się z udziału w preselekcjach.

Olena „Apokalipsa”

Swoją piosenką w Kijowie chciałaby zaśpiewać także Olena. Na preselekcje zgłosiła balladę Apokalipsa.

Kaja Paschalska „On And On”

Swoje nadzieje z udziałem w preselekcjach do Eurowizji 2017 wiąże aktorka Kaja Paschalska. Jej dwie płyty sprzedały się dobrze na początku lat 00. Czy On and on zapowiada podobny sukces?

Ronney „Jestem jaki jestem”

Czas na polskojęzyczną propozycję. Z piosenką Jestem jaki jestem na Eurowizji 2017 chciałby wystąpić Ronney, czyli Rafał Pacholski. Prywatnie ogromny fan konkursu, który zyskał popularność nagrywając covery takich hitów jak My Słowianie czy To Nie Ja.

AreQue „The One”

O bilet do Kijowa chce zawalczyć w preselekcjach również AreQue. Szansą na sukces ma być piosenka The One, która miała premierę w internecie już dwa miesiące temu.

Mariusz Wawrzyńczyk „Zawsze pod wiatr”

Zawsze pod wiatr to propozycja Mariusza Wawrzyńczyka. Autorem kompozycji jest Marcin Nierubiec, który napisał piosenkę Legenda Marcina Mrozińskiego na Eurowizję 2010.

Kto zgłosił piosenkę na preselekcje do Eurowizji 2017?

Polskę na Eurowizji 2017 chcą reprezentować też Gosia Andrzejewicz, Anna Karwan, Madox, Helolove.

Wiadomo już, że w preselekcjach nie zobaczymy na pewno Dawida Kwiatkowskiego, Darii Zawiałow oraz Dody.

Zobacz: Kandydaci na Eurowizję 2017: Są kolejni chętni! Wśród nich gwiazda dla której może to być wielki powrót. Posłuchajcie jej piosenki

Czy śledzisz preselekcje do Eurowizji 2017?Komentarzy: 56


Gość | 10 lutego 2017, 21:38

Totalna beznadzieja !!!


Gość | 10 lutego 2017, 20:45

Faktycznie ciężki klimat tak sobie słuchałem słuchałem co każdą piosenkę rozczarowanie sięgało coraz wyżej …. 😀 lecz ostatni zespół skopiowałem w youtube wyskoczyła jedna piosenka .. i powiem że bardzo ale to bardzo jestem zaskoczony wokalistką heh 🙂 super głos chyba że to mój typ akurat muzyki … poczekam na oficjalną odsłonę piosenki na eurowizję … chociaż jakaś nadzieja została że ktoś umie śpiewać. A gdyby komuś chciało się posłuchać o czym mówię to zespół Helolove – Hide & Seek wystarczy wpisać w youtube. Pozdrawiam Wszystkich


Gościu | 10 lutego 2017, 13:30

Żenada, posiadając tyle gwiazd obecnie na Polskiej scenie wystawiamy takie g… . Mamy gwiazdy doświadczone posiadające świetne utwory a My wystawiamy modelki, modelów i celebrytów. Polska po prostu Polska.


Gość | 10 lutego 2017, 09:44

Z tymi piosenkami niestety nie mamy szans na Eurowizji.


Karolina | 9 lutego 2017, 19:13

Tylko z AreQue możemy chyba coś zdziałać. Reszta tragedia, nie wyjdziemy nawet z półfinału. Gdyby mógł jechać Michał Szpak…


Gość milena | 9 lutego 2017, 14:42

zadna z tych piosenek niema szans zeby zajacjakies pozadne miejsce sadze ze polska niedostanie sie do finalu nie z tymi piosenkami


Gość | 8 lutego 2017, 20:38

Najlepszy song Strzyckiej, ciekaw jestem też Paschalskiej. Reszta – miernoty.


Gość | 6 lutego 2017, 22:41

Ło matko same smenty jakieś…


Gość | 6 lutego 2017, 15:12

LESZEK STANEK dobra piosenka szkoda że się wycofał


Gość | 6 lutego 2017, 14:38

No kochani artyści ci z górnej półki coś winni jesteście społeczeństwu przecież ludzie kupują wasze płyty i macie z czego w luksusie żyć to może byście poczuli się do obowiązku i wystartowali w preselekcjach do eurowizji niż narzekać .Więcej pokory pychę schować daleko.


Gość | 6 lutego 2017, 14:29

wszyści ci artyści co tak narzekają na eurowizję psioczą a potem i tak oglądają -obłuda


Gość | 6 lutego 2017, 14:23

w ubiegłym roku aż za dużo było dobrych artystów z piosenkami a w tym brakuje, chyba się obrazili na TVP i pana Jacka Kurskiego ale co to ma do rzeczy przecież taki wykonawca jedzie promować Polskę i samego siebie na cały świat dobra okazja.P.s dobra piosenka Grzegorz Wilk z zespołem


Gość | 5 lutego 2017, 17:19

Słabo w tym roku… skończy się na pierwszym półfinale:(


Gość | 5 lutego 2017, 11:14

Gdyby ALICJA RUCHAŁA zmieniła imię i nazwisko na angielskie wersje np. Alicia Fucking myśle, że czołówka była by nasza!


GośćM | 5 lutego 2017, 04:43

Niech wyślą Cypisa.


GMMość | 4 lutego 2017, 22:28

z tych propozycji to (moim zdaniem) tylko Paula albo ta ULLLALA


Gość | 4 lutego 2017, 20:17

Powinien jechać Szpak Ale musi mieć dobrą piosenkę i chyba niewolno mu jechac w tym roku takie są przepisy


Gość | 4 lutego 2017, 20:04

uważam tak samo Michał Szpak może tylko wygrać Eurowizje życzę mu tego z całego serca


Gość | 4 lutego 2017, 18:24

Masakra !!!


Gość | 3 lutego 2017, 21:40

Tragedia :<


Gość | 2 lutego 2017, 19:59

Michał Szpak i jego wykonania to światowa klasa a reszta się nie liczy.


Gość | 31 stycznia 2017, 22:29

Zenka Martyniuka by wysłali


IGA | 30 stycznia 2017, 22:13

O NIEEEE….. naprawde???????????ostatnie piosenki byly naprawde fajne i duzo osob mowilao o nich na swiecie, natomiast teee sa okropne:( co jest z ta POLSKA:((((((AHHH


Gość | 29 stycznia 2017, 13:15

tragedia ,piosenki nijakie ,wykonawcy równiez !nuda ! żadna piosenka nie wpada w „ucho ” nie da sie jej zapamiętać ! a może by tak pojechała pani Teresa Werner ? pięknie śpiewa i to w kilku językach – karierę zaczynała w zespole Śląsk więc głos piękny jak i ona sama ! jej piosenki trafiają właśnie do takich odbiorców jak konkurs eurowizja. Są melodyjne a przede wszystkim zaśpiewane mocnym wyrażnym głosem a nie jak te psełdo wykonawczynie ,p kaja Paschalska ,czy obracająca się w łóżku panienka ,która reklamuje chyba bieliznę ,a nie swój głos !


Gość | 29 stycznia 2017, 00:41

Niestety muszę zgodzić się z większością osób, które pozostawiły po sobie komentarz. Pomijając fakt, że praktycznie o żadnym z tych wykonawców nie słyszałem, to ich piosenki są naprawdę… złe, nijakie i bezbarwne. Jeśli słucham piosenki w swoim ojczystym języku i po kilkunastu sekundach jestem znudzony, to nie wróżę świetlanej przyszłości. Gdyby był w nich jeszcze jakiś głębszy przekaz, cokolwiek, to przemilczałbym tę kwestię. Mimo że kilku wykonawców ma przyjemne głosy, powtórzę się, piosenki są słabe, dlatego cieszę się, że przesunięto termin zgłaszania się do konkursu. Mam nadzieję, że ktoś w ostatniej chwili się jeszcze obudzi…


Gość | 28 stycznia 2017, 23:20

Ooooo Matko! Z czym do ludzi?!


Gość | 25 stycznia 2017, 14:01

1 slowo oddaje to co mysle o naszych kandydatach LIPA !!!


Manuela | 24 stycznia 2017, 21:14

a mnie przypadla do gustu piosenka Mateusza Magi, uwazam ze to na prawde niezly nastrojowy i niezle zaspiewany kawalek. Szkoda, ze Leszek Stanek wycofal sie z preselekcji, bo jego propozycja jest na prawde godna dobrej klasyfikacji na podium.Aneta ma mocny numer (wokalnie, muzycznie i wizualnie), no i Rafal Pacholski za to ze stawia na jezyk polski jest tez godny uwagi. Jesli ktos uwaza, ze zaprezentowane tu wyzej utwory, to porazka, to szuka pewnie dla siebie muzy niszowej, malo zrozumialej i nie dla kazdego przecietnego odbiorcy czytelnej. Nalezy patrzec nieco szerzej.


Ktoś | 24 stycznia 2017, 15:20

Wszystkie piosenki…Porażka..Fajnie by było gdyby wystąpiła Weronika Curyło,Mateusz Grędziński…No nie wiem,ktoś z Voice


Gość | 24 stycznia 2017, 00:58

Ivs Alter kimkolwiek jest najlepsza z tej listy


Lil | 24 stycznia 2017, 00:05

Najlepsza z tego to chyba piosenka Ivs, AreQue też ujdzie i „zawsze pod wiatr” Mariusza…reszta, porażka.


Polish Girl | 23 stycznia 2017, 12:25

A najlepiej żeby pojechał np. Multi, Gimper lub jakiś inny youtuber! Bo oni dużo lepiej śpiewają i są bardziej znani. Prawie każdy ich zna. A tutaj które są wymienione są do bani, bo pół polski ich nie zna. A jeśli nie youtuberzy to już lepiej jakaś margaret.


Viv | 22 stycznia 2017, 14:21

Myślę, że propozycja Helolove byłaby najlepszym rozwiązaniem. Dobry wokal, świeża, nowoczesna muzyka. Europa kocha takie wejścia.


kompromis | 22 stycznia 2017, 01:57

No bo zabrakło wspaniałego Juana Carlosa Cano!Ostatnia Jego płyta zwala z nóg.Wystarczyłaby tylko 1 piosenka,energetyczna rockowa,chociaż nie tylko,niezły angielski ,facet śpiewa żywiołowo ,emocjonalnie,no i ta piękna meksykańska uroda.Mielibyśmy zwycięstwo jak nic. Mieszka w Polsce,nagrywa,koncertuje ale nie zgłosił się do Eurowizji wielka szkoda.Polonia by Go na 100% wsparła jak Michała bo to 2 najlepsze głosy w Polsce.A tak rok stracony ,wygra miernota i pojedzie męczyć”kota”.Aplauz Polonii nie będzie już taki jak miał Michał Szpak.A więc szanse na dojście do złotej 10-tki żadne.W tej sytuacji wybierzmy ładnego,zgrabnego chłopaka jakim jest niewątpliwie Mateusz Maga.Piosenka też nie najgorsza wpada w ucho a głos Mateusza bardzo przyjemny.Amerykanie ją napisali specjalnie dla Niego.


wątpiąca | 22 stycznia 2017, 01:20

Iwona Kompała zaśpiewała dyskotekową sieczkę,i to napisali Jej tacy świetni kompozytorzy ?żenada!Jej głos też taki nerwowy i męski.Co to miało być.Wolę Mateusza piękny,blondyn a Jego piosenkę słucha się z przyjemnością,


Gość | 16 stycznia 2017, 22:36

Zenek – przez twe oczy zielone…..


Gość | 16 stycznia 2017, 21:38

Zgodzę się z przedmówcami, ze Polska na ostatnie miejsce spadnie. Dajcie jakąś żywą piosenkę przy, której ludzie będą się bawili na całym świecie


Pawko | 14 stycznia 2017, 17:16

Ludzie, pomyślcie tylko: AGNIESZKA CHYLIŃSKA!!! Ten jej głos i Królowa Łez jedna zwrotka np. po Angielsku.. Kiedyś była niezła piosenka Within Temptation z Roguckim Whole World is Watching i tylko przy takiej propozycji byłbym pewny zwycięstwa Polski.. ehh


Gość | 14 stycznia 2017, 09:15

Moje propozycje na Eurowizję 2017: Mateusz Ziółko – W płomieniach albo C-BooL – Magic Symphony. Wyżej zaprezentowane piosenki nie mają jakichkolwiek szans, chyba że na ostatnie miejsce.


Gość | 13 stycznia 2017, 22:47

Leniu, błagam ratuj Polskę! Bez obrazy ale z takimi propozycjami mamy słabe szanse


Gość | 13 stycznia 2017, 22:45

Niech w preselekcjach wystartuje Leszek Stanek! Jego piosenka „Give me a hug” ma duży przekaz i niesie ze sobą dawkę pozytywnej energi.


Gość | 13 stycznia 2017, 20:02

Nie ma ani jednej bardzo popularnej gwiazdy😥


Gość | 13 stycznia 2017, 14:53

Kasia Popowska – Dryfy !! to powinno jechać!


Gość | 13 stycznia 2017, 14:42

te piosenki są okropnie nudne i mdłe, jak pierwszy raz usłyszałam piosenke alicji to sie śmiałam i myślałam że kiczowata, ale teraz uważam że najlepsza spośród wszytskich na eurowizje, w tym roku nikt sie nie popisał, w zeszłym roku wszystkie propozycje były sto razy lepsze


Gość | 12 stycznia 2017, 22:36

Boze Doda jedź…. Błagamy przecież w tym roku to jakaś porażka… Kopiuj wklej by wygrało


Gość | 12 stycznia 2017, 19:23

Rooney ma najciekawszy kawałek . Moim zdaniem to on mógłby wystąpić.


Toja | 12 stycznia 2017, 16:51

Zawsze pod wiatr mi sie podoba najbardziej. Jeżeli Natalia Szroeder sie nie zgłosi z Powietrzem to kiepsko. Ewentualnie Ania Karwan z Pop nutką może wygrać.


Gość | 12 stycznia 2017, 13:12

Jak narazie bardzo kiepsko to widzę. Nie ma nikogo konkretnego z wyrozniającym się wokalem.Jeszcze nie wiadomo jak śpiewają na zywo,bo to zasadnicza kwestia


Matt | 11 stycznia 2017, 23:05

LoL.. I think best is AREQUE „THE ONE” … only this song can win 🙂 good luck Poland


Gość | 11 stycznia 2017, 19:01

Jakiś niski poziom jak na razie… Oby Anna Karwan dołączyła, inaczej będzie słabo…


Gość | 11 stycznia 2017, 10:38

Jastrzębska może jechać ;D ona chce zabłysnąć za wszelką cene gdzie już pora raczej zejść ze sceny ;p


Gość | 11 stycznia 2017, 10:37

Żadnej konkretnej piosenki,albo modulowany cyfrowo wokal albo beznadziejny kawałek….nie ma w tym roku godnego reprezentanta


Gość | 11 stycznia 2017, 01:04

Nie mam nic do modeli,ale w tym przypadku,lepiej radziłbym pozostać na wybiegu.Najbardziej przypadła mi do gustu piosenka AreQue.Piosenka Alicji też może być,tylko to nazwisko.Radziłbym pomyśleć o pseudonimie.Piosenka Alicji Ruchały przynajmniej nadaje się na festiwal piosenki.Nie chciałbym tu komentować wyboru”jurorów”,którzy zagwarantowali Ukrainie organizację konkursu 2017.Dla mnie to najgorszy zwycięzca jaki był do tej pory.Albowiem znam wszystkich zwycięzców od 1956 r.


Gość | 11 stycznia 2017, 00:55

Po co tam wpychacie Annę Karwan?Nie wyszło jej w”The Voice”,to liczy że pojedzie na eurovision?


Grzesiek | 10 stycznia 2017, 22:38

Ronney jak wejdzie i wygra w Polsce a mam taką nadzieję to radzę żeby było pół na pół czyli polsko-angielski będzie świetnie, podobnie jak do Fransa a zajął 5 miejsce


Gość | 10 stycznia 2017, 22:31

straszne gnioty i słabe nazwiska. nie będzie to dobry rok dla polski


Dodaj komentarz
×